Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Hosting na stronę Wordpress. Jaki hosting wybrać
Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Aktualności » Hosting na stronę WordPress. Jaki hosting wybrać?

Hosting na stronę WordPress. Jaki hosting wybrać?

  Jaki hosting wybrać podczas zakładania strony internetowej? Czym się kierować i na co zwrócić uwagę, a także jakie są ceny hostingu pod stronę internetową na WordPress. Zapraszam do dzisiejszego wpisu.

  Od paru lat budujemy strony internetowe dla naszych klientów. Po wybraniu domeny, kolejnym krokiem jest wybranie odpowiedniego hostingu dla strony internetowej. Tutaj wiele osób ma problem, ponieważ na rynku oferowana jest ogromna ilość rozwiązań i propozycji, które dla laika zupełnie nic nie znaczą. Ostatecznie takie osoby, kierują się jedynie ceną. Oczywiście, jeśli wspólnie będziemy budować dla Ciebie stronę internetową to nie martw się. Na każdym etapie doradzamy jaki hosting wybrać i jaki rozmiar będzie najodpowiedniejszy do Twoich potrzeb. Pamiętaj również, że jako nasz klient – nie musisz kupować hostingu pod swoją stronę internetową. Możesz trzymać swoje pliki na naszym szybkim i niezawodnym hostingu.

  Wróćmy jednak do tematu. Zacznijmy od początku.

  Co to jest hosting?

  Jak tłumaczyć jaki hosting wybrać skoro wiele osób nie wie czym jest ogóle hosting. Postaram się wytłumaczyć to jak najprostszymi słowami, bez rzucania definicji z Internetu. Hmm hosting, zwany czasem serwerem to nic innego jak miejsce dla Twojej domeny/strony internetowej. Wyobraź sobie, że domena ambitnamarka.pl to samochód. Hosting to swego rodzaju garaż, gdzie trzymane są narzędzia, koła, części i inne rzeczy potrzebne do samochodu. Domena to tylko nazwa i bez hostingu nic nie daje. Hosting to dysk twardy znajdujący się u usługodawcy, którym to trzymane są pliki WordPress pod stronę internetową, to tam możemy tworzyć nowe konta email, zmieniać PHP strony, tworzyć subdomeny i wiele, wiele innych rzeczy. Hosting pozwala wykonywać działania związane z domeną. Mam nadzieję, że wytłumaczyłem najprościej jak potrafiłem. Należy pamiętać, że domenę i hosting opłaca się RAZ DO ROKU.

  Jaki hosting wordpress

  Gdzie wybrać hosting? Jaki usługodawca hostingowy jest najlepszy?

  Jako twórca stron internetowych przerobiłem już wszystkich usługodawców hostingowych. Wielokrotnie pomagałem klientom, wprowadzać zmiany w hostingu, instalować WordPress’a na serwerze, tworzyć konta pocztowe czy inne zmiany.
  Wyróżniamy takich “hostingodawców” jak:

  • nazwa(.)pl
  • az(.)pl
  • home(.)pl
  • zenbox(.)pl
  • cyberfolks(.)pl – dawniej hekko

  To tylko kilka firm, które oferują hosting pod strony internetowe. Jest ich znacznie więcej, ale moim celem nie jest wymienienie wszystkich, tylko zwrócenie uwagę na najczęściej spotykane. Od kilku lat korzystam z firmy Cyber_Folks i jestem z niej bardzo zadowolony. Posiadam w swoim hostingu podpięte ponad 10 domen i wszystkie działają sprawnie, szybko. Wsparcie techniczne firmy jest na bardzo wysokim poziomie i nie ma problemu, w którym nie mogliby mi pomóc. Dodatkowo panel klienta i panel admin’a są bardzo czytelne i wszystko jest przejrzyste. Ważnym atutem jest możliwość wygenerowania certyfikatu SSL pod witryny, czego nie posiadają wszyscy usługodawcy. Jeśli chodzi o ceny to myślę, że są konkurencyjne.

  SPRAWDŹ OFERTĘ AMBITNY HOSTING WORDPRESS

  Jaki hosting pod wordpressa?

  W Cyber Folks mamy do wyboru dedykowane hostingi pod WordPress. Jest to bardzo dobre i ułatwione rozwiązanie. Pamiętajmy, że każdy hosting może być wykorzystany pod stronę na WordPressie. W CyberFolks znajdziemy takie hostingi WordPress jak:

  wp_IN: o pojemności 2 GB, pod który możemy podpiąć jedną domenę, 2 adresy email i 250 GB transferu*

  wp_UP: pojemność 5 GB, 5 domen, 15 kont email i 500 GB transferu

  wp_GO: pojemność 20 GB, 10 domen, bez limitu transfer i email

  wp_FLY: pojemność 50 GB, 25 domen, j/w

  Co ważne, taki hosting możemy przez 14 dni testować za darmo i sprawdzić, czy spełnia nasze potrzeby. Każdy hosting posiada również takie zalety jak: łatwy start, szybkie ładowanie strony, bezpieczeństwo wordpress czy wygodny certyfikat SSL.

  Mamy również do dyspozycji hostingi WWW, które wprawdzie dedykowane są dla większych firm i projektów, ale sprawdzą się także jako hosting pod WordPress. Te hostingi posiadają większą ilość miejsca i poza 1 pakietem – nie mają limitów transferu.

  *Transfer to ilość danych, które możemy wykonać w ramach domeny. Dla przykładu załadowanie zdjęcia na stronę kosztować nas będzie np. 2 mb (tyle waży zdjęcie).

  Ile kosztuje hosting pod www i wordpress?

  Ceny hostingów pod stronę internetową zaczynają się od 199 zł za rok za pakiet wp_IN, 349 zł/rok za pakiet wp_UP, 499 zł/rok za pakiet wp_GO i 999 zł/rok za wp_FLY.

  W przypadku hostingów www: za najtańszy pakiet, czyli cyber_IN należy zapłacić 199 zł/rok, cyber_UP to kwota 299 zł/rok, cyber_GO to koszt 349 zł/rok, cyber_FLY 599 zł/rok.

  W CyberFolks zazwyczaj pierwszy rok jest w niższej promocyjnej cenie od – 50 % aż po – 90 %.

  Uwaga: kwoty hostingów mogą się różnić. Były one aktualne tylko w dniu publikacji artykułu.

  Hosting w CyberFolks – który wybrać

  To wszystko zależy. Zależy od tego co ma znajdować się na Twojej stronie, czy to ma być tylko blog, sklep internetowy, platforma kursowa, wizytówka firmy? Przed wyborem hostingu warto się z nami skontaktować, a dobierzemy jak najlepszy hosting z CyberFolks.

  Jako specjalista mogę wskazać jednak ramy. Jeśli planujesz na swojej stronie pisać tylko blog lub ma być to tylko i wyłącznie wizytówka firmy – wybierz wp_IN. Dla sklepu lub platformy kursowej lepiej wybrać wp_GO ze względu na brak limitu transferu, który jest potrzebny podczas ładowania filmów i plików.

  hosting wordpress

  Rabat do CyberFolks na hosting

  Dołącz do Cyber Folks i otrzymaj 10 % rabatu na wybrane hostingi. Podczas składania zamówienia wpisz kod rabatowy: 79087932 lub skorzystaj z link’a polecającego: https://cyberfolks.pl/?ref=79087932

  Jako wieloletni klient Cyber Folks możemy spokojnie polecić to firmę i z wielką chęcią tworzymy na hostingach firmy strony internetowe dla naszych klientów.

  Jeśli jednak, uważasz że cena hostingu jest dla Ciebie za wysoka. Daj nam znać. Wielu naszych klientów trzyma swoje strony internetowe na naszym hostingu, dzięki temu kwota za hosting jest znacznie mniejsza.

  SPRAWDŹ OFERTĘ AMBITNY HOSTING WORDPRESS