Opublikowano Dodaj komentarz

Creator Studio jak z niego korzystać? Jak planować wpisy na Instagramie oraz Facebooku?

Od kiedy na Facebooku pojawiła się opcja planowania wpisów na konkretne dni oraz godziny, życie przedsiębiorcy zmieniło się o niebo! Mam rację!? Wszyscy czekaliśmy na możliwość planowania wpisów na Instagramie i oto jest na to rozwiązanie!

Creator Studio to odpowiedź na wiele potrzeb, od razu przyznaję to narzędzie nie jest idealne, przez cały czas dopracowywane, ale bardzo pomocne! Dzisiaj opowiem Ci o nim trochę więcej, dla tych którzy chcą zacząć korzystać z Creator Studio już teraz, przygotowałam również tutorial wideo jak korzystać z Creator Studio?

Zawsze kiedy klienci pytają mnie jak radzić sobie z komunikacją i reklamą na kanałach Social Media, mówię – planować! Dlatego kiedy powstał Creator Studio rozpoczęliśmy testy, dzisiaj opowiem Ci o tym jak Facebook chce ułatwić zarządzanie stronami oraz contentem na Facebooku i na Instagramie, nam przedsiębiorcom.

Od pierwszej premiery w 2019 Creator Studio, wiele się zmieniło i narzędzie jest cały czas udoskonalane. Pierwsza wersja Facebook Creator Studio zawierała jedynie opcję zarządzania stronami fanpage na Facebooku. Być może spotkałaś się z tym, że na rynku jest wiele aplikacji płatnych i bezpłatnych do zarządzania kilkoma kontami na Facebooku czy planowania komunikacji, które pomagają w tworzeniu i zarządzaniu treściami na platformach społecznościowych . Niestety nie spełniają one wszystkich potrzeb, dlatego kiedy powstał Creator Studio wiele osób zacierało ręce z radości, licząc na rozwiązanie tych problemów. Niestety do dzisiaj to narzędzie, tak jak wspomniałam na początku nie jest idealne, głównym minusem jest wygląd, nawigacja, samo połączenie z kanałami (czasem wymaga kilkukrotnego łączenia i odłączania kanałów, aby w końcu się udało), w dodatku Instagram musi być firmowym, a nie prywatnym.

Creator Studio posiada w swoich kokpicie zakładki dotyczące zarządzania stroną lub stronami jeśli jest ich kilka,  bibliotekę materiałów opublikowanych, zaplanowanych, roboczych, a także statystyki, skrzynkę wiadomości, monetyzację, menedżer praw autorskich, kolekcję nagrań oraz ustawienia profilu. W prosty sposób można przełączać się pomiędzy kontami Instagram oraz Facebook.

Jeśli ktoś korzystał z aplikacji typu: Preview czy Planoly z pewnością jeszcze się z nimi nie rozstanie, ponieważ w Creator Studio brakuje opcji układania feedu.

Jak oraz w czym może Ci pomóc Creator Studio w zarządzaniu stronami na Facebooku? 

– tworzenie oraz edycja posty;

– planowanie posty oraz komunikacji;

– tworzenie wersji roboczych komunikacji;

– przeglądanie statystyk postów;

– wyszukiwanie treści, za pomocą słów kluczowych możemy w szybki sposób namierzyć dany post, co jest ciekawą opcją ponieważ z poziomu fanpage nie ma takiej możliwości;

– moderowanie wiadomości zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie;

– zarządzanie Instagramem z poziomu komputera, co wcześniej nie było możliwe na takim poziomie;

Warto dodać, że powtórzyć, że narzędzie zostało stworzone przez samego Facebooka, jest również bezpłatne.

 

Jeśli chcesz poznać Creator Studio oraz zacząć z niego korzystać, sprawdź nasz wideo poradnik: 

 

Tutorial wideo: Creator Studio planowanie Instagram i Facebook

Spodobał Ci się nasz wpis lub pomógł? Lubimy dzielić się wiedzą,  możesz odwdzięczyć się, wystawiając nam opinię  Facebooku/ambitnamarkapl lub w Google