Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » „Darmowe strony Internetowe” – UWAŻAJ! Dlaczego nie warto z nich korzystać?!

“Darmowe strony Internetowe” – UWAŻAJ! Dlaczego nie warto z nich korzystać?!

  Ostatnio natknęliśmy się na kilka reklam oferujących darmowe strony internetowe dla firm. Co kryje się za tą obietnicą?

  Propozycja wykonania darmowej strony dla firmy zainteresuje wiele osób. Patrząc na finanse może to być oszczędność około 1500 – 2500 zł. Czy warto skorzystać z obietnicy wykonania darmowej strony? 

  Strona internetowa firmy to obowiązek w każdej branży, mimo że wiele osób uważa, że Social Media są największą siłą to właśnie strona jest naszą własnością i powinna służyć jako wizytówka, bo tylko w tym wypadku mamy pewność jej istnienia. Warto pamiętać, że Facebook czy Instagram żądzą się swoimi prawami, a także są własnością prywatną i nie mamy wpływu na ich zmiany, awarie czy inne kryteria jak zapowiadana modyfikacja w bezpłatnym dostępie do wspomnianych platform. 

  Brak profesjonalizmu

  W Internecie znajdziemy różne portale lub platformy, na których możemy założyć własną stronę “za darmo”. Jest to oczywiście bardzo zła decyzja, ponieważ najczęściej takie strony mają najczęściej końcówkę danej platformy. Dla przykładu jeśli Twoja domena miałaby się nazywać firmakowalskiego.pl to na takiej platformie będzie to firmakowalskiego.nazwaplatformy.pl.

  Jak już widzisz, wygląda to bardzo nieprofesjonalnie i takie strony są również gorzej pozycjonowane. Dodatkowo na takich stronach mamy mocno ograniczone pole do popisu jeśli chodzi o personalizację i funkcje.

  Na tych “darmowych” platformach nie możemy instalować wtyczek, wklejać kodów html czy ingerować w całość platformy. Często niektóre firmy pod płaszczykiem darmowość zmuszają nas do podpisania pewnej umowy, w której zawarta jest sprytnie umowa abonamentowa czy dodatkowe opłaty wychodzące po latach.

  Spotkaliśmy się również z tym że Klient miał wykonaną stronę bezpłatnie, ale za jej aktualizację musiał płacić ok 650 zł brutto miesięcznie, co po przeliczeniu x12 miesięcy daje sumę ok 7800 zł i kilka dobrych stron! Wiele jest również takich propozycji od osób czy firm rozwijających się i szukających na rynku Klientów, proponują bezpłatne wykonanie strony, zazwyczaj nie podpisują umów, a za efekt końcowy nie odpowiadają, czy awarię takiej strony. 

  Inwestycja na długie lata

  Pieniądze wydane na stronę internetową to bardzo dobrze wydane pieniądze, które szybko mogą się zwrócić. Strona Internetowa to Twoja wizytówka oraz budowanie marki, jeśli nie będzie profesjonalna, to ludzie nie uwierzą w Twoją firmę. Jeśli strona ma końcówkę jakieś darmowej platformy to taka firma najczęściej nie jest brana zupełnie pod uwagę, ponieważ to pokazuje, że nawet taką firmę nie stać na profesjonalną stronę Internetową.

  Zapraszam Cię do zapoznania się z naszą ofertą stron internetowych, która z pewnością Ci się spodoba i otrzymasz bardzo profesjonalną stronę firmową zrobioną według twoich wytycznych i zawierająca co dokładnie potrzebujesz.

  To jest Twoja wizytówka

  Strona internetowa firmy to wizytówka dlatego też nie warto oszczędzać na niej ani próbować robić się po jak najniższych kosztach. Warto pamiętać, że kupując stronę internetową bądź zlecając ją firmom, jest to inwestycja na bardzo długie lat, ponieważ raz dobrze zrobiona strona będzie świetnie wyglądała nawet przez lata.

  Jeśli Twoją uwagę zwróciła reklama “strony www bezpłatnie” pamiętaj, że może kryć się za tym negatywny odbiór Twojej marki, nieprofesjonalny wygląd czy po prostu umowa abonamentowa. Z naszej perspektywy nie warto ryzykować. 

  Uważaj, bo czasem TANIE może okazać się DROGIE bardziej niż Ci się wydaje.