Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Szkolenie z Google Moja Firma szkolenia indywidualne i grupowe
Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Aktualności » Google Moja Firma – szkolenie z wizytówki

Google Moja Firma – szkolenie z wizytówki

Dlaczego warto zapisać się do nas na szkolenie z Google Moja Firma? Co to jest i co zyskasz po szkoleniu! Sprawdź już dzisiaj.

Google Moja Firma – wizytówka Twojego biznesu

Google Moja firma zwana również wizytówką Google to darmowe narzędzie udostępnione przez giganta internetowego służące promocji miejsc i firm. Jeśli dodasz swoją firmę do Google Moja Firma to pojawi się ona zarówno w wyszukiwaniach po prawej stronie podczas przeglądania internetu, jak również podczas przeszukiwania map Google. Jak zawsze mówię podczas szkoleń z Google Moja Firma – to narzędzie można porównać do Fanpage na Facebook’u.

Google Moja Firma – co zawiera i potrafi

Przede wszystkim jak sama nazwa mówi – zawiera informacje o Twojej firmie. Załóżmy, że prowadzisz restauracje, tak więc będziesz mógł/a dodać tam:

 • godziny otwarcia,
 • link do menu,
 • usługi jakie świadczysz,
 • opis firmy,
 • adres,
 • telefon,
 • opcje do zamówienia

i wiele, wiele innych.  Nie zapominajmy o opcji dodawania zdjęć i mikroblogu, gdzie możesz informować swoich klientów na temat nowości czy różnych promocji.

Wizytówka w Google – dlaczego warto?

W dzisiejszych czasach ludzie w pierwszej kolejności szukają informacji w internecie. Sprawdzają opinie, godziny otwarcia czy menu. Wszystko staje się na wyciągnięcie ręki i my jako przedsiębiorcy musimy również iść z duchem czasu i dostosować się do nowych trendów i narzędzi. Google nas śledzi – to fakt. Korzystamy w końcu “bezpłatnie” z jego narzędzi jak wyszukiwarka, gmail, mapy, youtube. Może to brzmi przerażająco, że Google jest wszechobecny ale zastanówmy się jak te informacje przydadzą się naszej firmie.

Google Mapy – jest to ogromna baza informacji o naszych klientach. Wróćmy do naszego przykładu z restauracją i wyobraźmy sobie taki przykład.

Janek jest głodny i ma ochotę coś zjeść. Zakończył spotkanie u klienta w Radzyminie. Otwiera aplikacje Google Maps i wpisuje “Restauracja Radzymin” – sprawdźmy co znajdzie (wyniki są na trybie incognito).

Szkolenie z Google Moja Firma - co znajdziemy

Pierwsze dwa wyniki do reklamy (1 i 2) – właściciel zapłacił w Google Ads aby pojawił się na pierwszych miejscach pod frazę “restauracja Radzymin” – to nas nie interesuje, ponieważ my chcemy pozycjonować się organicznie na to hasło – bez płacenia. Spójrzmy jednak na restauracje pod numerem 3 “Restauracja La Pasta Pizza & Pasta – Radzymin”. Jest na pierwszymi miejscu ponieważ:

 • posiada aż 737 opinii pozytywnych,
 • ma w pełni wypełnioną wizytówkę,
 • w nazwie wizytówki są zawarte hasła kluczowe,
 • ma dodane w bardzo dobrej jakości zdjęcia.

Janek po przeczytaniu opinii, które zachwalają restauracje i zobaczeniu pięknych zdjęć pizzy i makaronów z pewnością nabierze ochoty na włoską kuchnię i uda się do La Pasty. Przyznajmy się – w większości jesteśmy wzrokowcami i jeśli widzimy ładne zdjęcia to na 80% będziemy chcemy spróbować.

google moja firma - przykład LaPasta

Pamiętajmy też, że Google dzięki dostępowi do naszej lokalizacji podczas korzystania z Google Maps dostarczy nam wiele ważnych informacji jak np. skąd są nasi klienci, kiedy jest najwięcej osób w naszym punkcie czy jak często szukają nas w Internecie. W restauracji LaPasta przeprowadziliśmy szkolenie z wizytówki Google Moja Firma, dzięki czemu restauracja zaczęła byś jeszcze lepiej widoczna na mapach Google i Internecie.

Czego dowiesz się na szkoleniu z Google Moja Firma

Uwielbiam konkrety. Na naszym szkoleniu z wizytówki Google dowiesz się najważniejszych rzeczy. Na początku po krótce opowiem Ci czym jest wizytówka i do czego służy. Jeśli jej nie posiadasz to krok po kroku razem wypełnimy wszystkie informacje. Dodatkowo opowiem Ci na co warto zwrócić uwagę i co wypełnić aby Twoja Firma była lepiej widoczna w internecie. Później opowiem trochę o zdjęciach i o sekcji bloga w Google Moja Firma. W czasie szkolenia możemy się skupić również na poprawie Twojej wizytówki jeśli masz już ją założoną.

Szkolenie może odbywać się online lub na żywo w dowolnym miejscu. W przypadku spotkań w lokalu otrzymasz od nas super bonus, który zwiększy Twoja widoczność w Google Mapach!

Zadzwoń już dzisiaj i umów się na szkolenie z Google Moja Firma za jedyne 299 zł! Zadzwoń 510 666 215.