Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » Strona internetowa dla prawnika

Strona internetowa dla prawnika

Nowoczesna strona internetowa dla prawnika to podstawa, aby zbudować profesjonalny wizerunek i zaufanie wokół swojej działalności. Dobrze przygotowana strona internetowa pomoże Ci przyciągnąć uwagę nawet najbardziej wymagających klientów.

Jesteś prawnikiem? Przygotowujesz się do stworzenia strony internetowej, która będzie Twoją wizytówką? Świetnie trafiłeś/aś! Wykonaliśmy już wiele projektów stron internetowych dla kancelarii prawnej i w tym wpisie doradzę Ci, jak powinna wyglądać Twoja strona www.

Od czego zacząć tworzenie strony dla prawnika?

Na początku ważny jest wybór domeny. Najczęściej w domenie znajduje się nazwisko prawnika lub nazwa kancelarii prawnej. Jeśli chcesz urozmaicić domenę możesz dodać do nazwiska obszar swojej działalności np. prawo pracy lub swój tytuł zawodowy np. adwokat.

Skoro masz już wybraną domenę to pora zastanowić się nad hostingiem. Gdy zainstalujesz stronę na odpowiednim serwerze będziesz mieć pewność stabilnego i szybkiego działania strony.

UWAGA – nie kupuj pierwszej domeny w najbardziej popularnych serwisach, które wyskakują Ci w reklamach na hasło „hosting”, przepłacisz niepotrzebnie!

Sprawdź ofertę Ambitny Hosting WordPress od 150 zł

Kolejnym etapem jest wybór wybór platformy dla strony internetowej. Najlepszą z nich jest WordPress.  Jest to najbardziej elastyczny i intuicyjny silnik używany do tworzenia stron.

Sprawdź, dlaczego warto postawić stronę na WordPress

Co powinna zawierać strona dla prawnika?

Strona główna

To główna strona, która wyświetla się po zaraz po wejściu w witrynę. Na tej stronie powinien znaleźć się przykuwający uwagę slider i chwytliwy slogan. Warto zamieścić tu krótką informację o sobie, wypisać usługi a także podać linki do social media.

Kilka słów o sobie

Skuteczna strona internetowa dla prawnika powinna zawierać informacje o osobie lub całym zespole kancelarii. W tym miejscu podziel się swoim doświadczeniem i osiągnięciami.  Dodaj profesjonalne zdjęcie. To skróci dystans między Tobą a potencjalnym klientem.

Opinie klientów

Z uwagi na dużą konkurencję, na stronie warto dodać opinie dotychczasowych klientów. Zbudujesz w ten sposób zaufanie i wiarygodność. Udowodnij, że jesteś dobrym wyborem i warto skorzystać z Twoich usług.

Opis usług

W tym miejscu przedstawisz swoje specjalizacje i konkretny zakres usług, którymi się zajmujesz. Pamiętaj, żeby Twoja oferta była przejrzysta i uporządkowana. W miarę możliwości podaj koszt Twoich usług.

Kontakt

Niezbędnym elementem jest zamieszczenie do siebie kontaktu. Należy podać różne formy kontaktowe w tym telefon, e-mail, aby klient sam mógł wybrać formę, z której skorzysta. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie na stronie formularza kontaktowego. To narzędzie, które zachęci potencjalnego klienta do wysłania wiadomości i pokaże, że jesteś otwarty na współpracę.

Jaka powinna być strona dla prawnika? 

Wiarygodna

Bez tego trudno będzie zdobyć zaufanie klientów. Przede wszystkim wykonaj sobie profesjonalną sesję zdjęciową. Nie używaj zdjęć z wyszukiwarki. Klient chce wiedzieć, kto będzie dla niego pracował. Zaprezentuj na stronie swoje sukcesy i zdobyte nagrody. Zadbaj o to, żeby na stronie pojawiły się opinie od klientów, którzy korzystali z Twoich usług. Nic tak nie buduje wiarygodności w sieci jak wartościowe opinie!

Intuicyjna

Aby zaprojektować efektywną stronę internetową należy wczuć się w rolę jej użytkownika. Najlepiej, żeby struktura strony była klasyczna, ponieważ użytkownicy są przyzwyczajeni do takiej formy. Warto ułatwić użytkownikowi kontakt, dodając na stronie od razu formularz kontaktowy.

Responsywna

W dzisiejszych czasach potencjalni klienci wyszukują informacji dotyczących porad prawnych w dowolnym miejscu i czasie. Bardzo często korzystają z telefonu lub tableta. Pamiętaj więc, aby dopasować swoją stronę do wielkości okna przeglądarki.

Jeśli poszukujesz firmy, która stworzy dla Ciebie profesjonalną stronę internetową Twojej marki osobistej to skontaktuj się z nami. Zajmujemy się budowaniem stron www, ich modyfikacją, tworzeniem funkcjonalności, a także naprawianiem ich po poprzednich twórcach.

Potrzebujesz pomocy? Chcesz poznać naszą ofertę w działaniach marketingowych?