Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Chcę przenieść stronę internetową na WordPress. Co zrobić?
Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » Chcę przenieść stronę internetową na WordPress. Co zrobić?

Chcę przenieść stronę internetową na WordPress. Co zrobić?

Masz stronę internetową na silniku Drupal, Joomla, Blogspot (blogger) czy innym Systemu Zarządzania Treścią zwanym CMS? Co zrobić i jak wygląda sprawa przeniesienia strony internetowej na WordPress’a. Zapraszam do dzisiejszego wpisu. WordPress to najpopularniejszy CMS na świecie. Okazuje się, że w 2021 roku aż 455 milionów stron jest zbudowanych na WordPressie. Żaden taki CMS nie może się pochwalić taką liczbą. Nie ma w tym nic dziwnego. System Zarządzania Treścią WordPress jest najbardziej funkcjonalnym silnikiem, z ogromną ilością płatnych i bezpłatnych wtyczek, motywów i funkcjonalności. W dodatku jest niesamowicie intuicyjny i łatwy w tworzeniu nowych treści.

Przeniesienie strony www na WordPress

Z tego też powodu wiele osób decyduje się przenieść stronę internetową na WordPress. Szczególnie biorą pod uwagę te osoby, które mają stronę www zbudowaną na Drupalu czy Joomli lub słynnym silniku blogowym od Google – Blogger. Wielu naszych klientów miało ten sam problem. Czy mogą przenieść stronę internetową i z czym to się wiąże. Już śpieszę z odpowiedzią. Wypiszę korzyści przeniesienia strony na WordPress’a a także wady tego typu działania. Na koniec podpowiem Ci jak przygotować się do przeniesienia strony.

Korzyści z przeniesienia strony internetowej na WordPress

  • Szybszy silnik CMS,
  • Łatwiejsze tworzenie treści i bardziej intuicyjne,
  • Dostęp do setek tysięcy darmowych wtyczek, które usprawnią Twoją stronę,
  • Możliwość tworzenia sklepu online lub platformy kursowej,
  • Dostęp do tysięcy darmowych motywów, które można w większości personalizować,
  • Łatwe osadzanie kodów Google i większa funkcjonalność dla SEO,
  • Bezpieczeństwo Twoich danych.

Oczywiście to tylko najważniejsze zalety z przeniesienia strony www. Jest ich znacznie więcej, a plusy odkryjesz już po jednym dniu pracy z WordPress.

Wady z przeniesienia strony internetowej na WordPress z innych CMS.

  • Tracisz dostęp do funkcjonalności tego CMS’a,
  • Jeśli CMS ma możliwość rejestrowania użytkowników – tracisz tych użytkowników,
  • Mogą pojawić się problemy przy eksportowaniu treści,
  • Jeśli Twoje linki do stron były tworzone w inny sposób niż zazwyczaj – pojawią się błędy 404 – czyli strona nie została odnaleziona,
  • Na Bloggerze obrazki wyróżniające są w treści, natomiast w WordPress – dodawane są osobno.

Ogólnie większość tych wad teoretycznie da się ominąć. Wielokrotnie przenosiłem strony naszych klientów na WordPress’a z innych CMS’ów i nigdy nie było problemów. Sprawne przeniesienie danych z Blogger’a, Drupala lub Joomli do WordPress’a pozwoli ominąć Ci wielu problemów. Polecam jednak nie robić tego sam, jeśli nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem w tych sprawach.

Jak przygotować się do przeniesienia strony internetowej na WordPress?

Tak naprawdę to wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my się wszystkim zajmiemy. Najpierw ustalimy co znajduje się na stronie www i co należy przenieść, a także jak to ma wyglądać. Przenosiny strony internetowej trwają około 3 dni. W tym czasie strona może być zamknięta.

Sklep online z PrestaShop czy Shoper na WooCommerce

Tak zajmujemy się również przenoszeniem sklepów online z systemów takich jak Prestashop czy Shoper. Dlaczego warto to zrobić przeczytaj ten wpis:

Sklep na Woocommerce czy PrestaShop? Wady i zalety systemu obsługi sklepów online

Sklep na Woocommerce czy Shoper? Wady i zalety systemu obsługi sklepów online

Agencja Marketingowa