Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Aktualności » Planowanie postów poprzez Creator Studio, czy warto?

Planowanie postów poprzez Creator Studio, czy warto?

Creator Studio to odpowiedź na wiele potrzeb związanych z planowaniem komunikacji w Social Mediach, testujemy go od kilku miesięcy, dzisiaj opowiemy o tym czy warto połączyć go ze swoimi kanałami firmowymi? 

Creator Studio nie jest idealnym narzędziem do planowania, prawdopodobnie jeśli do planowania postów na Instagram korzystać z apliakcji  typu: Preview czy Planoly z pewnością jeszcze się z nimi nie rozstaniesz, ponieważ w Creator Studio brakuje opcji układania feedu, ale mimo to naprawdę warto zainteresować się Creator Studio.

przeczytaj również: Creator Studio jak z niego korzystać? Jak planować wpisy na Instagramie oraz Facebooku?

Czy warto korzystać z Creator Studio? Dla kogo jest Creator Studio?

Stwierdzam, że tak w szczególności, nawet jeśli nie zarządza się na co dzień dużą liczbą stron na Facebooku czy na Instagramie, tylko jednym fanpage. Głównie dlatego, że każde narzędzie, które ułatwia i planuje jest wielkim krokiem do regularności, co jest bardzo ważne w reklamie, a o czym wiele osób zapomina, wiem bo pracuję z osobami prowadzącymi firmy i wielokrotnie  zwracam im na to uwagę. Dodatkowo wielką przewagą Creator Studio, jest fakt, że jest to narzędzie darmowe.

Creator Studio lepszy do planowania Facebooka czy Instagrama?

Temat planowania postów na Instagramie od dawna jest jednym z najczęściej wyszukiwanych tematów na temat samego Instagrama, nic więc dziwnego, że temat Creator Studio zainteresował wiele osób. Niestety zauważyłam, że wiele z nich zraża się po porażce związanej z połączeniem konta i samym poznaniu Creator Studio. To dosyć intuicyjne narzędzie, ale jak każde nowe, należy opanować, by polubić oraz by w końcu z niego korzystać i by przynosiło efekty!

Ja polecam Creator Studio zarówno do planowania postów na Instagramie jak i Facebooku.