Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Co to jest video marketing
Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » Co to jest video marketing?

Co to jest video marketing?

W dzisiejszych czasach mamy nieograniczone możliwości korzystania z Internetu. Najnowszym trendem jest tworzenie filmów wideo, aby zareklamować swoją markę. Zastanawiasz się, dlaczego wideo dominuje dziś nad tekstem? Odpowiedź jest prosta! Krótkie filmy wideo można oglądać podczas wykonywania codziennych czynności i nie wymagają one takie skupienia i zaangażowania jak treść pisana. Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem video marketingu do biznesu, przeczytaj nasz artykuł, w którym odpowiemy na pytanie, czym jest video marketing i dlaczego warto go wykorzystać w swojej firmie.

Co to jest video marketing?

Jest to rodzaj content marketingu, który polega na tworzeniu materiałów wideo. Krótkie filmy promujące dany produkt czy usługę zamieszcza się na stronach firmowych lub social mediach. Za pomocą video marketingu możesz zaprezentować swoją ofertę, pokazać jak produkty sprawdzają się w użyciu i czym wyróżniają się na tle konkurencji. Video marketing stosowany długofalowo  buduje wizerunek marki i zwiększa jej świadomość wśród klientów.

Dlaczego warto nagrywać video?

Video marketing jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod na reklamę. Czy słusznie? Sprawdź, jakie zalety ma ta forma reklamy!

Przekażesz dużo treści w krótkim czasie

W dzisiejszych czasach ludzie się spieszą, brakuje im czasu, często przeglądają internet w drodze do pracy. W filmie wideo możesz przekazać dużo więcej informacji w krótszym czasie. To idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy cenią sobie swój czas.

Zaprezentujesz swoją ofertę

Ponadto, możesz zaprezentować w formie wideo, jak sprawdza się dany produkt.  Prowadzisz sklep z urządzeniami agd? Pokaż potencjalnym klientom, jak używać blendera w codziennym życiu. Zaprezentuj ludziom, jak puszyste gofry wychodzą z Twojej gofrownicy! Treść pisana nie jest w stanie tak dokładnie zobrazować tego, co filmy wideo.

Zyskasz opinię eksperta

Jeśli znasz się na swojej branży, możesz stworzyć materiał wideo, w którym podzielisz się wiedzą z użytkownikami. Prowadzisz firmę, która sprzedaje meble? Stwórz wideo, w którym opowiesz o tym, w jaki sposób dobierać meble do wnętrza domu! Klienci zobaczą, że znasz się na rzeczy, dzięki czemu zdobędziesz ich zaufanie, co przełoży się później na zwiększenie sprzedaży.

Ambitna Marka zadba o video marketing!

Jako Ambitna Marka możemy pomóc Twojej firmie w video marketingu. Wymyślimy i nagramy dla Ciebie krótkie filmiki na social media. Jeśli chcesz stworzyć kurs online, nagramy dla Ciebie profesjonalne webinary. Stworzymy również filmy, w których zaprezentujesz swoją ofertę!

Jeśli masz swój sprzęt i chciałbyś samodzielnie nagrywać wideo, możemy przeprowadzić dla Ciebie szkolenie, dzięki któremu nauczysz się tworzyć materiały wideo i przyciągniesz swoją reklamą nowych klientów. Skontaktuj się z nami!