Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Własny kurs online - jak zacząć
Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » Własny kurs online – jak zacząć?

Własny kurs online – jak zacząć?

Dzisiaj we wpisie o ścieżce tworzenia kursów online lub nagrywaniu webinarów. Jakim programem nagrywać i co potrzebujesz aby w pełni wykorzystać możliwości OBS Studio.

Kurs online – najważniejsze punkty

Stworzenie własnego kursu online lub nagranie webinaru wymaga spełnienia kilku punktów. Zacznijmy od tego, że musisz wiedzieć o czym w ogóle stworzyć kurs lub webinar. Musisz być specjalistą w swojej dziedzinie i to najlepiej z wieloletnim doświadczeniem. Wyobraź sobie, że ktoś tworzy kurs online, w którym uczestniczysz i po wydaniu ogromnej sumy pieniędzy… nic nie umiesz. Dlatego też trzeba dobrze znać tematykę, badać ją, czytać, doszukiwać się informacji. Nie wystarczy skończyć szkoły. Specjaliści w danej dziedzinie to naukowcy, którzy chcą się dzielić swoją pasją.

Kolejna sprawa to przejrzystość. Przejrzystość jako osoba. Nie oznacza, że masz się dzielić całym swoim życiem na social media. Wydając kurs online sprzedajesz nie tylko towar, ale i siebie. Może to zabrzmieć dziwnie ale jeśli nie spodobasz się klientowi (pod dowolnym względem) to nie kupi Twojego produktu.  Udawanie kogoś innego kim się nie jest uważam, że jest najgorsze. Zarówno jeśli chodzi o zachowanie, wygląd czy najważniejsze wiedze. Robienie siebie specjalisty po weekendowym kursie szybko pokaże jak mało wiesz o temacie. Robienie z siebie bardzo ekspresyjnej osoby, gdy normalnie jest się spokojną i cichą osobą także może wywołać u klientów dystans. Bądź sobą i przyciągaj osoby z podobną do siebie energią a zobaczysz, że wyjdzie Ci to na dobre. Chwal się też swoimi dyplomami, kursami czy innymi umiejętnościami, które zdobyłaś/eś w ramach swojej działalności. Zwiększa to zaufanie klientów.

Dobry plan to podstawa. Od ponad 3 lat tworzymy platformy kursowe, sklepy online i strony www. Z wieloma osobami pracowałem i większość naszych klientów miała gotowy plan kursu online. Ich kurs był podzielony na lekcje, każda z lekcji miała dodatkowe materiały typu ebook czy workbook. Opis kursu przygotowany był w sposób zachęcający do zakupu i rozpoczęcia nauki. Nie zrobili tego w jeden dzień i Ty też nie oczekuj od siebie, że stworzysz kurs online od razu. Wymaga to dni, tygodni czy nawet kilku miesięcy.

Ostatnią taką główną rzeczą jest sprzęt. Nawet najlepsza wiedza, źle przekazana będzie powodowała znudzenia i słabe przyswojenie materiału. Wyobraź sobie swój ulubiony film np. akcji czy romantyczny, oglądany w jakości 200 x 100 pikseli ze trzeszczącym dźwiękiem. No nie chce się go oglądać. Tak samo jest z kursami online. Jeśli zostaną źle nagrane, dźwięk będzie trzeszczał a kamera nie nagrywała w minimum Full HD to Twoi klienci nie będą zadowoleni z Twoich materiałów i albo będą chcieli zwrot pieniędzy albo nie kupią nic więcej i wystawią negatywną opinię. W przypadku nagrywania kursów online, najlepiej sprawdza się program OBS Studio. Pozwala on nagrywać Twój głos, obraz z Twojej kamerki internetowej, a także to co się dzieje na ekranie laptopa. Już dzisiaj zakup nasz kurs online o OBS Studio i dowiedz się jak możesz wykorzystać go w swoim kursie lub webinarze.

Kurs online: Open Broadcast Software czyli OBS studio jak korzystać?

Podsumowując. Chcesz stworzyć kurs online to pamiętaj o: 

  • Bądź specjalistą w swojej dziedzinie;
  • Zadbaj o przejrzystość swojej osoby;
  • Miej plan na swój kurs online;
  • Zainwestuj w dobry sprzęt do nagrywania

Stworzenie kursu online – pomoc

Jak już wspominałem, tworzymy kursy online i wspieramy w działaniach sprzedażowych naszych klientów.

  • Jeśli planujesz stworzyć kurs online, a nie wiesz od czego zacząć. Umów się na naszą konsultację biznesową i razem z Patrycją zastanowicie się nad działaniami, wizją i celem kursu online. Przejdź do konsultacji.
  • Jeśli masz plan na swój kurs online ale potrzebujesz platformy kursowej lub strony www – skontaktuj się z nami.
  • Jeśli chcesz abyśmy nagrali Twój kurs online i zmontowali cały materiał, daj nam znać!