Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » WordPress: 5 ciekawych wtyczek, które warto mieć na blogu

WordPress: 5 ciekawych wtyczek, które warto mieć na blogu

  Jakie są najlepsze wtyczki na blogu? Jakie wtyczki potrzebujesz na wordpress? Sprawdź moją listę 5 wtyczek, które warto mieć na blogu!

  WordPress to morze wtyczek. Na WordPressie znajdziemy wtyczki, które pozwalają urozmaicić, wzmocnić i wyposażyć blog lub sklep. Znajdziemy przeróżne wtyczki zaczynając od czyszczenia pamięci cache, analityki, po przez sprzedaż, newsletter i inne. Jak jednak wybrać z tych wtyczek te najciekawsze? Zapraszam do mini serii na temat WordPress’a, gdzie będę dzielił się swoim doświadczeniem i nauczę Was korzystać z rozwiązań platformy.

  WordPress: 5 najlepszych wtyczek, które warto mieć na blogu

  Smash Balloon Instagram Feed to świetna wtyczka, która pozwoli na wyświetlanie naszego Instagramowego feed’a w dowolnym miejscu na naszej stronie. Mówiąc prościej. Możemy naszym czytelnikom zaprezentować naszą tablicę na Instagramie, która będzie aktualizowała się za każdym razem kiedy to dodamy nowe zdjęcie. Wtyczka, również pozwala na dostosowanie wyświetlania. Tak więc możemy wyświetlać tylko 1 zdjęcie lub np cztery pierwsze lub całą tablicę. Dodatkowo za pomocą przycisku “obserwuj nas” czytający w szybki sposób może dołączyć do naszych obserwujących.

  Ninja Forms to wtyczka umożliwiająca tworzenie formularzy kontaktowych. Ninja Forms jest bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze. Za pomocą kilku kroków i metodą “drag&drop” możemy utworzyć przeróżne formularze kontaktowe np. do zbierania bazy mailingowej, do zapisów na webinary czy spotkania. Możemy również z edytować automatyczne odpowiedzi i dodać zabezpieczanie przed spamerami.

  Advanced Ads przyda się wszystkim, którzy planują wyświetlać na swojej stronie reklamy. Dzięki tej wtyczce możemy stworzyć reklamy jak i grupy reklam, które będą zmieniały się w zależności od dostosowania. Dodatkowo Advanced Ads pozwala zastosować wyjątki, aby nasze reklamy wyświetlały się tylko przy spełnieniu określonych warunków. Bardzo chętnie wykorzystuję tą wtyczkę podczas tworzenia bannerów i formularzy do newsletteru.

  Google XML Sitemaps prosta i łatwa wtyczka, która zwiększa pozycjonowanie naszej strony. Wtyczka tworzy mapę stron, dzięki czemu roboty indeksujące Google’a wiedzą jak się po niej poruszać i jakie treści mogą pozycjonować.

  Popup Maker to świetna wtyczka, dzięki której ustawimy wyskakujące okienka dla przeglądających nasze strony. W tych okienkach możemy zawrzeć np. formularz kontaktowy, ofertę specjalną czy zachęcenie do polubienia kanałów społecznościowych. Dodatkowo możemy ustawić warunki w jakich to pop upy mają się pokazywać. Must have na naszej stronie.