Agencja Marketingowa

Coders Lab: Kurs Python Developer – moja opinia

Co to jest Coders Lab, jakie mają kursy i czy w ogóle warto rozpocząć naukę kursów programistycznych. W dzisiejszym wpisie opowiem o mojej przygodzie ze szkołą IT Coders Lab i ukończonym przeze mnie kursie Python Developer.

W listopadzie 2020 roku postanowiłem zainwestować w siebie. Po długich rozważaniach i rozmowach z Patrycją postanowiłem zakończyć moją pracę na etacie i w pełni skupić się na rozwoju firmy Ambitna Marka. Wtedy też do głowy przyszedł mi pomysł zapisania się na kurs programistyczny. Dużo czytałem o różnych językach programowania i uznałem, że taka wiedza przyda mi się do mojej pracy przy tworzeniu stron internetowych, platform kursowych czy sklepów online.

Najbardziej zainteresował mnie język Python. Po przeczytaniu wielu artykułów i obejrzeniu filmów na temat tego języka uznałem, że to jest dobry wybór.

Czy warto nauczyć się Python’a?

 • Jest to wszechstronny język używany w wielu dziedzinach takich jak: AI, Uczenie maszynowe, Tworzenie stron internetowych, tworzenie gier, tworzenie aplikacji, automatyzacje, zarządzanie bazą danych, tworzenie skryptów;
 • Jest prosty i logiczny, a także łatwy w nauce;
 • Bardzo szybko zyskuje na popularności;
 • Developerzy Pythona świetnie zarabiają :);
 • Jest używany przez gigantów takich jak: Instagram, Google, Netflix, Spotify czy Dropbox.

Czym jest Szkoła IT Coders Lab

Po wybraniu języka programistycznego zacząłem rozglądać się za szkołą IT. Pojawiło się kilka propozycji takich jak Kodilla, IT-Academy, CodeBrainers czy Coders Lab. Zapoznałem się ofertą każdej z nich i jakoś najbardziej przypadła mi do gustu ostatnia szkoła Coders Lab. Dodatkowo poczytałem o niej same pozytywne opinie, a nawet zasięgnąłem rady znajomych programistów i osób z branży. Dostałem odpowiedź, że to „jedna z najlepszych szkół IT”.

logo coders lab

Coders Lab to polska firma szkoleniowa z branży IT założona w 2013 roku. Oferują szkolenia w formie bootcamp’u – w ciągu danego okresu czasu nauczysz się wszystkiego, co warto wiedzieć do rozpoczęcia przygody z danym językiem programowania takim jak PHP, Python, RUBY czy inne. Szkoła posiada oddziały w Warszawie, Poznaniu i Krakowie.

Jakie kursy dostępne są w Coders Lab?

W swojej ofercie Coders Lab szkoli w takich dziedzinach jak:

 • Data Lab – Analityk danych
 • Python – Analiza Danych
 • SQL – Analiza Danych
 • JavaScript Developer
 • Java Developer
 • Python Developer
 • Specjalista SEO

I wiele innych dziedzin. Posiadają również kursy testerskie. Ale wróćmy do mojego kursu na Python Developera.

Coders Lab Kurs Python Developer kurs online

 

Ile trwa kurs programistyczny?

Zapisałem się na kurs Python Developer. Był to listopad 2020, czyli można powiedzieć, że środek „pandemii”. Warto dodać, że kursy można odbyć w czterech formach (przynajmniej wtedy tak było, ale chyba się nic nie zmieniło):

 • Stacjonarny kurs 3 miesięczny
 • Stacjonarny kurs 6 miesięczny weekendowy
 • Kurs online 3 miesięczny
 • Kurs online 6 miesięczny weekendowy

Język programistyczny to trudna nauka. Porównałbym ją do nauki języka chińskiego (nigdy się go nie uczyłem ale patrząc na te szlaczki to strzelam, że jest trudny). Nauka weekendowa, gdzie zjazdy są co 2 tygodnie jest słabą opcją. Owszem, masz więcej czasu na przyswojenie materiału i nie poświęcasz czasu w ciągu tygodnia. Wiadomo – niektórzy mają stałą pracę i nie mogą tak jak ja robić projektów w weekendy lub po godzinach.

Jednak jeśli chce się dobrze wejść w temat programowania to musisz dobrze się na tym skupić. Po 2 tygodniach możesz wielu rzeczy zapomnieć. Dlatego też zdecydowałem się na kurs 3-miesięczny stacjonarny. Jednak przez pandemię – Coders Lab zmienił mi ze stacjonarnego na online. Początkowo byłem trochę niezadowolony bo ciężko mi było sobie wyobrazić naukę kodu przez internet i to dzień w dzień. Ale miło się zaskoczyłem.

Coders Lab Kurs Python Developer czy warto

Ile kosztuje kurs w Coders Lab?

Ceny kursów na developera w Coders Lab zaczynają się od 10 000 złotych netto. Czy jest to duża kwota? Trudno powiedzieć. Mam znajomych, którzy za certyfikaty w swojej branży płacą ponad 30 000 złotych. Niestety – programowanie jest ciężkie i skomplikowane, a wiedzy pełno. Myślę, że kwota świadczy o poziomie nauki, który był bardzo wysoki. Warto zainwestować w taki kurs bo jest to doskonała brama do wejścia w świat IT i poznanie danego języka.

 

Python Developer w Coders Lab

Muszę powiedzieć, że to była ciekawa przygoda. W kursie uczestniczyło około 12 kursantów. Sam kurs trwał 3 miesiące i odbywał się w trybie online. Zajęcia rozpoczynały się od 9 i trwały do około 17 z małymi przerwami i jedną obiadową godzinną przerwą. Przez ten cały czas aktywnie pisaliśmy kod, uczyliśmy się nowych rzeczy z instruktorem i otrzymywaliśmy zadania domowe. Po pierwszych dniach moja głowa parowała od nadmiaru nowych rzeczy.

Z czasem wszystko zaczęło się układać w całość. Sam kurs na Python Developera podzielony był na kilka etapów takich jak: Podstawy Pythona, Podstawy JavaScript, Django podstawy, Django zaawansowany. Głównym tematem kursu była właśnie praca na Framework’u Django. Podczas kursu obowiązkiem było posiadanie kamerki internetowej cały czas włączonej i oczywiście mikrofonu, a także obecność każdego dnia. Oczywiście często instruktor wybierał osoby do „odpowiedzi”. Czyli osoba miała zrobić dane zadanie na live (podczas udostępniania ekranu).

Była to bardzo fajna sprawa, ponieważ dzięki temu osoba była skupiona na pracy i nauce, a także więcej można się było nauczyć. Sam się często zgłaszałem, szczególnie wtedy kiedy nie rozumiałem, o co chodziło. Robiłem wtedy razem z instruktorem zadanie.

Jeśli zdecydujesz się rozpocząć naukę w Coders Lab w trybie online to warto zainwestować w sprzęt taki jak: 

 • dobry laptop / komputer stacjonarny (m. in 8 GB RAM i procesor i5-8+ generacja);
 • dodatkowy ekran do laptopa lub dwa monitory – instruktor udostępnia ekran więc jeden monitor masz zawsze zajęty, a na drugim piszesz kod;
 • kamerka HD;
 • zewnętrzny mikrofon;
 • słuchawki wygłuszające lub wygodne słuchawki nauszne (8 godzin ze słuchawkami może być męczące. Muszą być wygodne).

Podczas kursu czekają na Ciebie trzy/cztery egzaminy po każdej sekcji, w których to musisz napisać wypełnić zadania. Najczęściej jest to zadanie polegające na napisanie kodu z tego co się nauczyłeś w poprzedniej sekcji. Jeśli nie zaliczysz egzaminu, masz jedną poprawkę. Później czeka Cię rozmowa z opiekunem kursu.

Aby ukończyć programistyczny bootcamp musisz również stworzyć własny projekt, czyli aplikację napisaną w Django. Pod koniec ostatniego etapu poznasz wytyczne do projektu. Ja stworzyłem projekt w Django, który był swego rodzaju bazą firm z paroma funkcjonalnościami. To nie koniec. Musisz się jeszcze obronić. Obrona polega na zaprezentowaniu instruktorowi działania Twojego projektu według przedstawionych wytycznych. Na koniec kursu otrzymujesz certyfikat ukończenia kursu programistycznego.

Adrian Dubaniewicz certfyikat coders lab

Materiały w szkole IT

Jako kursant Coders Lab otrzymujesz dostęp do LMS szkoły IT. Jest to platforma kursowa, gdzie masz dostęp do wszystkich materiałów, z których korzystacie – również prezentacje wyświetlane podczas zajęć. Same prezentacje są czytelne i wyjaśniają wszystkie zagadnienia krok po kroku. Dostęp do platformy masz również po zakończeniu kursu.

Podsumowanie Coders Lab – czy warto?

Czy warto rozpocząć kurs programistyczny? Jak najbardziej. Programista to zawód przyszłości. Zawsze będą potrzebni i dla tego zawodu niestraszna inflacja, redukcja etatów, wojna czy rozwijająca się sztuczna inteligencja. Czy warto wybrać Coders Lab? Inwestycja w siebie to najlepsza droga. Po mojej 3 miesięcznej, ciężkiej ale ciekawej przygodzie uważam, że tak. Zanim jednak rozpoczniesz kurs, zapoznaj się z tematem. Poczytaj i porób kilka tutoriali w Internecie. Sprawdź czy Ci to odpowiada i czujesz ten język. Wprawdzie po rozpoczęciu kursu w Coders Lab musisz wykonać Pre-Work. Jest to przyswojenie podstaw danego języka. Sam osobiście z programowanie miałem styczność, ale w czasie kursu poznałem osoby, które całkowicie zmieniły swoją ścieżkę kariery i postanowiły zostać programistą. Byli też oczywiście i tacy, którzy na kurs poszli tylko po „papierek. Myślę, że doświadczenie na rynku i cena kursu sprawiają, że jest to kurs na wysokim poziomie. Zarówno pod względem kadry, podejścia do przekazywanej wiedzy i programu szkoleniowego.

Zniżka na kursy w Coders Lab

Jako absolwent szkoły Coders Lab należę do programu poleceń, dzięki któremu możesz załapać super rabat na kursy w szkole IT. Jeśli chcesz otrzymać zniżkę na kursy programistyczne takie jak: JavaScript Developer, Python Developer lub Java Developer albo 500 zł na kurs Tester Manualny to postępuj krok po kroku.

Kliknij w poniższy przycisk i wypełnij na stronie formularz wpisując w imię i nazwisko znajomego „Adrian Dubaniewicz”. Dzięki temu otrzymasz:

Rabat w wysokości 1000 zł na jeden z wybranych kursów:

 • JavaScript Developer,
 • Python Developer,
 • Java Developer.

lub rabat w wysokości 500 zł na kurs Tester Manualny. Więcej info w regulaminie.

Jeśli chciałbyś/abyś się dowiedzieć więcej na temat kursu i porozmawiać o ewentualnym wyborze – skontaktuj się ze mną a chętnie opowiem więcej lub odpowiem na Twoje pytania.