Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

strona internetowa w 2024 czy warto
Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » Strona internetowa w 2024? Czy warto inwestować?

Strona internetowa w 2024? Czy warto inwestować?

Zbliża się rok 2024. Nowy rok to zawsze nowe możliwości, plany rozwoje, budżety i obrane cele. Wiele osób w 2024 otwiera również swój biznes i planuje zacząć od strony internetowe lub modernizować aktualną. Czy warto inwestować w stronę internetową w 2024? Zapraszamy do wpisu.

Co przyniesie rok 2024? Tego nikt nie wie. Możemy jedynie zakładać i przeprowadzić pewną analizę. Osoby, które zaczynają swój biznes mają do wyboru różne ścieżki rozwoju. Jedną z nich jest inwestowanie w stronę internetową swojej marki lub inwestowanie w social media. Oczywiście można też skupiać się i na tym i na tym lecz nie każdy ma aż tyle czasu i możliwości by rozwijać naraz różne kanały social media i przy okazji dbać o stronę www.

Social Media czy strona internetowa?

To jest kluczowe pytanie. Social Media kuszą ponieważ pozwalają na szybkie dotarcie do potencjalnych klientów i pokazanie swoich usług czy produktów. Skupienie się na Social Media to droga najchętniej i najczęściej wybierana przez nowych przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w biznesie. Nie ma co się dziwić – chcemy szybko sprzedawać i jeszcze szybciej zarabiać.

Nie powiem czy to jest dobra czy zła droga. Mogę jedynie wskazać zagrożenia płynące z “focusowania” się na socialach przy odtrąceniu strony www na drugi czy trzeci plan.

Zacznijmy od tego, że coraz więcej platform kanałów społecznościowych będzie wprowadzała subskrypcje z korzystanie z platfrom. Już teraz możemy zauważyć wprowadzenie opłat przez firmę Meta z “brak reklam” na Facebooku, znacznik “Verifed” na platformie X (dawny Twitter) czy podobna funkcja na Instagramie. Taki zabieg lub w 2024 bardziej agresywne namawianie użytkowników na opłaty może spowodować niechęć do korzystania z danej platformy, np. akurat tej, na której się skupiliśmy.

Druga sprawa to brak własności. Kiedy inwestujesz w stronę internetową – wszystkie pliki, informacje są Twoje. Nikt Ci nie zabroni pisać na dany temat czy wprowadzić usługi innego typu. Na kanałach social media wszystko jest weryfikowane przez automaty tzw. boty. Czasem wystarczy jedno “złe” słowo i Twoje konto zostaje albo ograniczone albo całkowicie zablokowane. Cała Twoja praca włożona w daną platformę idzie do kosza, a Ty zostajesz bez sprzedaży czy klientów. Nie zapominajmy o bardzo łatwej utracie kont społecznościowych. Średnio co tydzień otrzymujemy wiadomości od różnych osób, które proszą nas o pomoc w odzyskaniu kont. Bardzo często w tym przypadku już się nic nie da zrobić.

Kolejna ważna rzecz to mnogość platform i przeładowanie informacjami. Aktualnie na rynku znajdziemy wiele kanałów społecznościowych. Młodzi przedsiębiorcy mogą się zastanawiać, na której platformie się skupić. Wiadomo najlepiej na wszystkich ale wiemy, że jest to nie wykonalne. Zawsze też pozostaje outsourcing prowadzenia kont społecznościowych ale generuje on dodatkowe koszta. Nie zapominajmy też o mocnym nasyceniu kanałów społecznościowych. Na TikTokach, Instagramach i Facebookach znajdziemy już tak olbrzymią ilość informacji, którą użytkownicy nie są w stanie przetworzyć. Dodatkowo wejść w ten rynek i pokazać się na social media wcale nie jest łatwo. Inaczej sprawy mają się ze stroną internetową i pozycjonowaniem organicznym. 

Strona internetowa rządzi się zupełnie innymi prawami. Owszem nie daje tak nagłego wzrostu (bez korzystania z reklam płatnych) jak social media, cechuje się zupełnie inną narracją i rozwijaniem. Daje jednak pewność, progresywny rozwój i lepszą pozycję w przyszłości, ponieważ raz stworzony artykuł będzie pozycjonował się przez cały czas.

Strona www to również prostota w obsłudze i nieskończone możliwości. Zawsze jak oddajemy stronę dla naszych klientów otrzymują oni tutorial jak korzystać i wprowadzać zmiany na stronie. Są one tak intuicyjne i proste w obsłudze że nie trzeba być programistą. Jeśli oczywiście klient prosi o pomoc to mamy specjalne pakiety ale nie chcemy nikogo “uzależniać” klienta od nas.

Nieskończone możliwości stron pozwalają na stworzenie sklepów online z wysyłką lub obsługą wirtualnych produktów, stworzenie platformy kursowej czy lead magnetów. Co tylko sobie zamarzysz – my zrobimy.

Strona internetowa – koszty w 2024

Wielu nowych (nie tylko nowych) biznesmenów lub bizneswoman często myśli, że strona internetowa to ogromny wydatek. Oczywiście są firmy, które za proste strony www na WordPress liczą ponad 10 000 zł. Tym się cechuje wolny rynek. Uważamy jednak, że jest to cena mocno zawyżona i szczególnie dla nowych przedsiębiorców – wydatek zbyt wysoki.

W Ambitnej Marce szanujemy naszych przyszłych i stałych klientów. Osoby, które znalazły nas jako wykonawców strony internetowej zapraszamy na bezpłatny call, w którym to przeanalizujemy wspólnie kierunek Twoje biznesu i zapotrzebowanie na stronę www. Wszystkie koszta związane ze stroną www otrzymasz w ofercie i będziesz dokładnie wiedział/a na czym stoisz. Pomagamy również w wyborze hostingodawców i domeny.

Najniższy koszt za stronę internetową w 2024 roku w Ambitnej Marce to 2500 zł. Oczywiście wiele zależy od zmiennych ale jest to średni koszt za prostą stronę www na WordPressie.
Umów się już dzisiaj na wirtualne spotkanie lub spotkanie na żywo i dowiedz się więcej.  

Odświeżenie strony internetowej w 2024 – czy warto?

Co w przypadku, gdy posiadam już stronę internetową? Tutaj możemy zaproponować odświeżenie strony według aktualnych trendów i stylów. Warto co około 2-3 lata odświeżać “layout” stron www aby pokazać klientom, że dba się o ten kanał, jest on aktualizowany i firma “żyje”.

Zmiany na stronie mogą zaczynać się od dodaniu niektórych funkcjonalności na stronie, zmienieniu kolorystyki czy czcionek, czy zmianie całkowitej szaty strony www. Jeśli nie jesteś pewny/a na temat zmian – zawsze możesz umówić się na nasz audyt strony internetowej, dzięki któremu przeanalizujemy stronę i zaproponujemy zmiany.

Stworzenie strony internetowej w 2024 roku to najlepszy krok jaki możesz zrobić dla swojego biznesu. Nie zwlekaj dalej i już dzisiaj rozpocznij budowę swojej strony www.

Ambitna Marka – strony www dla biznesu

Ambitna Marka specjalizuje się w stronach internetowych już od blisko 8 lat. Zaufało nam wielu klientów, z którymi współpracujemy do dzisiaj. Zawsze słuchamy potrzeb naszych klientów i doradzamy najlepiej jak umiemy.

Justyna Klimczak
Justyna Klimczak
2024-02-15
Agencja Marketingowa Ambitna Marka to solidna firma właśnie zakończyłam godzinną konsultację i jestem pod wrażeniem. Patrycja okazała się bardzo miłą i dającą spokój osobą co pozwoliło mi na stawianie odważnych pytań jak również pozwoliło mi się troszkę otworzyć przed nią dzięki czemu szybko zrozumiała moje oczekiwania. Otrzymałam wszystkie niezbędne porady na adres e-mail dzięki czemu niczego nie pominę. Szczerze polecam Ambiną Markę w nastroju życzliwości i zrozumienia pomogą Państwu zrozumieć swoje potrzeby i niedoskonałości. Justyna
Szkoła Podstawowa BIG BEN
Szkoła Podstawowa BIG BEN
2024-01-19
Bardzo dobry kontakt, sprawne działania, polecam
R
R
2023-08-11
Doskonałe miejsce, by zacząć działać ze swoimi kursami sklepem internetowym. Całkowicie profesjonalna obsługa, mnóstwo wsparcia, pomocy i cierpliwości dla osób, które potrzebują pomocy od podstaw, nawet przy tworzeniu własnej strony internetowej i landing page. Bardzo polecam wszystkim, współpraca na najwyższym poziomie. Pragnę podkreślić, że jest to JEDYNA firma, która podeszła do moich spraw indywidualnie, z zaangażowaniem, że zrozumieniem, czego potrzebuję. Dla Ambitnej Marki nie ma rzeczy nie do zrobienia. Będę polecać każdemu, kto szuka tego rodzaju usług.
Ilona Kamińska
Ilona Kamińska
2023-07-17
Prawie rok temu zaczęłam budować swoją markę w online , aby sprzedawać mój produkt w cyfrowej postaci. Wszystko się zmieniło, kiedy poznałam zespól Ambitnej Marki Patrycję i Adriana. Pomogli mi wszystko uporządkować, poprawili i dokończyli moją stronę internetową lilajoga.pl, zbudowali mi platformę online , gdzie już w pierwszym dniu po oddaniu mi dostępów do niej , dostałam email o pierwszej sprzedaży mojego produktu !!! Mają profesjonalne podejście, najpierw przeprowadzają audyt twojej sytuacji, budują plan działania, robią rzetelną wycenę i ruszają z kopyta . Muszę przyznać , że często to Oni mnie poganiali w działaniach a nie ja ich , co uważam za dodatkowy plus !!! Cały czas byłam przez nich dodatkowo podnoszona na duchu, dzielili się swoją wiedzą przy tworzeniu kursów online, podpowiadali lepsze kierunki działania , jednym słowem, zrobili za mnie całą robotę ! Gdyby nie Ambitna Marka , ja dalej byłabym w czarnej d, na bardzo drogim kursie ,których dziś pełno , typu jak zrobić kurs online, mogłam od razu przeznaczyć te środki na współprace w Ambitna Marka, byłabym kilka tysięcy do przodu a moja platforma już dawno by działała. Dziś pisząc tę opinie, mogą z całym sercem polecić ten zespół dwojga ludzi , są bardzo pracowici, bardzo uczciwi, relacje między ludzkie są dla nich ważniejsze niż pieniądze, a na koniec , są profesjonalistami i faktycznie , specjalistami do spraw niemożliwych . Polecam w 100%
Leszek Myśliwiec
Leszek Myśliwiec
2023-07-12
Bardzo polecam
Ewa Żmuda
Ewa Żmuda
2023-04-04
Polecam Ambitną Markę! Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Ambitna Marka, jakości pracy i zaangażowania w projekt stworzenia naszego sklepu internetowego była na najwyższym poziomie. Od samego początku, Wasza firma wykazywała się profesjonalnym podejściem i elastycznością w podejściu do naszych wymagań. Współpraca z Patrycją i Adrianem była bardzo przyjemna i efektywna, co pozwoliło nam osiągnąć zamierzone cele. Wasza wiedza i doświadczenie w dziedzinie e-commerce były kluczowe dla sukcesu projektu. Jesteśmy pod wrażeniem jakości Waszych rozwiązań, a także szybkości i skuteczności Waszej pracy. Sklep internetowy, który stworzyliście dla nas, spełnia wszystkie nasze oczekiwania i potrzeby, a także został bardzo dobrze odebrany przez naszych klientów. La-Maya Biżuteria.
Beata Osińska
Beata Osińska
2023-03-02
Moja współpraca z Ambitną Marką rozpoczęła się od wykonania strony internetowej wraz ze sklepem i platformą kursową, a trwa do dziś. Agencja wykonała wszystko szybko i z dbałością o szczegóły oraz terminy, rozpoznając moje potrzeby i dostosowując się też do moich wymagań. Nowoczesna komunikacja wyłącznie on-line sprawia, że geograficzna odległość nie jest żadnym problemem. Bardzo polecam współpracę z sympatycznym i profesjonalnym zespołem tej agencji.
Agnieszka Kaproń
Agnieszka Kaproń
2023-03-02
Jestem niesamowicie zadowolona z kilkuletniej już współpracy z Ambitną Marką! Najważniejsze jest dla mnie to, że gdy mam nagłą awarię, trudność- natychmiast są w stanie mi pomóc, co nie zdarza się często we współpracach. Zwykle trzeba czekać kilkanaście godzin czy nawet kilka dni na podjęcie działań. Dzięki temu moja firma może się rozwijać bez większych trudności, a jest to już kolejna, którą wspiera Ambitna Marka. Są oni godni zaufania.
stanislaw kutrowski
stanislaw kutrowski
2023-01-13
Gorąco polecam Ambitną Markę. Zajmują się moją stroną www i marketingiem. Super kontakt, profesjonalizm, doradztwo na najwyższym poziomie. Dokładnie to czego oczekiwałem!
Centrum Zmiany w Życiu
Centrum Zmiany w Życiu
2022-11-25
Współpraca z Ambitną Marką to przyjemność. Bardzo dobry kontakt i terminowość zleceń. Polecamy! :)

Tworzymy strony internetowe, sklepy online i platformy kursowe, a także funkcjonalności www. Wyróżniają nas liczne pozytywne opinie na Google i Facebooku. Działamy z każdą branżą niezależnie od specjalności.

Umów się już dzisiaj na darmową konsultację, abyśmy mogli dowiedzieć się i przenalizować wspólnie Twoje potrzeby i cele.