Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » Google Moja Firma – pomoc

Google Moja Firma – pomoc

Potrzebujesz pomocy z Google Moja Firma? Nie wiesz jak zweryfikować konto lub zawiesili bądź też usunięto Ci wizytówkę Google Moja Firma? Skontaktuj się z nami, a postaramy Ci się pomóc.

Google Moja Firma to doskonałe narzędzie od firmy Google, które pomaga lokalnym i stacjonarnym biznesom docierać do nowych klientów. Dzięki widoczności w przeglądarce Google i na Mapach Google, ma się możliwość poinformowania klientów o swoim lokalu, usługach, nowościach czy godzinach otwarcia. Z wizytówki Google Moja Firma korzystają tysiące przedsiębiorców, lokali i biznesów.

Niestety wizytówki Google Moja Firma bardzo często padają ofiarą oszustwa, zawieszenie, usunięcia bądź przejęcia. Jest to łakomy kąsek dla oszustów, ponieważ dzięki temu mogą podmienić np. stronę internetową na swoją lub zbierać dane klientów.

Pomoc z Google Moja Firma

Google Moja Firma została zawieszona

To najczęstszy problem, z którymi klienci do nas piszą z prośbą o pomoc. Normalnie działająca wizytówka Twojej firmy z dnia na dzień została po prostu zawieszona. Zawieszona oznacza to, że nie została usunięta ale bot sprawdzający wizytówki uznał ją za spam/naruszenie regulaminu i wyłączył z widoczności z wyszukiwarki i mapach Google. Dobra wiadomość jest taka, że jest duża szansa na odzawieszenie wizytówki. Pod żadnym pozorem nie twórz kolejnych wizytówek tego samego lokalu. Skontaktuj się z nami, a postaramy Ci się pomóc. Jeśli stworzysz kolejne wizytówki to robot Google, tym bardziej uzna Cię za spamowe działanie.

Bardzo często zawieszenie wizytówki wynika ze źle wypełnionych pól podczas zakładania lub wypełniania wizytówki Google Moja Firma. Może to być nie pasujące zdjęcie lub zły opis czy też nazwa firmy.

Google moja firma nie mogę przejść weryfikacji

To już bardziej skomplikowany problem pojawiający się na początku zakładania wizytówki. Wielokrotnie automat Google prosi nas o podanie kodu sms, kodu z listu wysłanego pocztą lub dosyć nowy sposób weryfikacji czyli nagranie materiału wideo. Problemy z weryfikacją uniemożliwiają założenie wizytówki Google i tym samym pojawienie się na mapach Google i w wyszukiwarce. Jeśli potrzebujesz pomocy z weryfikacją Google Moja Firma to daj nam znać.

Google Moja Firma – oszuści każą mi płacić

Na rynku istnieje wiele firm, które próbują naciągnąć użytkowników Google Moja Firma na konieczność opłacania wizytówki, ponieważ zniknie ona z wyszukiwarki. Jedną z takich firm są lokalni przewodnicy. Mieliśmy ostatnio z nimi do czynienia, ponieważ zadzwonili na naszą inną wizytówkę z saunami mobilnymi i próbowali wmówić nam, że trzeba płacić. Udawałem wtedy osobę, która zupełnie nie ma pojęcia o internecie i działaniu Google Moja Firma. Jak to wygląda. Możliwe, że otrzymałeś/aś telefon już od takiej firmy. Na początek weryfikują oni czy osoba, z którą rozmawiają są właścicielem firmy i ma dostęp do wizytówki. Następnie pewnymi sposobami manipulacyjnymi próbują wmówić, że trzeba płacić ale uwaga nie za wizytówkę tylko za pozycjonowanie wizytówki Google Moja Firma. Oczywiście tego nie powiedzą, tylko od razu straszą że “zniknę z wyszukiwarki”, “mój profil zostanie usunięty” itp. Pamietaj – wizytówka Google Moja Firma to w pełni darmowe narzędzie, za które nie musisz płacić. Pozycjonować wizytówkę możesz sam poprzez wpisy lub zdjęcia. Możesz również zapłacić profesjonalnym firmom (takim jak Ambitna Marka), które zajmują się pozycjonowaniem wizytówek Google Moja Firma na jasnych i przejrzystych zasadach. Wróćmy do oszustów z lokalnych przewodników. Po postraszeniu, że zniknie Twój profil z Google i przekonaniu Cię, że trzeba za nią płacić proszą o adres do umowy, żeby ją podpisać przy kurierze. Koszt takiej umowy to 250 zł / miesiąc. Co najlepsze, z racji że jest to podpisywane przy kurierze to nie masz możliwości zapoznania się z umową. Podpisując umowę od razu rezygnujesz z możliwości jej odstąpienia. W umowie jest taki zapis. Dodatkowo podpisując umowę nie płacisz tylko za miesiąc tylko podpisujesz umowę na rok lub dwa lata z góry. Na tym właśnie polega przekręt. Jakby tego było mało – lokalni przewodnicy od razu wysyłają do Google prośbę o wysłanie weryfikacji Twojej firmy. Kiedy przychodzi kod werfyikacyjny proszą o podanie go aby mogli zarządzać Twoim profilem. Podając im kod w pełni przejmują własność nad wizytówką Google Moja Firma i tym samym tracisz dostęp do swojej wizytówki.

Bądź ostrożny z firmą lokalni przewodnicy i nie daj się oszustom. Jeśli otrzymałeś/aś telefon od tej firmy lub podobnej – skontaktuj się nami a pomożemy Ci się obronić przed oszustami z próbującymi wmawiać, że Google Moja Firma jest płatnym narzędziem. Poniżej załączam mail, który udało mi się uzyskać od firmy lokalni przewodnicy.

oszusci z lokalni przewodonicy

Ambitna Marka pomaga z Google Moja Firma

Działamy na rynku internetowym ponad 6 lat i mamy duże doświadczenie związane z wizytówkami Google Moja Firma. Posiadamy wiedzę i kontakty umożliwiające na szybszy kontakt z supportem Google Moja Firma i centrum pomocy, dzięki czemu odzyskanie Twoje wizytówki może być łatwiejsze. Musisz pamiętać, że wstępna weryfikacja i zawieszenie działania wizytówek podyktowane jest “humorami” sztucznej inteligencji, czyli bota Google. Często jest to walka z wiatrakami, która jednak z cierpliwością da się wygrać. Opisz swój problem i wypełnij formularz lub zadzwoń do nas.


Tagi: