Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Program do nagrywania ekranu. Jak nagrać ekran komputera
Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » Program do nagrywania ekranu. Jak nagrać ekran komputera?

Program do nagrywania ekranu. Jak nagrać ekran komputera?

  W jaki sposób i czym nagrywać ekran komputera, aby móc zrobić z niego kurs online lub webinar? W dzisiejszym wpisie dowiesz się w jaki sposób możesz nagrywać ekran.

  Po co nagrywać ekran?

  Nagrywanie ekranu komputera to bardzo przydatna umiejętność w dzisiejszym świecie. Sprawdza się szczególnie wtedy, kiedy to codziennie korzystamy z komputera lub laptopa do pracy. Nagrywanie ekranu komputera przez smartfona nie wygląda zbyt profesjonalnie, a także przez poświatę – nic na taki wideo nie widać. Planując kurs online bardzo często musisz nagrać to co się dzieje na ekranie Twojego laptopa. Może to być prezentacja lub dany program, który przyda się kursantom. Program do nagrywania będzie rejestrował wszystko to co się dzieje na ekranie, razem z synchronizacją głosu i myszki. Możesz również przełączać się między scenami, które pozwolą Ci np. rejestrować na innej scenie – Ciebie przed kamerą.

  Nagrywanie ekranu przez program, pozwoli Ci zachować plik wideo w bardzo dobrym formacie i rozmiarze. Taki plik możesz wykorzystać do kursów online, prezentacji czy udostępnić klientowi tutorial.

  Jakim programem nagrywać ekran?

  Na rynku programów do nagrywania ekranu znajdziemy wiele. Sprawdziłem wiele tych programów i moim zdaniem zwycięzcą jest tylko jeden program. OBS, czyli Open Broadcast Studio. Jest to doskonałe narzędzie, które sprawdzi się zarówno w biurze, przy tworzeniu kursu online lub webinaru. Co najważniejsze, OBS jest darmowy i można go pobrać zarówno na komputery z systemem Windows 7/10/11 i MacOS.

  Program pozwala nagrywać głos z Twojego mikrofonu razem z ekranem i kamerą internetową. Podczas wybierania sceny do nagrywania ekranu możemy wybrać między kartą (np. chcemy nagrywać tylko jedną kartę przeglądarki), programem (chcemy nagrać tylko to, co się dzieje na programi np. Adobe Photoshop) czy całym ekranem (czyli wszystko to co się dzieje na ekranie monitora). Program posiada również możliwości tworzenia scen i skalowania okien do rozmiaru ekranu.

  Kurs online, którzy przyda się do Twojego kursu online

  Już dzisiaj naucz się w pełni korzystać z programu OBS Studio i wejdź ze swoim kursem online na wyższy poziom. W czasie kursu nauczę Cię jak ustawić OBS, jak tworzyć sceny i źródła. Dowiesz się jak możesz prowadzić webinar lub transmisje na żywo na Facebook’u i YouTube. To tylko kilka z zalet kursu. Więcej dowiesz się klikając poniżej.

  Kurs online: Open Broadcast Software czyli OBS studio jak korzystać?