Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Jak nagrać szkolenie online na komputerze?
Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » Jak nagrać szkolenie online na komputerze?

Jak nagrać szkolenie online na komputerze?

Jakim programem i w jaki sposób nagrywać szkolenia online, które później będziemy mogli użyć do własnego kursu online? Zapraszam do wpisu!

Kursy online to bardzo popularny i w miarę prosty sposób na dzielenie się wiedzą, zarabianie i budowanie wizerunku eksperta. Aby wydać kurs online, nie musimy posiadać profesjonalnego sprzętu audio czy najnowszych zdobyczy technologii. Tak naprawdę wystarczy posiadać własną stronę internetową, urządzenie do nagrywania głosu i wideo, jak również odpowiednie oprogramowanie. Oczywiście nie zapomnijmy także o własnej wiedzy.

W obecnym czasie obserwujemy 3 zachowania ludzi/przedsiębiorców:

 1. Narzekaczy, którzy nie wiedzą co dalej robić, wciąż dołują się, oglądają wiadomości i nie widzą nic poza tą obecną sytuacją;
 2. Czekaczy, którzy oczekują na lepsze czasy, liczą na wsparcie rządu. TEN czas wykorzystują na oglądanie filmów czy czytanie książek;
 3. Działaczy, którzy robią mimo przeszkód, chociaż małymi krokami;

Pamiętaj, że dla każdego TA sytuacja jest wyzwaniem, nikt nie jest czy nie był na to gotowy, ale takie doświadczenia pokazują jak reagujemy na to, na co nie mamy wpływu. Jak szybko szukamy rozwiązań. TERAZ ważne jest by zrobić PLAN i działać!

W UK w ciągu kilku dni zostały wykupione wszystkie kamerki do nagrywania online, ludzie działają, przenoszą swoje biznesy, ruszają w nowym kierunku! Zdecydowanie wiele osób jest w grupie 3! A w Polsce? 

W Polsce niestety obserwuje się 1 i 2, dlaczego? No właśnie…powiedz mi dlaczego?
Jeśli to czytasz to najprawdopodobniej jesteś w grupie nr 3, czyli szukasz rozwiązań. Świetnie i gratuluję Ci tego! Teraz powiem Ci jak to zrobić.

Jak przenieść pracę do Internetu? Jak i czym nagrywać? 

Sprawdziliśmy i testowaliśmy wiele sposobów na nagrywanie. Mimo wielu dostępnych narzędzi, nie każde jest bezpłatne czy łatwe w obsłudze. Dlatego wybraliśmy najlepsze z najlepszych! Naucz się w kilka minut i zacznij działać! Sprawdź kurs!

Szkolenie online: webinar czy kurs online

Wiedzę możemy sprzedawać w dwojaki sposób. Poprzez webinary i kursy online. Webinar to szkolenie online odbywające się na żywo. Najczęściej, aby pozyskać osoby na webinar, musimy mieć zainteresowaną społeczność. W innym wypadku liczba osób na webinarze zapewne wyniesie 0. Gdy już posiadamy społeczność możemy stworzyć wydarzenie i zapisywać ludzi (np. przez newsletter) na webinar, który odbędzie się za X dni. Webinary to zdarzenia cykliczne, na których to przekazujemy naszą wiedzę i jednocześnie sprzedajmy powiązany produkt. Z kolei kursy online pozwalają na zysk pasywny. Nagrany kurs online umieszczony na stronie internetowej pozwala stale przynosić zyski. Zarówno do webinaru jak i kursu online musimy posiadać oprogramowanie, które pozwoli nam zarejestrować to co dzieje się na ekranie i/lub transmitować na żywo na kanał.

Jakim programem nagrywać szkolenie online - agencja marketingowa
Kurs online, szkolenia i webinary działają w każdej branży!

Jakim programem nagrywać szkolenie online?

W Internecie znajdziemy pełno programów do nagrywania szkoleń online i transmisji na żywo. Każdy z programów posiada przeróżne funkcje i cechy. My osobiście polecamy najlepszy program do nagrywania szkoleń online, czyli Open Broadcast Studio w skrócie OBS.

OBS to darmowy program do nagrywania szkoleń online. Działa na zasadzie open source – każdy może go pobrać i wykorzystać we własnym użytku. Instalacja jest bardzo prosta, natomiast możliwości, na które pozwala – ogromne.

Najlepszy program do nagrywania – OBS

Tak jak już mówiłem OBS pozwala nagrywać szkolenia online lokalnie, czyli pliki wideo zapisywane są na dysku, a także transmitować nagranie na żywo do internetu. Do wyboru mamy wiele możliwości, takich jak:

 • przechwytywanie ekranu,
 • przychwytywanie danego okna (np. przeglądarki)
 • przechwytywanie gry,
 • wstawienie obrazu,
 • wstawienie tekstu,

I wiele więcej jak np. tryb studio (o którym mówię tutaj) Możemy również dodać mikrofon zewnętrzny i nagrać podcast. Pliki zapisywane są w formacie mp4 lub MOV. Transmisja na żywo pozwala streamować to co się dzieje na ekranie na YouTube, Facebook czy Twitch.

POBIERZ OBS NA WINDOWS | POBIERZ OBS NA MACOS

Już dzisiaj skorzystaj z promocyjnej ceny i w szybki sposób naucz się korzystać z OBS. Dzięki naszemu poradnikowi nauczysz się nagrywać swój kurs online i transmitować na żywo do sieci.

Dla kogo jest ten tutorial wideo z obsługi OBS Studio?

 • szkoleniowców. Osób pragnących przekazywać swoją wiedzę za pomocą transmisji na żywo i dzięki tworzeniu materiałów szkoleniowych. OBS pozwoli Ci na przedstawianie przygotowanych prezentacji, a dzięki tworzeniu scen będziesz mógł w ciekawy i nieszablonowy sposób swoją wiedzę.
 • vlogerów. Jeśli myślisz nad rozpoczęciem vlogów lub otworzenia kanału na YouTube to OBS to świetny i darmowy program, abyś mogł/a to zacząć robić. Z tutoriala dowiesz się jak ustawiać odpowiedni obraz lub np. dodać zewnętrzny mikrofon lub kamerkę internetową.
 • nauczycieli. Jesteś nauczycielem i myślisz o pracy zdalnej? OBS to świetne narzędzie, które pozwoli Ci na naukę online swojej klasy lub kursantów. Dodatkowo OBS sprawdzi się jeśli prowadzisz korepetycje online. W połączeniu z pakietem office lub google Twoje zajęcia będą ciekawe i urozmaicone.
 • tworzących kurs online. OBS studio to nie tylko program do transmisji na żywo ale pozwala również na nagrywanie lokalne czyli tworzenie wideo na komputerze. Później taki materiał można obrabiać i Twoje pierwsze kursy są już gotowe!
 • podcastów. Podobnie jak wyżej. Dzięki OBS możesz nagrywać sam dźwięk i tworzyć przeróżne podcasty audio. Dodatkowo podłączenie np. 2 mikrofonów pozwala Ci prowadzić podcast ze swoim gościem lub partnerem/partnerką.

Sprawdź nasz poradnik!