Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Aktualności » Sklep na Woocommerce czy Shoper? Wady i zalety systemu obsługi sklepów online

Sklep na Woocommerce czy Shoper? Wady i zalety systemu obsługi sklepów online

Chcesz mieć swój sklep online i zastanawiasz się, od czego zacząć, by sprzedawać skutecznie, ale nie obciążyć się dużymi kosztami na starcie? W dzisiejszym wpisie porównuję 2 platformy, na których możesz założyć swój sklep. Dowiedz się jak nie stracić niepotrzebnych pieniędzy na początku.

Biznes online to już nie tylko moda, ale faktyczny styl życia i prowadzenia biznesu. Dlatego jeśli tylko masz takie myśli i pomysł, aby ruszyć ze swoim biznesem, to nie będzie lepszego czasu.

Sklep online i jego początku to przede wszystkim wybory i poszukiwanie najlepszego rozwiązania. Podczas przeszukiwania informacji w Internecie na temat sklepu online, na pewno usłyszysz o WordPress, który jest najlepszym i najbardziej popularnym systemem jeśli chodzi o stronę, sklep czy platformę online, ale z pewnością natrafisz również na reklamy i poleceniach innych systemów jak PrestaShop, Shoplo czy Shoper. Tym ostatnim zajmiemy się dzisiaj, ostatnio pisałam artykuł również o Shoplo .

Shoper czy Woocommerce?

Podczas poszukiwania informacji na temat danych technicznych postawienia sklepu, możesz trafić w sieci na wiele artykułów i reklam, które sugerują, który system do obsługi jest lepszy. My postanowiliśmy, zobrazować to porównując i zestawiając dwa: Shoper oraz Woocommerce.

Opis  wady i zalety: sklep na Shoper?

W poniższej grafice obrazujemy wady oraz zalety sklepu na Shoper. Niewątpliwie jednym z minusów jest fakt, abonamentu, który w skali kilku miesięcy daje sporą sumę! Dodatkowo nie można ingerować w kod źródłowy, przez co mamy mniejsze możliwości personalizacji, czy wklejania kodów śledzenia np. w celu reklamy ads. Edycja kodów, jest częstym pomocnikiem w niewielkich zmianach i dostosowaniu strony czy sklepu. Plusem natomiast zdecydowanie możliwość korzystania z wielu funkcji oraz intuicyjna obsługa, która występuje również w WordPress.

Opis plusy i minusy sklep na Woocomerce?

W poniższej grafice obrazujemy wady oraz zalety sklepu na WordPress z wykorzystaniem Woocommerce. Warto dodać, że jest to jedna z najbardziej popularnych platform do e-sklepów, w dodatku całkowicie darmowa. Minusem jest obsługa, ale tu przy każdej nowej platformie na początek trzeba będzie się zapoznać z podstawowymi opcjami.

Którą z opcji wybrać? Sklep na Woocomerce czy Shoper?

Zdecydowanie sklep na WordPress z wykorzystaniem wtyczki Woocommerce! WordPress jest otwartym i bezpłatnym oprogramowaniem do budowania nie tylko stron, blogów, ale i sklepów www czy nawet platform kursowych. Posiada wiele bezpłatnych oraz rozbudowanych funkcjonalności, w dodatku jest elastyczny w rozbudowaniu i dostosowaniu do potrzeb. Z WordPressa korzysta aż 64,9% wszystkich stron opartych o CMS na świecie (dane pochodzą z serwisu w3techs.com). Sami pracujemy w oparciu od woocommerce od kilku lat, tworząc sklepy i strony oraz platformy kursowe, wybraliśmy ten system do pracy nie bez powodu. Jeśli potrzebujesz bezpłatnej konsultacji w tej sprawie oraz rozmowy na temat budowy strony czy sklepu online, napisz lub zadzwoń do nas, doradzimy.