Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Nagrywanie filmów na TikToka/Insta rolki. Dlaczego warto?
Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » Nagrywanie filmów na TikToka/Insta rolki. Dlaczego warto?

Nagrywanie filmów na TikToka/Insta rolki. Dlaczego warto?

Niektórzy uwielbiają Tik Toka za to, że dostarcza im rozrywkowe i ciekawe treści. Być może Ty jednak uważasz, że nie jest to platforma odpowiednia dla Ciebie. Zastanawiasz się, co można zareklamować w miejscu, gdzie ludzie nagrywają filmiki, na których tańczą do muzyki? Ten pogląd jest nieco mylny, ponieważ obecnie Tik Tok bardzo się rozwija. Jest to miejsce z ogromnym zasięgiem i potencjałem reklamowym.

W odpowiedzi na Tik Toka, Instagram również stworzył możliwość dodawania krótkich filmików za pomocą Insta Rolki. Warto wykorzystać więc takie platformy jak Tik Tok oraz Instagram Reels do rozwoju firmy i powiększenia grona potencjalnych klientów.

Prowadzisz swój biznes i zastanawiasz się, czy warto nagrywać filmiki na Tik Toka lub Instagram Reels? Świetnie trafiłeś! W naszym artykule dowiesz się, dlaczego nagrywanie filmów jest ważne dla rozwoju firmy.

Tik Tok to najchętniej oglądana platforma społecznościowa

Platforma Tik Tok bardzo szybko się rozwija. W samej Europie z Tik Toka korzysta już ponad 100 mln aktywnych osób. Na początku tego roku, Tik Tok podsumował aktywność swoich użytkowników z 2021 roku. Okazało się, że jest to platforma odbierana jako miejsce gwarantowanej rozrywki. Aż 63% użytkowników przegląda Tik Toka, żeby poprawić sobie humor a 62% osób korzystających z platformy uważa, że to miejsce pozwala im poszerzyć horyzonty oraz rozwinąć nowe pasje. Platforma kojarzy się zdecydowanie z relaksem i dobrym humorem. Użytkownicy zostali przeanalizowani również pod kątem otwartości na komunikację z firmami. To właśnie użytkownicy Tik Toka są chętni na nowe doświadczenia i skłonni wydawać pieniądze na zakupy online. Według raportu użytkownicy Tik Toka wydają 4 razy więcej na kontent cyfrowy niż użytkownicy innych platform społecznościowych.

Źródło danych: https://newsroom.tiktok.com/pl-pl/tiktok-poland-team-summarizes-2021-and-presents-its-plans

Tik Tok zapewnia dynamiczny i krótki przekaz treści

Wideo zdominowało w dzisiejszych czasach sposób przekazywania treści w sieci. Filmiki na Tik Toku czy Insta Rolkach są krótkie, dynamiczne oraz zawierają podkład muzyczny. To sprawia, że treść jest bardzo atrakcyjna i przyciąga ludzi do oglądania.

Obecnie odchodzi się już od pisanych, długich treści reklamowych. Ludzie są zapracowani, często brakuje im czasu na to, żeby zapoznać się z tekstem, który wymaga od czytelnika skupienia. Nic dziwnego, że użytkownicy wolą obejrzeć krótki film niż przeczytać długą treść tekstu. Ponadto, wideo zdecydowanie bardziej inspiruje i zapada w pamięć.

Nagrywanie filmów na TikToka/Insta rolki. Dlaczego warto?

 

Mała konkurencja firm na Tik Toku

Tik Tok nie jest jeszcze tak znanym narzędziem reklamowym jak Facebook. Dużo firm nie zdaje sobie sprawy z tego, jak cenna jest to platforma. Jest duża szansa na to, że Twoja konkurencja nie pojawiła się jeszcze na Tik Toku. Ze względu na małą liczbę firm, które użytkują aplikację zdecydowanie łatwiej jest trafić w viral. Być może zastanawiasz się, czym w ogóle jest viral? To ciekawy oraz intrygujący filmik, który szybko staje się popularny i jest udostępniany dalej przez użytkowników. Jeśli Twój filmik stanie się viralem, dotrzesz do wielu nowych użytkowników, a w tym potencjalnych klientów. Mała konkurencja wśród firm na Tik Toku sprawia również, że koszty reklamy są dużo niższe od kosztów na Facebooku czy Instagramie.

Ambitna Marka nagrywa filmy na Tik Toka/Insta Rolki

Twoja firma to nie tylko logo i nazwa. To również głos, styl i wartości, które możesz przekazać potencjalnym klientom za pomocą filmu. Jako Ambitna Marka wykorzystujemy nasze umiejętności w wideo marketingu, aby nadać Twojej marce charakter i wzbudzić jej większą świadomość na rynku biznesowym.

Zastanawiasz się, co odróżnia Ambitną Markę od innych agencji marketingowych?

Specjalnie dla Ciebie dojedziemy we wskazane miejsce, wspólnie stworzymy strategię rozwoju Twojej firmy i nagramy krótkie wideo, które zareklamuje Twoją markę z najlepszej strony. Ponadto, nasze usługi Ambitnej Marki znajdują równowagę między wysokiej jakości produkcją a ceną. Wszystkie działania dostosowujemy do budżetu i potrzeb klienta bez utraty jakości działań.

POKAŻ HISTORIĘ SWOJEJ MARKI ZA POMOCĄ WIDEO AMBITNEJ MARKI

Potrzebujesz pomocy? Chcesz poznać naszą ofertę w działaniach marketingowych?