Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Google Moja Firma - co to jest?
Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Aktualności » Google Moja Firma – co to jest?

Google Moja Firma – co to jest?

  Zastanawiasz się jak promować swoją markę w Internecie? Chcesz wiedzieć jak wzrosnąć w oczach Google’a? Skorzystaj z darmowego rozwiązania, jakim jest Google Moja Firma!

  Google jest wszędzie!

  Google to gigant. Trzeba to przyznać. Google jest tak naprawdę wszędzie, jest to wyszukiwarka, YouTube, Mapy, Dysk, Mail i wiele więcej. Może to brzmieć przerażająco, ale nikt nie zmusza do korzystania z ich usług. To czy masz pocztę na Gmailu czy np. Onecie to już Twoja wybór. Osobiście uwielbiam ekosystem Google’a. Firma tworzy świetne rozwiązania, które pomagają naszej firmie w rozwoju i widoczności. Warto jednak zwrócić uwagę, że mimo wszechobecności to Google posiada w swoim arsenale również rozwiązania, które mogą pomóc Twojej firmie w widoczności. Nie mówię tutaj o płatnej promocji Google Ads tylko o Google Moja Firma.

  Czym jest Google Moja Firma?

  To zobaczysz jak wpiszesz w Google Ambitna Marka - nasza wizytówka w Google Moja Firma

  Google Moja Firma to swego rodzaju wizytówka widoczna, gdy osoba szuka naszej firmy w Internecie. Jeśli ktoś w przeglądarce Google wyszuka “Ambitna Marka” to po prawej stronie pokaże mu się kafelek z najważniejszymi informacjami o naszej firmie. Tak więc Google Moja Firma to darmowe narzędzie służące do promocji naszego biznesu w Internecie. Mógłbym to porównać do fanpage na Facebook’u. Niewątpliwą zaletą tego narzędzia jest fakt, że aby stworzyć naszą Googlowską wizytówkę musimy otrzymać kod weryfikacyjny. Jednak ten kod nie przyjdzie smsem czy mailem, lecz otrzymamy go listownie. Takie zabezpieczenie pozwala uniknąć, że ktoś założy wizytówkę Twojej firmy (fanpage na FB może założyć każdy). Kod weryfikacyjny jest wysyłany na adres, na którym zarejestrowana jest firma. Nasza wizytówka w Google Moja Firma zawiera najważniejsze informacje jak Logo, link do mapy, godziny otwarcia, rodzaj usług, telefon i stronę internetową. Na wizytówkę dodawane są również opinie naszych klientów.

  Czytaj również: Jak podpiąć Google Analytics pod własną stronę?

  Co mogę dodać do wizytówki Google?

  Do naszej wizytówki możemy dodać bardzo dużo informacji. To tam zamieścisz wspominane godziny otwarcia i gdzie działa Twoja firma. Czy jest to tylko dane miasto lub może cała Polska? Dodatkowo Google Moja Firma pozwala dodawać wpisy promujące naszą widoczność w internecie. Możemy dodawać także zdjęcia z realizacji, zdjęcia naszych pracowników czy krótkie materiały wideo. Nie zapomniano również o produktach do sprzedaży. Na Ambitnej Marce znajdziesz nasze kursy online, które prowadzą na stronę internetową. Google Moja Firma to świetne narzędzie, które koniecznie musisz poznać!

  Google Moja Firma i wpisy Ambitnej Marki

  Dla kogo jest Google Moja firma?

  Wizytówka w Google jest tak naprawdę dla każdego! Każdy kto prowadzi działalność gospodarczą powinien założyć taką wizytówkę. Szczególnie polecam dla lokali stacjonarnych i przede wszystkim lokali gastronomicznych. Pamiętaj, że nawet jeśli posiadasz kilka lokali to dla każdego miejsca możesz założyć osobną wizytówkę, a kontrolować to możesz łatwo z jednego miejsca. Oczywiście, jeśli nie czujesz się dobrze w Google Moja Firma i uważasz, że się nie sprawdzi w Twoim biznesie to nic na siłę. Skup się wtedy bardziej na innych kanałach Social Media takich jak Facebook lub Instagram. Ja jednak serdecznie zapraszam Cię do poznania tego narzędzia od Google, ponieważ może ono sprawić, że Twoja firma będzie lepiej widoczna w internecie bez wydawania ani złotówki!

  Sprawdź: Szkolenie z Google Moja Firma