Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » Czy kurs online liczy się na rynku pracy?

Czy kurs online liczy się na rynku pracy?

  Rynek kursów online w Polsce bardzo się rozwija. Kursy online to nowoczesna forma edukacji, która daje dostęp do szerokiej wiedzy. Niektóre kursy wspomagają rozwój osobisty, inne aktualizują wiedzę lub pomagają całkowicie się przekwalifikować.

  Zastanawiasz się nad kursem internetowym? Nie wiesz, czy warto z niego skorzystać? Przeczytaj wpis i dowiedz się, jaką wartość mają kursy internetowe na rynku pracy.

  Dlaczego warto wziąć udział w kursie online?

  Kursy online powinny dawać Ci pełną swobodę w organizacji czasu. Tak jest w przypadku naszych kursów Ambitnej Akademii. Zakupione kursy otrzymujesz od nas na 365 dni. Możesz się uczyć w dowolnym momencie dnia. Naszym kursantom dajemy również możliwość powrotu do poprzednich lekcji, jeśli mają ochotę wrócić do danego tematu.

  Nie ma znaczenia to, w jakiej miejscowości mieszkasz, ponieważ nie musisz dojeżdżać na kurs. Wystarczy, że posiadasz komputer i łączność z Internetem.

  Na jakie kursy warto zwrócić uwagę?

  Jeśli Twoim celem jest znalezienie pracy, kursy online mogą pomóc Ci osiągnąć odpowiednie umiejętności. Najbardziej pożądane przez pracodawców umiejętności znajdziesz w kursach programowania, tworzenia stron internetowych oraz marketingu internetowego.

  Rynek e-commerce rozwija się w zaskakującym tempie. Umiejętności zdobyte na kursie z marketingu możemy wykorzystać zarówno u nowego pracodawcy jak i zakładając własny biznes np. sklep internetowy. W Ambitnej Akademii możesz znaleźć kursy online, które pomogą Ci w prowadzeniu własnego biznesu np. 3 narzędzia do kreatywnej reklamy.

  Na co zwrócić uwagę wybierając kurs online?

  Wybierając kurs online warto zastanowić się, jakie zajęcie będzie sprawiało nam przyjemność i będzie zgodne z naszymi predyspozycjami. Nie patrz tylko na wysokość zarobków, jakie niesie za sobą dany zawód. Praca wykonywana z pasją da Ci możliwość osiągnięcia wysokiego poziomu w danej dziedzinie i gwarancję wyższych zarobków.

  Sprawdź program kursu i informację do kogo jest kierowany. To pozwoli uniknąć Ci pomyłki i wyboru nieodpowiedniego kursu. Zapisując się na kurs online sprawdź, czy posiada lekcje praktyczne. Większość lekcji w Ambitnej Akademii posiada zajęcia praktyczne, dzięki którym możesz od razu sprawdzić swoją wiedzę. Podczas wykonywania naszego kursu online warto mieć drugi monitor, który pozwoli Ci jednocześnie uczyć się i wprowadzać zmiany czy to na swoich portalach social media, czy stronie.

  Warto również sprawdzić czy w danej instytucji otrzymasz dokument potwierdzający Twój udział w kursie. W naszej Ambitnej Akademii kursanci mogą otrzymać na życzenie dyplom i zaświadczenie ukończenia kursu.

  Czy warto wpisać kurs online w CV?

  Być może często myślisz sobie- przecież to „tylko” kurs online. Tymczasem, zdecydowanie warto wpisać go w CV!

  Kurs online wpisany w CV daje Ci przewagę nad konkurencją. Jest jasnym dowodem na to, że jesteś osobą nowoczesną i biegłą w obsłudze komputera. Możesz w ten sposób udowodnić pracodawcy, że jesteś pro-aktywny i ukierunkowany na rozwój osobisty. Dodatkowo jest to informacja, że potrafisz się zdyscyplinować i uczyć nowych rzeczy w domu.

  Kursy online warto wpisać w sekcji wykształcenie lub kursy. Podajemy nazwę kursu, instytucję edukacyjną oraz zwięźle to, czego się nauczyliśmy.

  Na przykład:

  Nauka WordPress – Ambitna Marka (2022)

  Na kursie nauczyłem się funkcjonalności i tworzenia stron internetowych na WordPress.

  Czy kurs online liczy się na rynku pracy? – Podsumowanie!

  Zdecydowanie tak! Kurs online jest tak samo ważny na rynku pracy jak kurs stacjonarny. Wpisanie ukończenia kursu do CV daje pracodawcy jasny komunikat, jakie jest twoje zaangażowanie i znajomość technologiczna.

  Przewagą kursów online jest możliwość jaką dają uczestnikowi na skorzystanie oraz wykonanie ich w dowolnym czasie, miejscu oraz tempie, a także za niższą cenę!

  Potrzebujesz pomocy? Chcesz poznać naszą ofertę w działaniach marketingowych?