Sklepy online zyskują coraz większą popularność, branża e-commerce podlega bardzo szybkim zmianom oraz transformacjom. W dzisiejszym materiale opowiem Ci, jaki sklep wybrać dla siebie, porównując Shoplo oraz Woocommerce.
Ecommerce przejmuje coraz więcej rynku, konsumenci z wygody albo przymusu (kwarantanna) zaczynając coraz częściej wybierać zakupy w sieci. Wartość rynku e-commerce w Polsce w 2020 wyniosła ponad 70 mld zł (raport Gemius i IEB). Według prognoz, w najbliższych 2-3 latach, udział sklepów online w ogólnym rynku detalicznym wzrośnie aż do 10%! To dobry czas na biznes w tej branży. Jeśli zastanawiasz się nad uruchomieniem sklepu, warto poznać możliwości techniczne, zaczynając od wyboru platformy, na której postawisz swój e-sklep.
Shoplo czy Woocommerce?
Podczas poszukiwania informacji na temat danych technicznych postawienia sklepu, możesz trafić w sieci na wiele artykułów i reklam, które sugerują, który system do obsługi jest lepszy. My postanowiliśmy, zobrazować to porównując i zestawiając dwa: Shoplo oraz Woocommerce.
Opis wady i zalety: sklep na Shoplo?
W poniższej grafice obrazujemy wady oraz zalety sklepu na Shoplo. Niewątpliwie jednym z minusów jest fakt, abonamentu, który w skali kilku miesięcy daje sporą sumę! Plusem natomiast zdecydowanie możliwość korzystania z wielu funkcji oraz intuicyjna obsługa.
Opis plusy i minusy sklep na Woocomerce?
W poniższej grafice obrazujemy wady oraz zalety sklepu na WordPress z wykorzystaniem Woocommerce. Warto dodać, że jest to jedna z najbardziej popularnych platform do e-sklepów, w dodatku całkowicie darmowa. Minusem jest obsługa,ale tu przy każdej nowej platformie na początek trzeba będzie się zapoznać z podstawowymi opcjami.
Którą z opcji wybrać? Sklep na Woocomerce czy Shoplo?
Zdecydowanie sklep na WordPress z wykorzystaniem wtyczki Woocommerce wygrywa w rankingu! WordPress jest otwartym i bezpłatnym oprogramowaniem do budowania nie tylko stron, blogów, ale i sklepów www czy nawet platform kursowych. Posiada wiele bezpłatnych oraz rozbudowanych funkcjonalności, w dodatku jest elastyczny w rozbudowaniu i dostosowaniu do potrzeb. Z WordPressa korzysta aż 64,9% wszystkich stron opartych o CMS na świecie (dane pochodzą z serwisu w3techs.com). Sami pracujemy w oparciu od woocommerce od kilku lat, tworząc sklepy i strony oraz platformy kursowe, wybraliśmy ten system do pracy nie bez powodu. Jeśli potrzebujesz bezpłatnej konsultacji w tej sprawie oraz rozmowy na temat budowy strony czy sklepu online, napisz lub zadzwoń do nas, doradzimy.
Od 8 lat związany z branżą filmową, tworzę strony internetowe, platformy kursowe i sklepy online. Moją pasją jest cyberbezpieczeństwo.