Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Wtyczki i rozszerzenia do Chrome dla Web Developer'a Agencja Marketingowa
Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Aktualności » Wtyczki i rozszerzenia dla Web Developer’a

Wtyczki i rozszerzenia dla Web Developer’a

Z jakich wtyczek i rozszerzeń warto korzystać podczas pracy nad stroną. W dzisiejszym wpisie pokaże kilka wtyczek i rozszerzeń na przeglądarkę Chrome i Firefox, z których korzystam na co dzień jako web developer. Przeglądarka internetowa to moje główne narzędzie pracy. Pozwala mi zarządzać i tworzyć strony, dzięki niej znajduje informację i zdobywam wiedzę, a także komunikuję się ze światem.

Moją ulubioną przeglądarką internetową jest Mozilla Firefox. Jestem do niej bardzo przyzwyczajony i mam do niej większe zaufanie niż do Chrome, Edge czy np. Brave. Oczywiście, posiadam i użytkuje również przeglądarkę Chrome, ponieważ jest ona oparta na zupełnie innym silniku niż Firefox, czyli na Chromium. Chrome ma przede wszystkim świetną konsolę do badania kodu na strony. Jeśli chodzi o pozostałe przeglądarki jak Microsoft Edge czy Brave to wszystkie są oparte na tym samym silniku co Chrome. Wtyczki i rozszerzenia na Chrome będą działały również na wspomniane przeglądarki.

Czym są wtyczki i rozszerzenia na przeglądarkę?

Wtyczki i rozszerzenia to darmowe dodatki do przeglądarki internetowej, które możemy zainstalować z dedykowanego sklepu pod daną przeglądarkę. Zarówno Firefox jak i Chrome posiada ogromną bazę dodatków zwiększających możliwości pracy nad stroną internetową czy innymi działaniami kreatywnymi w wykonywanymi w Internecie. Przypomina to trochę sklep Play na smartfona. Trzeba jednak uważać, ponieważ nie każde rozszerzenie jest bezpieczne – niektóre mogą wykradać nasze dane. Warto czytać opinie i sprawdzać czy jest ona kompatybilna z aktualną wersją przeglądarki.

W swojej pracy jako web developer potrzebuję dodatkowych narzędzi, które przyspieszą moją pracę i zwiększą jej możliwości. Korzystam ze sprawdzonych wtyczek dostępnych na obydwa silniki przeglądarki Gecko – Firefox i Chromium – Chrome i Edge.

Najlepsze wtyczki i rozszerzenia dla Web Developera

Wtyczka do sprawdzania linków

Ta wtyczka pozwoli sprawdzić czy na stronie wszystkie linki działają poprawnie. Wtyczka wskazuje, które linki są okej (podkreślając je na zielono), które przekierowują (kolor żółty) i te, które nie działają (kolor czerwony).

Firefox | Chrome

Rozszerzenie sprawdzające Facebook Pixel

Wielokrotnie podczas tworzenia stron internetowych musiałem zaimplementować kod Facebook Pixel do mierzenia ruchu i optymalizowania Facebook’owych reklam. Dzięki tej wtyczce mogę sprawdzić czy Facebook Pixel został poprawnie zaimplementowany.

Firefox | Chrome

Site Palette – wtyczka do kolorów

Świetna wtyczka do sprawdzania jakie zostały użyte kolory na stronie. Po szybkiej analizie strony otrzymujemy listę kodów kolorów, jakie są na stronie.

Firefox | Chrome

Wtyczka sprawdzi Twoją czcionkę

WhatFont to wtyczka, która przeanalizuje stronę www i poinformuje Cię jaka została użyta czcionka. Świetna przy audytach.

Firefox | Chrome

WhatRuns

Często bywa tak, że na danej stronie WordPress znajdujemy jakieś świetne rozwiązanie, które chcemy zastosować u siebie. Z pomocą przychodzi WhatRuns – wtyczka, która pozwala sprawdzić jakie są zainstalowane wordpressowe wtyczki.

FirefoxChrome

Window Resizer

Doskonała wtyczka, kiedy chcemy sprawdzić jak dana strona zachowuje się na urządzeniach mobilnych, tabletach lub innej rozdzielczości ekranu.

Firefox | Chrome