Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Jak usunąć opinie z Google Moja Firma?
Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Aktualności » Jak usunąć opinie z Google Moja Firma?

Jak usunąć opinie z Google Moja Firma?

  Wizytówka Google Moja Firma to źródło informacji o Twojej firmie. Jedną z najważniejszych opcji w wizytówce jest możliwość dodawania opinii przez klientów, którzy skorzystali z usług, które oferujesz bądź kupili Twoje produkty. Opinie są szczególnie pomocne dla klientów, którzy często sugerują się nimi wybierając odpowiednią firmę, z której skorzystają. Problem pojawia się wtedy, gdy dostaniesz negatywną opinię, której nie chciałbyś prezentować na swoim profilu. Co wtedy zrobić? Jak usunąć opinie z Google Moja Firma? Sprawdź nasz wpis, a dowiesz się, gdzie zgłosić prośbę o usunięcie opinii i jakie są warunki ich usuwania.

  Jakie opinie można usunąć?

  Właściciel firmy nie ma zbyt dużej władzy, aby usuwać pojawiające się opinie. Samodzielnie nie da się usunąć negatywnej opinii z wizytówki. Można to zrobić wyłącznie pod pewnymi warunkami. Jest to prawdziwy problem dla firm, które borykają się ze szkodliwymi działaniami konkurencji. Jakie opinie w takim razie można usunąć? Te, które naruszają zasady serwis np. są niezgodne z prawem, obraźliwe, fałszywe. Tutaj znajdziesz pełny wykaz, jakie opinie naruszają zasady serwisu Google. Jeśli treść jest krzywdząca i niezgodna z prawdą Google powinien zareagować i usunąć opinię.

  Czy wystarczy usunąć konto?

  Niestety nie! Google zapamiętuje dane z wizytówki i potrafi wykryć duplikację, jeśli ponownie założysz konto. Google rozpozna Twoją firmę i przeniesie wszystkie opinie na Twój profil. Tylko w wyjątkowych sytuacjach Google godzi się na usunięcie opinii i danie czystej karty firmie, która zmieniła lokalizację. Ale musi być to działalność, która jest ściśle powiązana z miejscem jej prowadzenia np. hotel.

  Gdzie zgłosić prośbę o usunięcie opinii?

  Już wiesz, jakie opinie można usunąć z Google Moja Firma. Teraz pora na to, abyś dowiedział się, jak to zrobić i gdzie się zgłosić. Masz kilka możliwości, aby to zrobić. Możesz zgłosić prośbę o usunięcie z poziomu swojego konta, w wyszukiwarce lub Mapach Google. Najprostsza i najszybsza opcja to wysłanie prośby za pomocą swojego konta. Wystarczy, że się zalogujesz na konto Google Moja Firma, następnie wybierzesz opinię, którą chcesz zgłosić, klikniesz w trzy kropki pojawiające się przy opinii i wybierzesz “zgłoś nieodpowiednią treść”.

  Jeśli szukasz pomocy w stworzeniu wizytówki lub jej prowadzeniu, skontaktuj się z nami! Dla osób, które lubią zdobywać wiedzę z kursów i szkoleń przygotowaliśmy kurs online z zakładania i prowadzenia wizytówki Google Moja Firma.

  SPRAWDŹ NASZ KURS