Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

podróżowenie z dronem, praktyczne porady
Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » Podróż z dronem – jak bezpiecznie podróżować z dronem

Podróż z dronem – jak bezpiecznie podróżować z dronem

Podróżowanie z dronem stało się bardzo modne. Jak podróżować z dronem, na co zwrócić uwagę i co mieć przy sobie podczas takich podróży. Ujęcia z drony dały nam zupełnie nowe wspomnienia. Dzięki dronowi jesteśmy w stanie zrobić niezapomniane zdjęcie z zupełnie innej perspektywy. Zyskali na tym nie tylko “zwykli podróżnicy” lecz również profesjonalni fotografowie czy blogerzy zajmujący się tematyką podróży, dla których dobre ujęcia z wakacji to sposób zarabiania na przysłowiowy chleb.

Dron stał się podstawowym bagażem i świetnym kompanem w podróży. Nam osobiście towarzyszy w każdej podróży, czy to w odległy kraniec świata, czy też na krótki weekendowy wypad. Dlatego postanowiłem podzielić się 5 wskazówkami na temat jak podróżować z dronem.

Podróż z dronem – jak bezpiecznie podróżować z dronem?

1) Poznaj prawo latania dronem w danym kraju

Popularność i dostępność dronów sprawiła, że każdy może posiadać drona. Niestety umiejętności latania i znajomości zasad nie da się kupić. To trzeba się nauczyć. Dlatego jest ważne, aby przed wylotem do kraju, sprawdzić, czy w ogóle możemy mieć w bagażu to urządzenie. Niektóre kraje arabskie zabraniają posiadania tego typu sprzętu w walizkach, a w innych obowiązują surowe kary za latanie. Pamiętajmy też, aby zwracać uwagę na znaki dotyczące zakazu lotu. Szczególnie w pobliżu baz wojskowych lub parków narodowych.

Zwracajmy uwagę na znaki zakazu lotów

2) Dron w bagażu podręcznym

Dron jako sprzęt technologiczny musi być przewożony w bagażu podręcznym. Bagaż rejestrowany w celu prześwietlania poddawany jest promieniowaniu, które może uszkodzić taki sprzęt. Miejmy drona w bagażu podręcznym, a nie stanie mu się krzywda. Podczas lotu wyciągnijmy baterię z urządzenia i przechowujmy je w specjalnych pojemnikach na akumulator. Taki pojemnik zabezpiecza akumulator przed pożarem i wybuchem.

Czytaj również: Jak połączyć telefon z komputerem i zwiększyć swoją produktywność

3) Nie zapomnij o dodatkowych bateriach do drona

Lot jest piękny, lecz często bardzo krótki. Średnio lot dronem wynosi około 11 minut. Dużo? Mało? Oczywiście zależy. Jednak podczas podróżowania oglądamy wiele pięknym miejsc. Dlatego też warto zadbać o dodatkowe baterie do drona. Sam osobiście posiadam 3 baterie i uważam, że to za mało. Chętni mogą nabyć dodatkowo samochodowy konwerter, który pozwala na zmianę prądu z samochodu na taki, który zasili nam ładowarkę do baterii.

4) Uważaj podczas latania dronem. Szanuj innych podróżujących

Drony przykuwają wzrok i budzą zainteresowanie. Mimo to nie każdy jest fanem dronów i wiele osób nie życzy sobie “irytującego bzyczenia”. Podczas latania, starajmy się unikać tłumów ludzi, nie latajmy nad miejscami stricte wypoczynkowymi czy miejscach relaksu. Szanujmy siebie nawzajem.

5) Uważaj na pogodę

Dron latający na dużej wysokości jest otoczony zupełnie innymi warunkami pogodowymi niż będąc na ziemi. To sprawia, że musimy brać pod uwagę różnice temperatur, wilgotności czy wiatru. Przed lotem sprawdźmy, czy nie zanosi się na deszcz, który mógłby uszkodzić naszego drona. Pamiętajmy także, że latanie podczas mrozu, drastycznie zmniejsza żywotność akumulatora. Wprawdzie przy starcie może pokazywać, że lotu starczy na 15 minut, a po 5 minutach może wskazać, że bateria zbliża się do wyczerpania. Tak też się stało przy jednym z najsłynniejszych upadków drona podczas zawodów narciarskich.

Musisz zaakceptować statystyki, marketing ciasteczka aby obejrzeć wideo

Film z drona?

Potrzebujesz ujęć z drona? Wykonujemy realizacje na całym świecie! Sprawdź nas!