Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » Co napisać w pierwszym poście na blogu?

Co napisać w pierwszym poście na blogu?

Wiele osób, które zakładają swojego bloga często zastanawia się co napisać w pierwszym poście? Początek jest bardzo ważny, ale jak w ogóle zacząć? Co napisać w pierwszym poście? Postaram się Ci pomóc.

Założyłeś blog? Super sprawa naprawdę bardzo dobrze zrobiłeś ten pierwszy krok i teraz pewnie możesz się zastanawiać jak w ogóle zacząć prowadzić blog. Wiadomo można pisać o wszystkim, ale kiedy możesz napisać o wszystkim tak naprawdę nie wiesz o czym dokładnie napisać.

Pierwszy post jest naprawdę ważny. 

Pierwszy post względu że ten post będzie najdłużej na twojej stronie to tym samym najlepiej będzie się najlepiej pozycjonował. Wiele osób w późniejszym czasie, szukając treści w Internecie może natrafić na właśnie ten pierwszy post. Co warto napisać w pierwszym poście? Może zacznijmy od tego co na pewno nie napisać w tym pierwszym poście.

Oczywiście nie warto zaczynać już od konkretnego tematu czyli tematyki Twojego bloga. Musi być jakieś wprowadzenie czytelnika do twojego świata. Jeśli Twój blog jest na przykład rozszerzeniem sklepu to niezbyt dobrze zaczynać twój pierwszy wpis od zachęcania do kupienia własnego produktu. Tak samo wygląda sprawa jeśli prowadzisz jakieś usługi, na przykład księgowość czy tworzenie stron internetowych. Nie warto wtedy zasnąć wpisu typu ” dlaczego warto kupować u mnie bądź korzystać z moich usług”. Czytelnik Ciebie nie zna jeszcze!

Pierwszy wpis to jest jak rozmowa. Kiedy poznajesz nieznaną osobę – przedstawiasz się, opowiadasz o sobie, czym się zajmujesz. Tak samo jest z pierwszym wpisem. Musisz opowiedzieć o sobie, dlaczego założyłeś/aś blog, co byś chciał/a przekazywać, z czym się dzielić z ludźmi i jakie masz tak naprawdę plany na przyszłość, bo to też ludzie interesują jeśli są na twoim blogu.

Cała treść powinna być kompaktowej formie. Nie należy lać wody, żeby wypełnić ścianą tekstu.

Napisz po prostu konkrety.

Najważniejsze informacje najpotrzebniejsze takie, które sam/a Ty chciałabyś usłyszeć kiedy byś czytała czyjegoś bloga.

Musisz tej osobie pokazać swoją ideę i dlaczego uważasz, że powinni czytać twojego bloga. Jeśli jesteś prawnikiem i założyłeś/aś blog po to żeby dzielić się wiedzą prawniczą, to pokaż to! Pokaż, że masz doświadczenie i co osiągnąłeś w życiu

Możesz również podzielić się swoimi social media. Dodaj linki do swoich profili i pokaż, że jesteś aktywny/a w sieci!

Powodzenia!

Sprawdź naszą platformę z kursami online i zacznij rozwijać swój biznes!