Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Aktualności » Dlaczego WordPress a nie inne platformy?

Dlaczego WordPress a nie inne platformy?

  Dlaczego WordPress, a nie inne platformy ? Często dostajemy pytania o to, dlaczego budujemy strony, sklepy czy platformy kursowej na WordPress? Przecież  na rynku, dostępnych jest wiele innych platform, a niektóre z nich mają bardzo przyjazne w obsłudze edytory pozwalające na stworzenie naprawdę pięknych stron internetowych?

  Dlaczego WordPress a, nie inne platformy?

  Przeważa, o tym wiele praktycznych powodów, m.in taki, że korzystanie z WordPressozwala na zakup własnego hostingu, czyli miejsca na serwerze, gdzie jest „przechowywana” nasza strona internetowa. Wiele innych platform hostuje stworzoną stronę www, na własnych serwerach i nie można w żaden sposób ich przenieść. Co oznacza, że nie mamy pełnej władzy nad naszą stroną. Poza tym dochodzi inny czynnik, co jeśli okaże się, że hosting danej platformy stanie się dla nas za drogi???

  Dlaczego strona na WordPress?

  Po pierwsze to co napisałam wyżej: Własny hosting witryny będzie bezpieczniejszy i na pewno tańszy w dłuższej perspektywie.

  Kolejne argumenty to m.in takie, że

  • WordPress jest lepszy dla SEO niż inne platformy, co jest kluczowe dla umożliwienia przeszukiwania Twojej strony przez Internet.
  • WordPress jest najpopularniejszą platformą do tworzenia stron www open-source na świecie! Szacuje się, że ponad 70% wszystkich stron została zbudowana na WordPressie. Oznacza to, że miliony programistów na całym świecie mogą tworzyć własne szablony i wtyczki do WordPressa. Większość narzędzi online, takich jak narzędzia do e-mail marketingu, SEO, narzędzia typu pop-up itp. mają wtyczki do WordPressa, dzięki czemu można z łatwością zintegrować je ze własną stroną.
  • W związku z tym, że WordPress jest tak popularny, łatwo można znaleźć ekspertów, którzy pomogą szybko i tanio rozwiązać wszelkie problemy z witryną.
  • WordPress staje się coraz lepszy, wciąz jest udoskonalany, jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze praktycznie dla każdego.

  To co? Przekonałam Cię do WordPressa? Jeśli tak, zapraszam do kontaktu!