Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » Czy Google Shopping jest darmowy i co zrobić, by tam trafić?

Czy Google Shopping jest darmowy i co zrobić, by tam trafić?

  Czy sklep może wyświetlać się w panelu sklepu Google bez reklamy płatnej, czyli bezpłatnie? Może! Jak to możliwe i jak to zrobić? Przeczytaj we wpisie.

  Czy jesteś posiadaczem sklepu online i zastanawiasz się czasem, co zrobić, aby twoje produkty wyświetlały się w sklepie Google po kliknięciu w zakładkę zakupy albo w pierwszej liście shopping na telefonie? Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz korzystać z reklamy płatnej Google Ads, aby Twoje produkty si.ę tam znalazły. Źródło informacji. Wystarczy dodać się do Merchant Center. Wydaje się proste?

  Niestety jak się okazuje nie jest, bo trzeba wykonać kilak kroków, aby tam się znaleźć. Google wcale tego nie ułatwił. Wygląda to tak, że musisz połączyć ze sobą: Merchant Center + Google Ads + Google Shopping, aby produkty poprawnie wyświetlały się.

  Dzięki odpowiednio skonfigurowanym narzędziom do Google Merchant Center, do bazy trafią dane produktów m.in akie jak: nazwa produktu, producent, cena, dostępność, zdjęcia, kody.

  Jak skonfigurować Merchant Center?

  Instrukcja wydaje się być prosta, konfigurator prowadzi krok po kroku, musisz zacząć w tym miejscu, ale jeśli potrzebujesz  w tym pomocy, napisz do nas na adrian@ambitnamarka.pl, usługę wykonania połączenia z twoim sklepem wyceniamy na 350 zł.