Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » Dlaczego warto dbać o stronę internetową?

Dlaczego warto dbać o stronę internetową?

W dzisiejszych czasach strona internetowa to wizytówka firmy. Jeśli chcesz pozyskiwać nowych klientów powinieneś posiadać dobrą stronę internetową. Wbrew pozorom prace nad stroną nie kończą się po jej finalizacji. Nawet po uruchomieniu witryna wymaga regularnych aktualizacji. Niestety bardzo łatwo jest zaniedbać stronę, ponieważ nawet drobne problemy potrafią się skumulować i spowodować utrudnienia w jej funkcjonowaniu. Ponadto, na strony, które nie funkcjonują poprawnie czyha wiele niebezpieczeństw.

Jak się przed nimi uchronić? Dlaczego tak ważne jest to, aby dbać o swoją stronę internetową?

W artykule dowiesz się, czemu brak aktualizacji szkodzi stronie i jak prawidłowo o nią zadbać.

Co grozi Twojej stronie internetowej?

Nieaktualizowana na bieżąco strona internetowa jest idealnym łupem dla hakerów.  Zainstalowane wtyczki, które są nieaktualne stwarzają miejsce dla złośliwego oprogramowania. Każda luka ujawnia wady systemu, które wykorzystywane są do włamania.

Cyberatak może ograniczyć ruch na stronie, zablokować sprzedaż a także zniszczyć reputację marki. Hakerzy mogą na Twojej stronie umieścić niechciane reklamy lub zainstalować złośliwe oprogramowanie. Częstym działaniem jest wysyłanie spamu oraz linków wyłudzających do klientów sklepu. Co najgorsze, możesz na zawsze utracić dostęp do strony, a hakerzy mogą chcieć wyłudzić od Ciebie okup za jej zwrot.

Jeśli Twoja strona nie będzie bezpieczna dla klienta, nie będzie on z niej korzystał. Brak zaufania wynika przede wszystkim ze strachu o własne dane. Informacje dotyczące użytkowników są bardzo atrakcyjnym łupem dla hakerów. To podstawa, żeby zapewnić użytkownikowi bezpieczne zakupy.

Atak hakerów na stronę niesie ze sobą dodatkowe koszty. Przede wszystkim w czasie, gdy strona jest niedostępna nie możesz uzyskiwać dochodu. Ponadto, musisz liczyć się także z kosztami przywracania serwisu i czyszczenia serwera z wirusów. Takie koszty mogą znacząco wpłynąć na budżet firmy.

Jak poprawić bezpieczeństwo strony internetowej?

 Aby zapobiec włamaniom i utracie danych na stronie należy zapewnić jej odpowiedni poziom ochrony. Poniżej znajdziesz 5 najważniejszych elementów, które ograniczą powstanie ryzyka.

  1. Wybierz odpowiedni CMS

Do stworzenia bezpiecznej strony potrzebujesz solidnego CMS. Jeśli postawisz swoją stronę internetową na odpowiednim silniku takim jak WordPress, zminimalizujesz ryzyko zagrożenia. Najnowsze wersje oprogramowania są przystosowywane do norm bezpieczeństwa, dzięki czemu mogą Ci pomóc w radzeniu sobie z metodami hakowania.

Jako Ambitna Marka tworzymy strony internetowe, które są nowoczesne i odpowiadają aktualnym trendom. Dzięki wykorzystaniu silnika WordPress, Twoja strona będzie bardzo prosta w edycji i bezpieczna.

Tu zapoznasz się z naszą ofertą.

  1. Regularnie aktualizuj stronę

Najważniejszym elementem w pielęgnacji strony jest aktualizacja systemu CMS. Aktualizacja wprowadza poprawki krytyczne, które zamykają szlaki do potencjalnego ataku.

Warto również zaktualizować wtyczki. Jeśli nie korzystamy z danej wtyczki najlepiej ją usunąć. Jeśli będziesz chciał jej użyć, możesz ją ponownie zainstalować.

  1. Stwórz zabezpieczenia logowania

Skutecznym sposobem na uniknięcie włamania jest wielostopniowa weryfikacja oraz regularna zmiana haseł do logowania. Wprowadzenie tego rozwiązania wymaga weryfikacji logującego się na kilka sposobów np. wysyłanie kodów dostępu.  Pamiętaj, żeby nie zapisywać haseł w przeglądarce czy plikach tekstowych na komputerze.

  1. Twórz kopie zapasowe strony

Bardzo ważne jest regularne robienie kopii zapasowych, które uchronią nas przed utratą strony, gdy coś pójdzie nie tak. Posiadając kopię zapasową jesteśmy w stanie odtworzyć ją w razie potrzeby. Lepiej w ten sposób zapobiegać niż mieć później ogromny problem.

  1. Zakup certyfikat SSL

Certyfikat SSL jest gwarancją tego, że serwis jest wiarygodny. Szyfrowanie SSL zapewnia bezpieczeństwo danych przesyłanych drogą elektroniczną. Przy adresie strony internetowej pojawia się kłódka, dzięki której możemy sprawdzić, jaki certyfikat posiada dana strona.

Co zrobić, jeśli nie masz czasu zarządzać stroną internetową?  

Z pomocą przychodzi oferta naszej firmy. Ambitny Abonament to opcja dla osób, które nie mają czasu zarządzać swoją stroną internetową lub chcą, aby zajmowali się nią profesjonaliści.

Zastanawiasz się, dlaczego bezpieczniejszą opcją jest skorzystanie z naszego Ambitnego Abonamentu niż próba aktualizacji strony samemu?

Po pierwsze nie będziesz musiał pamiętać o aktualizacjach serwera i wtyczek. Po drugie, nie będziesz musiał się obawiać, że stracisz swoją stronę, ponieważ wykonujemy regularne kopie zapasowe strony i bazy danych, które będziesz mógł odtworzyć w razie pojawienia się problemu. Pomożemy Ci również systematycznie skanować Twoją stronę w poszukiwaniu wirusów.

Wybierz odpowiedni pakiet dla siebie!

Dlaczego warto dbać o stronę internetową? – Podsumowanie

Jeśli nie chcesz, żeby Twoja strona internetowa uległa atakom, musisz zadbać o jej bezpieczeństwo.

Mamy nadzieję, że nasz tekst pomoże Ci we wdrożeniu podstawowych metod, które zminimalizują niepożądane ryzyko. Mamy również świadomość tego, że dbanie o witrynę wymaga czasu i determinacji. Jeśli poszukujesz firmy, która pomoże Ci zapewnić bezpieczeństwo strony internetowej- zachęcamy do zapoznania się z ofertą Ambitnego Abonamentu.

Skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci profesjonalnej porady i przygotujemy dla Ciebie odpowiednią ofertę!