Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

OBS studio - krótki poradnik jak go używać.
Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Aktualności » OBS studio – co to jest? Czym jest Open Broadcaster Software?

OBS studio – co to jest? Czym jest Open Broadcaster Software?

Co to jest OBS studio? W dzisiejszym wpisie zaprezentuje Wam czym jest Open Broadcaster Software i do czego służy. Zapraszam.

Wszystko przenosi się do Internetu. Pandemia Koronawirusa pokazała nam, że prawie każdy biznes da się przenieść do internetu. Podczas lockdown’u wiele osób rozpoczęło streamować czy to na grupach czy w YouTubie. Rozpoczęła się fala webinarów, kursów online i meetingów w Internecie. Jak jednak korzystać z narzędzi i jak streamować w Internecie?

Przesłuchaj wpis w formie audio:

Musisz zaakceptować statystyki, marketing ciasteczka aby obejrzeć wideo

OBS Studio – program do streamingu

Z pomocą przychodzi nam OBS Studio. Jest to darmowy program do służący zarówno do nagrywania, jak i transmisji strumieniowej. Jest otwartym oprogramowaniem wydawanym na systemy operacyjne Windows, macOS i Linux.

Obrazek przedstawia logo programu OBS studio
Logo programu Open Broadcaster Software

Open Broadcaster Software bo tak brzmi pełna nazwa programu, umożliwia przechwytywanie i miksowanie sygnałów wideo i audio w czasie rzeczywistym. Sceny mogą zawierać wiele elementów spośród: przechwyconych okien, obrazów, tekstu, okien przeglądarki czy kamer internetowych. OBS Studio umożliwia także zapisywanie poszczególnych źródeł audio do różnych kanałów pojedynczego pliku wynikowego, co zwiększa elastyczność przy późniejszej obróbce takich nagrań. Open Broadcaster Software  wspiera takie platformy transmisji strumieniowej jak: Twitch, Mixer czy YouTube, a także Facebook.

Mówiąc prościej, dzięki OBS Studio możemy przygotować i zarządzać naszą transmisją na takich portalach jak YouTube i Facebook, a także nagrywać lokalnie. Podczas streamingu możemy przygotować różne sceny i w łatwy sposób przełączać się między nimi. Program możesz pobrać tutaj.

Open Broadcaster Software – idealny do kursów online

OBS Studio pozwala również nagrywać pliki lokalnie. Jeśli planujesz nagrać kurs online to musisz koniecznie poznać Open Broadcaster Software. Pozwoli Ci on nagrać prezentacje, slajdy, dokumenty, a także własną osobę i zapisać to wszystko w filmowym pliku. Open Broadcaster Software pozwala również zgarniać dźwięk z kilku mikrofonów więc będzie idealny dla osób nagrywających podcasty.

Kup mój kurs online “OBS Studio – jak korzystać?” i już dzisiaj poznaj tajniki programu.

Kurs online: Open Broadcast Software czyli OBS studio jak korzystać?