Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Warto kupić kurs online i rozwijać się
Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Aktualności » Czym jest kurs online? Czy warto kupić takie szkolenie?

Czym jest kurs online? Czy warto kupić takie szkolenie?

Na pewno każdy z nas uczestniczył nie raz w szkoleniu stacjonarnym ze swojej dziedziny, ale zwrot szkolenie online czy kurs online jest nowością na naszym rynku. Przynajmniej na większą skalę. Czym jest kurs online?

Rynek kursów online w Polsce mocno się rozwija. Szkolenia online dają wiele możliwości, nie wiem jak Tobie, ale mi kursy i szkolenia kiedyś kojarzyły się z całą machiną organizacyjną od dojazdu, czasem noclegu i zorganizowania całego dnia czy weekendu, aby zyskać nową umiejętność lub pogłębić stopień aktualnej.

Kursy online – idealne na dobry start

Rozpoczynając pracę w banku, musiałam nauczyć się wszystkich produktów, regulaminów i zasad. Ucząc się tych rzeczy spędziłam tydzień w innym mieście na szkoleniu, z którego przeszłam test i to on dopiero decydował czy będę mogła podjąć pracę. To kosztowne dla obu stron i pracownika i pracodawcy, ponieważ nawet jeśli zatrudniony nie płaci za kurs czy nocleg, to musi przeorganizować sobie kilka dni i będąc np. mamą zatrudnić kogoś do pomocy.

Idziemy do przodu i wiele się zmienia również w zakresie pozyskiwania wiedzy. Nawet wyższe uczelnie mają już systemy online do egzaminów.

Przeszłam w swoim życiu kilka kursów stacjonarnych i kilka wirtualnych i każde z nich ma swoje wady i zalety ale jeśli chodzi o kursy online – doceniam w nich fakt, że są dostępne wtedy kiedy ja chcę. Mogę powtórzyć je ile razy chcę, zatrzymać w dowolnym momencie i wrócić kiedy potrzebuję. Dzięki temu nic nie umknie mojej uwadze. Zdecydowaną wadą jest fakt, że tempo należy narzucić sobie samemu, a także nie ma tu mowy o poznaniu kogoś z branży. Wiele daje fakt, że nikt mnie nie rozprasza i robię to w zaciszu swojego domu. Warto podkreślić, ze to również tańsza opcja, ponieważ odchodzą nam koszta noclegu, posiłku, dojazdu.

Czy kurs online to przyszłość?

Zdecydowanie tak! Śledzę branże od dawna i kursów powstaje cała masa, co ciekawe wydawało mi się, że branże, które mogą wydać kurs online są ograniczone cały czas napotykam się na coś nowego, jak kurs robienia makijażu permanentnego czy kurs trenera pasów. Cieszymy się, że branża się rozwija. Sami też jesteśmy otwarci na pomysły naszych Klientów, dlatego powstaje Ambitna Akademia, dzięki której wydanie swojego kursu będzie jeszcze prostsze!