Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Aktualności » Wtyczki na przeglądarkę Chrome, które pomogą w biznesie!

Wtyczki na przeglądarkę Chrome, które pomogą w biznesie!

Nie da się przeglądać stron internetowych bez przeglądarki. To jasne jak słońce. Prowadząc własny biznes często przesiadujemy w internecie większość dnia załatwiając sprawy, poszukując dostawców czy pisząc własnego bloga. Najpopularniejsze przeglądarki w Polsce to Chrome (czyt. Krome) i FireFox. Zaraz za nim plasuje się Opera i Edge (obydwa pracujące na tym samym silniku co Chrome). Jakie wtyczki do przeglądarki pomogą nam w prowadzeniu biznesu?

Każda z przeglądarek oferuje szereg wtyczek, które zwiększają funkcjonalność samej przeglądarki. Jeśli dla kogoś przeglądarka to Internet Explorer to musi bardzo dużo nadrobić. Przeglądarki stają się systemami, które usprawniają prace i zwiększają produktywność. Jako ciekawostkę dodam, że Google, wypuścił laptop posiadający przeglądarkę jako system. Miałem okazję go testować i jest to bardzo ciekawy sprzęt o szerokim zastosowaniu.

Czasy Internet Explorer minęły bezpowrotnie. Teraz przeglądarki pozwalają na automatyczne sprawdzenie maili, wykonywanie zrzutów ekranów, posiadają timery, blokady i wiele, wiele więcej. Aktualnie na rynku rządzą tak naprawdę 2 przeglądarki: Chrome (i wszystkie oparte na systemie chrominium, czyli opera, najnowszy Edge, brave) i FireFox.

W dzisiejszym wpisie zaprezentuje Wam 5 najciekawszych wtyczek, które usprawnią Waszą pracę i pomogą w biznesie. Wtyczki są przeznaczone na przeglądarkę Chrome, ale na Firefoksie również są one dostępne.

Screenshot – wtyczka umożliwiająca wykonywanie zrzutów ekranu całej strony lub określonego fragmentu. Bardzo funkcjonalna, ponieważ wielokrotnie musimy wysłać coś do klienta lub zaznaczyć np. błąd na stronie. Przydaje się również przy wykonaniu notatek. Pobierz.

Language Tool – wtyczka, która pozwala sprawdzać błędy i wyłapywać brak przecinków. Świetna kiedy dużo piszemy lub prowadzimy blog. Mimo że pakiet office i przeglądarka posiada sprawdzanie błędów to ta wtyczka sprawdza zdanie pod kątem składności, znaków interpunkcyjnych. Pobierz.

ColorZilla – przyda się dla grafików i tworzących strony internetowe. Codziennie używam jej po kilkanaście razy. Pipeta pozwala na pobranie koloru z danego obszaru strony, dzięki czemu uzyskujemy pełne kolorystyczne informacje na temat koloru. Pobierz.

Ublock – lekki bloker reklam. Powiedz stop natrętnym reklamom i wyskakującym okienkom. Dzięki temu przeglądanie internetu będzie przyjemne, a my będziemy mogli skupić się na wykonywanym zadaniu. Pobierz.

Siteblock – coś dla osób, które nie mogą się skupić na pracy. Każdy z na typowe „5 minut dla fejsika”. Siteblock pozwala zablokować strony, na które za często wchodzimy, zamiast poświęcić się pracy. Dodatkowy tryb workmode sprawi, że dostępne będą tylko te strony, które wybraliśmy przez dany okres czasu. Pobierz.

Z jakich Ty korzystasz wtyczek na przeglądarkę? Wkrótce powrócę z listą kolejnych wtyczek na przeglądarkę, które ułatwią pracę w Twoim biznesie.