Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » Pomysły na content w Social Mediach

Pomysły na content w Social Mediach

Znasz ten moment, kiedy brakuje Ci już pomysłów na treść postów w social mediach? Wyczerpanie pomysłów i brak weny to najgorsze, co może nam się przytrafić prowadząc portale społecznościowe. Pamiętaj, że nie można się jednak poddawać. Dobrym rozwiązaniem będzie poszukanie innego źródła, które stanie się dla Ciebie inspiracją. Jak wyjść z kryzysu i gdzie szukać nowych koncepcji? We wpisie poznasz 5 sprawdzonych miejsc na szukanie pomysłów na content w social mediach.

Pozwól przemówić swoim odbiorcom

Możesz zapytać swoich odbiorców, jakich treści brakuje im na Twoim profilu. Spytaj ich, co sądzą o Twoich social mediach oraz które treści są dla nich najciekawsze. Dobrze przygotowana ankieta może być dla Ciebie skarbnicą wiedzy. Słuchaj rad odbiorców i reaguj na ich opinie. Sprawdzaj komentarze pod swoimi postami, ponieważ możesz znaleźć tam inspiracje do nowych publikacji.

Bądź na bieżąco z nowościami w branży

Jednym z 5 sprawdzonych miejsc na szukanie pomysłów na content w social mediach są portale branżowe. Poszukaj kilku najważniejszych serwisów związanych z Twoją branżą. Odwiedzaj te portale regularnie, aby znaleźć dawkę inspiracji.

Dokonaj analizy słów kluczowych

Istnieją narzędzia, które pomogą Ci przeprowadzić analizę słów kluczowych. Najpopularniejsze z nich to Google Trends oraz Answearthepublic.com. Możesz znaleźć tam aktualnie modne i atrakcyjne tematy dla użytkowników. Wybierz, te które są związane z Twoją branżą. Następnie stwórz posty, które nawiązują do wyszukiwanych haseł.

Dołącz do grup branżowych

Poszukaj na Facebooku grup, które związane są z Twoją branżą. Dołącz do nich i sprawdź wpisy innych osób. Na pewno niektóre z tematów Cię zainteresują i staną się dla Ciebie inspiracją do stworzenia contentu.

Przeanalizuj swoje statystyki

Musisz wiedzieć, że analiza statystyk na Facebooku oraz Instagramie również dostarcza nowych inspiracji. Sprawdź, które opublikowane przez Ciebie posty były najchętniej oglądane i komentowane. Spójrz na nie i postaraj się znaleźć elementy, dzięki którym to właśnie te posty są najciekawsze dla użytkowników. Wyciągnij wnioski i stwórz coś podobnego!

Szukasz pomocy w tworzeniu contentu w social mediach? Możemy Ci pomóc! Skontaktuj się z nami lub sprawdź nasze szkolenie z obsługi Instagrama oraz Facebooka.