Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Aktualności » Strona na WordPress, dlaczego?

Strona na WordPress, dlaczego?

WordPress to najbardziej popularny i sprawdzony system CMS. Dlaczego? Czy warto postawić swoją stronę firmową właśnie na WordPress?

W dzisiejszych czasach własna strona firmowa to podstawa. Mimo wszechobecnych kanałów Social Media, strona to nadal najbardziej bezpieczna i stabilna platforma reklamy dla każdej firmy. Już wielokrotnie wspominałam o tym, że własna strona internetowa, zwłaszcza z własną domeną, jest najważniejszym kanałem. Może Ci się wydawać to dziwne, ale przecież nikt nie wie, czy Facebook będzie jeszcze istniał za 5 lat, albo czy będzie bezpłatnym medium do korzystania dla Ciebie i twoich Klientów? Własna strona internetowa czyni Cię niezależnym.

Zacznijmy jednak od wyjaśnienia pojęcia CMS.

CMS to skrót od Content Management System. Dzięki systemowi CMS możesz zarządzać treścią strony internetowej, bo masz dostęp do panelu tak zwanego kokpitu. Taki CMS WordPress jest miejscem, gdzie można zbudować stronę, dodać do niej treść, grafikę. Dodatkowo można zainstalować wtyczki i motywy, które urozmaicą wygląd i funkcjonalność takiej strony. Dzięki systemowi CMS zarządzasz treścią, publikujesz i aktualizujesz w prosty sposób i samodzielnie.

WordPress jako system ma otwarte źródło zarządzania treścią, dzięki temu każdy może przeglądać kod źródłowy, dostosowywać go i pomagać w kształtowaniu projektu. Dlatego często powtarzamy, że ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia w tworzeniu strony na WordPress. Wszystko, czego chcemy, można stworzyć na tym systemie, oczywiście ma to też odpowiednią cenę, bo jak wiadomo kiedy wchodzi programista stawki podnoszą się. Jednak to nie zdarza się często, zazwyczaj większość firm zadowala się podstawowymi funkcjami WordPressa i jego możliwości, które są naprawdę spore. Czasem wystarczy zmiana koloru i motywu a strona tej samej branży wygląda totalnie inaczej.

Warto wspomnieć, że system podstawowy WordPress jest bezpłatny, nie płacimy za samo oprogramowanie, ale za usługi dodatkowe, takie jak hosting, serwer, który kupujemy w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, czy wtyczki lub płatne motywy.

Dlaczego WordPress ?

Jak wspominałam już wyżej i w poprzednich artykułach, WordPress jest najczęściej używanym systemem w sieci. Dzięki temu jest najbardziej bezpieczny i sprawdzony. Dodatkowo liczba użytkowników i publikowanych informacji o tym CMS jest bardzo duża, więc w razie problemów można szybko znaleźć pomoc. Jeśli chcesz może zerknąć jeszcze na inny mój artykuł w tym temacie, pokazuje jak ważne jest posiadanie strony, właśnie na WordPress:

Gdzie najlepiej założyć bloga? Na co zwrócić uwagę?

Jeśli potrzebujesz bezpłatnej 15 min konsultacji na temat budowy bloga, strony czy sklepu online, napisz lub zadzwoń do nas, doradzimy. Zobacz jakie strony wykonaliśmy ambitnamarka.pl/uslugi/strony-internetowe-sklepy- min online-i-platformy-kursowe/