Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Aktualności » Podsumowanie roku! Co działo się w Ambitnej Marce w 2020 roku?

Podsumowanie roku! Co działo się w Ambitnej Marce w 2020 roku?

Nasze podsumowanie mimo, że przygotowywane w grudniu publikujemy już w 2021. U nas wiele zmian i powiem Wam, że nie wiem kiedy ten 2020 minał!

To był szalony rok! Pełen wyzwań
Nasze plany uległy zmianie, ale nie możemy narzekać, cieszymy się z tego co jest

Co działo się w Ambitnej Marce w 2020 roku???
Zacznijmy od początku

STYCZEŃ
Rozpoczęlismy cykl szkoleń dla branży #beauty w kilku miastach w Polsce na zlecenie firm. Między innymi mieliśmy możliwość wspierać @monikatrzesala @paznokcienamiare i jej Akademię Stylizacji Paznokci w Kaliszu oraz w Łodzi przygotowując uczestniczki do otwarcia salonów, prowadziliśmy dla nich szkolenia z marketingu 👏
W styczniu odbyło się również Ambitne Śniadanie w Radzyminie, już po raz 12! Na spotkaniu poznaliśmy poznaliśmy kolejnych cudownych przedsiębiorców z okolicy!

LUTY
To intensywne prace w zaciszu naszego biura. Kończymy projekty kursowe i wydajemy na świat kurs pt. “Zbuduj swoją stronę lub bloga

MARZEC
Ach co to był za miesiąc, każdy wie – początek pandemii lecz u nas pełne ręce pracy. Mieliśmy zaplanowane promocję naszych nowych kursów:

Kurs 3 narzędzia dla biznesu, Facebook dla biznesu pigułce”
„Wyróżnij swoją markę #Beauty”
Lecz wraz z pandemią, rozpoczeliśmy współpracę z wieloma nowymi przedsiębiorcami. Mimo to, duża ilość kursów sprzedałą się bez większej promocji, dlatego niedługo ruszamy z ich aktualizacją i nową promocją! To były nasze pierwsze produkty online, uratowały wiele biznesów w 2020, podpowiedziały jak działać w Social Mediach, nawet tym, którzy nie mieli żadnej marketingowej wiedzy.

W tym miesiącu ruszył również nasz wspólny ze Stowarzyszeniem @inicjatywylokalne cykl szkoleń dla biznesu w Radzyminie, który miał trwać do maja, ale przeciągnął się przez pandemię.
Ten miesiąc był również krokiem do rozwoju firmy, zatrudnilismy pierwszą osobę, moją asystenktę i złotą dziewczynę Kingę, która mówi, że dużo się u nas nauczyła i chyba nas lubi bo pracuje z nami nadal! My bardzo cieszymy się z tej decyzji, bo jest genialnym ogarniaczem! Przyszła do nas na 1/4 etatu, a już w pierwszym miesiącu zrobiła 1 cały etat! Mieliśmy ogrom pracy od marca do czerwca!

Marzec mogę nazwać też miesiącem live’ów – zrobiłam ich więcej niż kiedykolwiek indziej!

KWIECIEŃ
Wydajemy kolejny kurs, wymyślony przez Adriana, z potrzeby i zapytań Klientów. Tym razem 100% dla twórców online p.t „OBS Studio jak korzystać?”
Kwiecień jest jeszcze bardziej intensywny niż marzec. Wszystko zamknięte, ludzie potrzebują marketingowwgo wsparcia. Szukają pomocy. udzielamy wielu konsultacji i szkolimy.

Wszystkie kursy wydajemy od poczatku na naszej platformie i stronie, mamy na to swój autorski pomysł. Wiele osób potrzebuje własnych platform i nie chce płacić za abonament u innych firm. Tu z pomocą przychodzimy my i tworzymy dla naszych klientów platformy kursowe do wydawania własnych kursów online.
Od kwietnia do końca tego roku stworzyliśmy więcej niż przez cały poprzedni rok! Platformy, strony www, dużooo pracy! Spod naszej klawiatury wyszło ponad 45 stron, sklepów i platform kursowych!
Live, live,  mnóstwo live na grupach naszych czy u Klientów, innych firm…
Przy okazji razem z Martyną z “pomysłynainsta” zaczynamy też szkolenia dla branży gastro!

MAJ
Ruszamy do pracy w terenie! Uff nareszcie! Kupujemy nowy sprzęt do wideo i kręcimy kilkanaście naprawdę fajnych i dobrze zasięgowych wideo reklamowych. Nasze portfolio możesz zobaczyć tutaj ambitnamarka.pl/portfolio/produkcje-filmowe/, ale niestety nie zaktualizowaliśmy jeszcze całego 2020.
Dodatkowo zaczynamy szkolenia i współpracę z przedsiębiorcami z Podlasia we współpracy z Martyną z “pomysłynainsta”.

CZERWIEC
Kupujemy drona! Od dawna marzyliśmy o tym, aby robić jeszcze lepsze i bardziej efektowne wideo. Zakup drona to nie mała inwestycja, tym bardziej, że chcemy to robić w 100% profesjonalnie! Dlatego też Adrian rozpoczyna kurs na operatora drona. Latanie dronem to nie przelewki, aktualnie żeby wykonywać ujęcia filmowe dronem potrzbne jest świadectwo kwalifikacji czyli “licencja na latanie”. Na szczęście po kursie i zdanym egzaminie, Adrian otrzymuje świadectwo kwalifikacji wydawane od Urzędu Lotnictwa Cywilnego i tym samym staje się pilotem drona. Czerwiec to czas odpoczynku i realizacji wideo w pięknych miejscach, za sprawą współprac, które nawiązaliśmy. Jeździmy po Polsce, nagrywamy i wypoczywamy.

W między czasie ja kończę Strucktogram u @kingaklejment
W tym miesiącu, po kilku ważnych rozmowach, podjęliśmy decyzję o zakupie domu! Kilkanaście dni wcześniej znaleźliśmy idealny, a już 28.06 podpisaliśmy umowę przedwstępną. Dlaczego zakup domu znajduje się w podsumowaniu firmowym? Ponieważ w nowym domy będziemy mieli pracownie, gabinet i studio foto-wideo ok. 30m2. Szykujcie się na kolejne projekty, sesje foto, nagrania studyjne i nagrania lektorskie w wygłuszonym pomieszczeniu.

LIPIEC
W tym roku mieliśmy, zaplanowaną pracę zdalną z różnych miejsc, ale przez pandemię i odwołane loty, pocieszamy się pracą z Teneryfy w dniach 09.07 -16.07. Bardzo nas to cieszy, bo od początku plan był taki, że chcemy podróżować i pracować. Spędzamy bardzo miło czas i przy okazji realizujemy zlecenia dla Klientów na miejscu m.in ujęcia z drona i wideo filmowe, które m.in możecie zobaczyć na moim kanale PatrycjaStory.  Z wyjazdu powstał między innymi ten piekny film https://youtu.be/JmbYmfi9jvo

27.07 ma również miejsce wydarzenie pt. “Reklama firmy w czasie pandemii” dla Dzielnicy Targówek oraz  Forum Przedsiębiorców na Targówku. To jedno z pierwszych szkoleń po pandemii, byłam bardzo szczęśliwa, że mogę na nim być i podzielić się wiedzą. Jestem wdzięczna za zaufanie Dzielnicy Targówek. Później pracowaliśmy jeszcze online przy szkoleniu z innym tematów.

targówek szkolenie dla firm

W lipcu robimy jeszcze Ambitne Śniadanie w Radzyminie, bardzo brakowało mi ludzi i tych spotkań. Miałam wtedy jeszcze nadzieję, że za miesiąc znów się spotkamy…

SIERPIEŃ
To dalej miesiąc szkoleń. Prowadze kilka mniejszych, bardziej indywidualnych szkoleń dla kilku firm m.in z branży Beauty.
Razem z Adrianem zakładamy również fundację. Rok temu powstało Stowarzyszenie Inicjatywy Lokalne,  i po roku prowadzenia stowarzyszenia wiem, że to za mało. Stowarzyszenie zostaje i zakładamy jeszcze fundację, która nazywa się tak samo.

Razem z Martyną z “pomyslynainsta” robimy projekt “naklejek na insta”. Pomagając przy tym szpitalom, ponieważ zysk przeznaczamy na ten cel. Dzięki naszej akcji naklejkowej zebraliśmy ponad 700 zł na śniadania dla szpitali, wspierając przy okazji branże gastro!

WRZESIEŃ
Podejmujemy oboje z Adrianem decyzję, że wracamy na studia (tak jeszcze nam mało atrakcji!)  Adrian rozpoczyna „Bezpieczeństwo Informacyjne” natomiast ja „Nowe Media”. Pandemia skusiła nas by zrobić je online, dzięki czemu nie tracimy czasu na dojazdy na uczelnie!

23 września razem Martyną z “pomyslynainsta” organizujemy szkolenie pt. “Jak zdobyć obserwatorów na Instagramie? Szkolenie na żywo.”, które okazuje się strzałem w 10! Martyna w swoim żywiole, miejsce Kawiarnia Nowomiejska świetnie sprawdza się w takim klimacie, uczestnicy dopisują, bo jest około 30 osób!

PAŹDZIERNIK
Nie zwalniamy tempa, organizujemy pierwsze Ambitne Śniadanie w Wyszkowie! Jesteśmy pod wrażeniem miejsca i ludzi. Ewa z Wyszkowskiego Centrum Rozwoju Biznesu współtworzy z nami śniadanie, na którym poznajemy świetnych przedsiębiorców. Wiemy już, że pojawimy się tam ponownie!

Jedziemy na urlopo-zlecenie do Turcji i w dniach 19-24 pracujemy “pod palmami”. Nagrywamy kilka materiałów na miejscu dla siebie oraz dla Klientów. Jesteśmy mile zaskoczeni Turcją. Gdyby nie własny dom to chyba byśmy się tu przeprowadzili.
Po 5 miesiącach w końcu odbieramy klucze do naszego domu! Przez pandemię urzędy i banki funkcjonowały w innym tempie, co spowolniło cały proces. Ale mamy to! Jesteśmy przeszczęśliwi!

LISTOPAD
Adrian postanawia odejść z etatu i oficjalnie dołącza do Ambitnej Marki! Podejmujemy decyzję, że rozpoczyna także kurs programowania z języka Python, wiec przez 2 miesiące jest wyjęty z życia! Chcemy zwiększyć wachlarz usług i wnieść je na wyższy poziom!
Dodatkowo dostaję wspaniałą wiadomość, zakwalifikowałam się do programu Biznes w Kobiecych Rękach! To kompleksowy program akceleracyjny i mentoringowy, który adresowany jest do kobiet z pomysłem na biznes. Rekrutacja jest co roku, niestety 2 lata temu nie dostałam się. Do tej pory, w 6 edycjach programu powstało 257 nowych firm. BWKR jest autorskim projektem Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, który zajął pierwsze miejsce w konkursie Central European Startup Awards 2018 w kategorii Best accelerator or incubator.

Nagrywamy też ważny dla nas materiał, który wspiera lokalny rynek w naszym mieście. Bije rekordy oglądalności!

Link do wideo

GRUDZIEŃ
Brakuje nam rąk do pracy, dlatego do naszego zespołu dołącza “Bandzior” czyli nasz pies! Wiecie mamy “za dużo wolnego czasu” wiec postanawiamy, że pies będzie świetnym wypełnieniem!
Adrian tworzy kolejny mini kurs pt. „Połącz dysk w chmurze ze swoim komputerem”

Grudzień zaczynamy szkoleniowo online, prowadzimy cykl szkoleń na temat marketingu w Programie Rozwojowym FRIS na zaproszenie Beaty i Jacka z Meritum Consulting oraz Mommypreneurs.  To bardzo intensywny czas dla nas i mile zakończony rok!

W grudniu ruszamy też z moim wymarzonym projektem jak to niektórzy mówią prześmiewczo “śmieciowym’ a tak serio to uważam, że jest bardzo wartościowy i chce nim dodać swoją cegiełkę do edukcjii na temat ekologii oraz świadomości konsumpcji. Tutaj więcej szczegółów lokalneinicjatywy.pl/tekstylia/. Teraz po miesiącu mogę powiedzieć, że projekt przerósł moje oczekiwania pod każdym kątem – oczywiście pozytywnie! Więcej o tym niedługo.

19 grudnia ponownie wylatujemy na tydzień do Turcji, tym razem na święta i odpocząć.

Uff i tak kończy się nasz rok 2020. Dwa słowa podsumowujące go to: Wymagający i zaskakujący. Mimo smutnej sytuacji na świecie związanej z koronowirusem to dla nas jako firmy był bardzo intensywnym rokiem, pełnych wielu poważnych i ciekawych decyzji, a także wspaniałych klientów i realizacji.

Ten rok kończymy również z kolejnymi osobami na pokładzie Ambitnej Marki, w sumie pracujemy już w składzie 8 osób, które odpowiadają za montaż wideo, copywriting, korektę, obługę klienta, sprzedaż, zdjęcia, wsparcie Social Media, reklamę ads, programowanie, grafikę! Dziękujemy za wspólną pracę!

Krótkie podsumowanie w liczbach:

  • Ponad 45 stron/ sklepów/platform kursowych
  • 6 własnych produktów online kursów/mini kursów/tutoriali + 3 ebooki
  • Około 3 terabajty materiałów wideo do realizacji filmowych. Z czego powstało około 150 materiałów filmowych dla Was! Były to reklamy wideo, odcinki na kanały, wideo w tle na Social Media, prezentacje czy testy produktów! WOW
  • 7 Ambitnych Historii, które możecie odsłuchać tutaj ambitnamarka.pl/ambitne-historie/
  • Ponad 65 wpisów na blogu firmowym ambitnamarka.pl/blog/

Dziękujemy Wam za wspólny rok 2020!
Jaki plan na 2021?

  • Nowe produkty online m.in kursy. Więcej wiedzy na blogu, naszym kanale, a także w formie live czy webinarów.
  • Nowe usługi poszerzone m.in o wiedzę z programowania.
  • Mamy nadzieję również na skończony remont studia więc będzie więcej zdjęć, nagrań i może podcasty???

A jaki był Twój 2020 rok? Podziel się w komentarzu