Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Creator Studio jak z niego korzystać? Jak planować wpisy na Instagramie oraz Facebooku?

Creator Studio jak z niego korzystać? Jak planować wpisy na Instagramie oraz Facebooku?

Od kiedy na Facebooku pojawiła się opcja planowania wpisów na konkretne dni oraz godziny, życie przedsiębiorcy zmieniło się o niebo! Mam rację!? Wszyscy czekaliśmy na możliwość planowania wpisów na Instagramie i oto jest na to rozwiązanie!

Creator Studio to odpowiedź na wiele potrzeb, od razu przyznaję to narzędzie nie jest idealne, przez cały czas dopracowywane, ale bardzo pomocne!

Zawsze kiedy klienci pytają mnie jak radzić sobie z komunikacją i reklamą na kanałach Social Media, mówię – planować! Dlatego kiedy powstał Creator Studio rozpoczęliśmy testy, dzisiaj opowiem Ci o tym jak Facebook chce ułatwić zarządzanie stronami oraz contentem na Facebooku i na Instagramie, nam przedsiębiorcom.

Od pierwszej premiery w 2019 Creator Studio, wiele się zmieniło i narzędzie jest cały czas udoskonalane. Pierwsza wersja Facebook Creator Studio zawierała jedynie opcję zarządzania stronami fanpage na Facebooku. Być może spotkałaś się z tym, że na rynku jest wiele aplikacji płatnych i bezpłatnych do zarządzania kilkoma kontami na Facebooku czy planowania komunikacji, które pomagają w tworzeniu i zarządzaniu treściami na platformach społecznościowych . Niestety nie spełniają one wszystkich potrzeb, dlatego kiedy powstał Creator Studio wiele osób zacierało ręce z radości, licząc na rozwiązanie tych problemów. Niestety do dzisiaj to narzędzie, tak jak wspomniałam na początku nie jest idealne, głównym minusem jest wygląd, nawigacja, samo połączenie z kanałami (czasem wymaga kilkukrotnego łączenia i odłączania kanałów, aby w końcu się udało), w dodatku Instagram musi być firmowym, a nie prywatnym.

Creator Studio posiada w swoich kokpicie zakładki dotyczące zarządzania stroną lub stronami jeśli jest ich kilka,  bibliotekę materiałów opublikowanych, zaplanowanych, roboczych, a także statystyki, skrzynkę wiadomości, monetyzację, menedżer praw autorskich, kolekcję nagrań oraz ustawienia profilu. W prosty sposób można przełączać się pomiędzy kontami Instagram oraz Facebook.

Jeśli ktoś korzystał z aplikacji typu: Preview czy Planoly z pewnością jeszcze się z nimi nie rozstanie, ponieważ w Creator Studio brakuje opcji układania feedu.

Jeśli chcesz zacząć sprawnie i szybko planować wpisy na swoje kanały, umów się z nami na 1 godzinną konsultację online lub offline, na której poznasz tajniki Cretaor Studio i dowiesz się jak z niego korzystać sprawnie i szybko!

Jak oraz w czym może Ci pomóc Creator Studio w zarządzaniu stronami na Facebooku? 

– tworzenie oraz edycja posty;

– planowanie posty oraz komunikacji;

– tworzenie wersji roboczych komunikacji;

– przeglądanie statystyk postów;

– wyszukiwanie treści, za pomocą słów kluczowych możemy w szybki sposób namierzyć dany post, co jest ciekawą opcją ponieważ z poziomu fanpage nie ma takiej możliwości;

– moderowanie wiadomości zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie;

– zarządzanie Instagramem z poziomu komputera, co wcześniej nie było możliwe na takim poziomie;

Warto dodać, że powtórzyć, że narzędzie zostało stworzone przez samego Facebooka, jest również bezpłatne.