Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » Sklep na Instagramie? Jak założyć sklep na Insta? Czy warto?

Sklep na Instagramie? Jak założyć sklep na Insta? Czy warto?

W 2019 roku jedną z istotnych zmian na Instagramie było wprowadzenie tzw. funkcji Instagram Checkout czyli najprościej mówiąc sklepu, który umożliwia zakupienie produktu poprzez aplikację z wcześniej połączoną witryną sklepu.

Opcja ta wywołała spory zachwyt, głównie dlatego, że każde skrócenie drogi zakupu przez Klienta jest zwiększeniem docelowej sprzedaży. Opcję wprowadziło od razu wiele dużych sklepów i marek, co ważne dotyczy to tylko produktów fizycznych więc mimo, że ktoś ma sklep www z usługami, nie otrzyma zgody Instagrama na to, by połączyć taki sklep. Dla przykładu usługi fryzjerskie lub kosmetyczne odpadają, ale już sklep z ubraniami, zabawkami czy każdy inny mający produkty fizyczne jak najbardziej tak.

Niestety wynikł pewien problem.  Opcja wydaje się prostym i szybkim rozwiązaniem, tylko w teorii a w praktyce taka nie jest. Do dzisiaj nie ma konkretnej instrukcji w naszym języku jak tego dokonać a proces trwać może i kilka tygodni.

przykład sklepu z szalami, barwnikami i produktami eko @lifeandpure

 

sklep z produktami dla zwierząt @prozwierz

 

Jakie korzyści płyną ze sklepu na Instagramie?

Dzięki połączeniu sklepu www wraz z Social Media, bo to nie tylko połączenie z Instagramem, ale również z Facebookiem, masz możliwość kierowania Klienta bezpośrednio do swoich produktów i sprzedawania ich w zaledwie kilka sekund! Krótsza droga do zakupu oznacza szybsze zakupy oraz jak się okazuje po statystykach kont, które tę funkcję już mają – zwiększenie sprzedaży! 

wygląd feedu po zmianie, tak wygląda konto które ma sklep

 

źródło https://instagram-press.com/blog/2019/03/19/instagram-checkout/

 

Jeśli chcesz, dokonać ustawienia sklepu na swoim Instagramie tak, by użytkownicy mogli kupować Twoje produkty z poziomu aplikacji, możesz napisać do nas w tej sprawie, posiadamy taką usługę. Tutaj możesz poczytać więcej:

Jak połączyć sklep z intagramem

 

Tagi: