Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Aktualności » Chcę zacząć sprzedawać na żywo. Jakim sprzętem nagrywać transmisje na żywo (live)?

Chcę zacząć sprzedawać na żywo. Jakim sprzętem nagrywać transmisje na żywo (live)?

Jakim sprzętem nagrywać transmisje na żywo lub live sprzedażowy? W dzisiejszym wpisie zaprezentuje najlepsze urządzenia, które pozwolą Tobie prowadzić sprzedaż na Facebook’u.Prowadzenie transmisji sprzedażowych w Social Media to nowy trend, a zarazem dobry pomysł na biznes. Skoro większość prac przechodzi zdalnie, to czemu też produkty w naszym sklepie stacjonarnym nie sprzedawać podczas transmisji na żywo. W ostatnim artykule Patrycja podzieliła się swoją wiedzą sprzedażową na temat “dlaczego moje live’y nie sprzedają”. Wpis możesz przeczytać tutaj.

Co można sprzedawać podczas transmisji na żywo.

Odpowiedź brzmi – wszystko. Najpopularniejszą sprzedaż jest jednak sprzedaż ubrań. Coraz częściej pojawiają się transmisje na żywo, na których to sprzedawane są: zabawki dla dzieci, dodatki do domu, biżuterie, meble a nawet sprzęt elektroniczny. Jak więc widzimy “sky is the limit”. Pamiętajmy jednak, że nie jest to wcale proste i nie wystarczy włączyć tylko kamerki.

Od czego zależy sprzedaż na żywo?

Sukces sprzedaży na transmisji na żywo zależy od bardzo wielu czynników.

 • Ważne jest oświetlenie, żeby nie było ciemnych miejsc;
 • Należy się przygotować i wiedzieć co się sprzedaje;
 • Drugi plan to pierwszy plan. Musimy uważać na to co się dzieje z tyłu planu. Miejsce powinno być czyste i schludne, a tło nawiązywać do tematyki sprzedaży.
 • Jakość nagrania. Czasy jakości HD dawno już mineły. Standardem staje się jakość Full HD, a coraz częściej 4k.
 • Głos to potęga. Dźwięk mówiony musi być czysty i bez przesterów. Powinien być również dobrze słyszalny.

Ebook z poradami: Transmisje LIVE Jak sprzedawać więcej?

Jakim sprzętem nagrywać transmisje na żywo?

Dróg jest wiele i w zależności kto do jakiego sprzętu jest przyzwyczajony. W tym zestawieniu przygotowałem sprzęt wersje pod ekosystem Apple, współpracę Android i Windows, a także rozwiązanie które jest najbardziej “bezawaryjne i najłatwiejsze”.

Dlaczego inne opcje są “awaryjne”. To słowo użyłem nie bez przypadku. Niestety nagrywanie przez urządzenia mobilne może powodować problemy. Normalnie komputer posiada chłodzenie. Urządzenia mobilne nie mają możliwości chłodzenia więc podczas pracy (nagranie) szybko się nagrzewają co powoduje wyłączenie transmisji na żywo. Zdarza się to rzadko… ale może się zdarzyć.

Chcesz nauczyć się obsługiwać program do nagrywania kursów online i transmisji na żywo w Internecie? Sprawdź nasz tutorial.

Kurs online: Open Broadcast Software czyli OBS studio jak korzystać?

Do sprzedaży na żywo przy wykorzystaniu urządzenia mobilnego, czyli smartfonu potrzebujemy:

 • Telefon do prowadzenie transmisji
 • mikrofon
 • podgląd transmisji
 • oświetlenie
 • statyw
 • LED ring

Spis sprzętu do transmisji na żywo

Spis sprzętu z wyjaśnieniem i linkami do zakupu, jaki potrzebujesz do transmisji wideo znajdziesz w naszym najnowszym ebooku!

Ebook z poradami: Transmisje LIVE Jak sprzedawać więcej?