Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » 5 powodów, dlaczego warto odświeżać swoje dawne wpisy na blogu

5 powodów, dlaczego warto odświeżać swoje dawne wpisy na blogu

  Prowadzisz blog od wielu lat czy miesięcy? Napisałeś/aś kilkadziesiąt wpisów? Ten wpis jest dla Ciebie. W dzisiejszym wpisie poznamy 5 powodów dlaczego warto odświeżyć swoje dawne wpisy.

  Dużo piszę. Oczywiście jest to rzecz względna, bo co dla kogo znaczy dużo. Zacznę więc inaczej. Posiadam wieloletnie doświadczenie związane z treściami blogowymi. Przez lata związany byłem z pisaniem treści newsowych, prowadziłem redakcję, a także pracowałem z blogerami i wspierałem ich w działaniach. Pisząc na bieżąco, często zapominamy o naszych starych wpisach i jak bardzo ważne są dla naszej strony. Zebrałem 6 powodów, dla których warto odświeżyć stare wpisy na blogu.

  Chcesz zacząć prowadzić swój blog, lecz nie znasz się na obsłudze WordPressa? Skorzystaj z mojego kursu online – WordPress -kurs podstawowy i już dzisiaj naucz się tworzyć wpisy, instalować wtyczki, zarządzać motywem i wiele innych! Najlepszy czas na działanie jest teraz!

  Specjalnie dla Ciebie przygotowałem kod rabatowy na WordPress – podstawowy! Z kodem wordpress2019 do końca roku otrzymasz 15% rabatu. Nie trać czasu!

  6 powodów, dlaczego warto odświeżać swoje dawne wpisy na blogu

  Zaktualizujesz informacje

  Wiedza może się przedawnić, a przecież nie chcemy naszych czytelników wprowadzać w błąd. Dlatego też warto sprawdzić, czy informacje, które kiedyś podaliśmy są dalej aktualne. Dzięki temu nasz blog będzie cieszył się renomą i stale aktualnymi informacjami. Starajmy się jednak nie zmieniać treści bloga, tylko na koniec dodajmy adnotację wyjaśniającą lub uzupełniającą informację.

  Zwiększysz czytelność postu

  Dawne wpisy mogliśmy pisać, kiedy to jeszcze nie przykładaliśmy uwagi do czytelności ani formatowania tekstu. Sprawdzając stare wpisy możemy wyjustować tekst, dodać nagłówki i co najważniejsze – poprawić błędy stylistyczne, które nie zauważyliśmy podczas pisania.

  Zmienisz zdjęcia

  Być może w trakcie naszej przygody z blogiem uruchomiliśmy Pinterest’a lub przenosiliśmy naszą stronę na inny hosting. Zdarza się, że podczas przenoszenia na inny hosting możemy utracić stare zdjęcia. Warto wtedy ponownie wgrać pliki na serwer i odświeżyć zdjęcia, aby się dobrze wyświetlały. Wtedy też możemy dodać specjalne zdjęcia, które świetnie będą wyglądały na Pinterest.

  Sprawdzisz linki

  Często zamieszczany w naszym wpisie linki do zewnętrznych stron lub naszych własnych wpisów. Podobnie jak ze zdjęciami, również linki mogą się przedawnić i prowadzić do strony błędu 404. Dlatego też warto odświeżać linki, żeby zawsze nasze wpisy były aktualne.

  Polepszysz SEO

  Poprawiając dawne wpisy zwiększymy skuteczność pozycjonowania naszego bloga. Możemy dodać wtedy dodatkowe tagi lub kategorie. Dodać frazy kluczowe i zmienić opis meta.

  Nie ma co tracić czasu i pora się zabrać za dawne wpisy na blogu!

  Sprawdź mój kurs o WordPress i zacznij przygodę z blogiem już dzisiaj!

  Tagi: