Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » Instagram oraz WhatsApp zmienią nazwę – jakie będą nowe?

Instagram oraz WhatsApp zmienią nazwę – jakie będą nowe?

Właściciele serwisów ogłosili, że zmieniają nazwy aplikacji. Dlaczego? Prawdopodobnie by bardziej pokazać i połączyć fakt, że obie aplikacje należą do Facebooka. Wiedziałeś o tym?

Instagram oraz Whatsapp należą do tych samych właścicieli co Facebook, chociaż nie zostały przez nich stworzone. Instagram został wykupiony przez giganta w 2012 roku a WhatsApp w 2014. Serwisy od dawna są połączone z popularnym serwisem z niebieskim logo a także coraz mocniej współgrają ze sobą. Jednych to cieszy innych niekoniecznie. Wielu użytkowników straciło renomę oraz ma mieszane opinię o portalu, a ostatnie wydarzenia, związane z informacjami o nadmiernym wykorzystywaniu danych, zdecydowanie nie ocieplają wizerunku wszystkich aplikacji. Jak mówią właściciele zmiany mają sprawić aby aplikacje były bardziej przejrzyste, jak jest naprawdę oraz jakie dalsze zmiany szykują się, tego nie wiemy.

Zmiany nazwy nie będą wielkie i jak można przypuszczać pewnie niewiele osób je zauważy. Mają brzmieć następując: Instagram from Facebook i WhatsApp from Facebook. 

Co my o tym myślimy? Social Media są nadal i pewnie przez długi czas będą świetnym miejscem na promocje swojego biznesu, ale pamiętajmy, że to prywatne serwisy i nie mamy wpływu na to, jakie zmiany a nich zachodzą. Dlatego warto inwestować w swoją markę i posiadać własną stronę internetową oraz budować bazę swoich Klientów.