Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Jak nagrać szkolenie online na komputerze?
Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Jak nagrać szkolenie online na komputerze?

Jak nagrać szkolenie online na komputerze?

Jakim programem i w jaki sposób nagrywać szkolenia online, które później będziemy mogli użyć do własnego kursu online? Zapraszam do wpisu!

Kursy online to bardzo popularny i w miarę prosty sposób na dzielenie się wiedzą, zarabianie i budowanie wizerunku eksperta. Aby wydać kurs online, nie musimy posiadać profesjonalnego sprzętu audio czy najnowszych zdobyczy technologii. Tak naprawdę wystarczy posiadać własną stronę internetową, urządzenie do nagrywania głosu i wideo, jak również odpowiednie oprogramowanie. Oczywiście nie zapomnijmy także o własnej wiedzy.

Szkolenie online: webinar czy kurs online

Wiedzę możemy sprzedawać w dwojaki sposób. Poprzez webinary i kursy online. Webinar to szkolenie online odbywające się na żywo. Najczęściej, aby pozyskać osoby na webinar, musimy mieć zainteresowaną społeczność. W innym wypadku liczba osób na webinarze zapewne wyniesie 0. Gdy już posiadamy społeczność możemy stworzyć wydarzenie i zapisywać ludzi (np. przez newsletter) na webinar, który odbędzie się za X dni. Webinary to zdarzenia cykliczne, na których to przekazujemy naszą wiedzę i jednocześnie sprzedajmy powiązany produkt. Z kolei kursy online pozwalają na zysk pasywny. Nagrany kurs online umieszczony na stronie internetowej pozwala stale przynosić zyski. Zarówno do webinaru jak i kursu online musimy posiadać oprogramowanie, które pozwoli nam zarejestrować to co dzieje się na ekranie i/lub transmitować na żywo na kanał.

Jakim programem nagrywać szkolenie online - agencja marketingowa

Kurs online, szkolenia i webinary działają w każdej branży!

Jakim programem nagrywać szkolenie online?

W Internecie znajdziemy pełno programów do nagrywania szkoleń online i transmisji na żywo. Każdy z programów posiada przeróżne funkcje i cechy. My osobiście polecamy najlepszy program do nagrywania szkoleń online, czyli Open Broadcast Studio w skrócie OBS.

OBS to darmowy program do nagrywania szkoleń online. Działa na zasadzie open source – każdy może go pobrać i wykorzystać we własnym użytku. Instalacja jest bardzo prosta, natomiast możliwości, na które pozwala – ogromne.

Najlepszy program do nagrywania – OBS

Tak jak już mówiłem OBS pozwala nagrywać szkolenia online lokalnie, czyli pliki wideo zapisywane są na dysku, a także transmitować nagranie na żywo do internetu. Do wyboru mamy wiele możliwości, takich jak:

  • przechwytywanie ekranu,
  • przychwytywanie danego okna (np. przeglądarki)
  • przechwytywanie gry,
  • wstawienie obrazu,
  • wstawienie tekstu,

I wiele więcej jak np. tryb studio (o którym mówię tutaj) Możemy również dodać mikrofon zewnętrzny i nagrać podcast. Pliki zapisywane są w formacie mp4 lub MOV. Transmisja na żywo pozwala streamować to co się dzieje na ekranie na YouTube, Facebook czy Twitch.

POBIERZ OBS NA WINDOWS | POBIERZ OBS NA MACOS

Już dzisiaj skorzystaj z promocyjnej ceny i w szybki sposób naucz się korzystać z OBS. Dzięki naszemu poradnikowi nauczysz się nagrywać swój kurs online i transmitować na żywo do sieci.

Kurs online: Open Broadcast Software czyli OBS studio jak korzystać?