Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona internetowa dla gastronomii
Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Strona internetowa dla gastronomii

Strona internetowa dla gastronomii

W dzisiejszych czasach Internet jest potężnym medium. Pozwala dotrzeć do klientów i zainteresować ich swoją ofertą. Jeśli zaczynasz biznes w gastronomii, koniecznie zainwestuj w profesjonalną stronę internetową. Bez własnej witryny będzie Ci trudniej osiągnąć zamierzony cel i sukces. W dzisiejszym wpisie dowiesz się, dlaczego strona internetowa dla gastronomii jest tak ważna i co powinna zawierać.

Strona internetowa dla gastronomii- czy trzeba ją mieć?

Wiele restauracji decyduje się wyłącznie na stronę na Facebooku. Tymczasem warto również zainwestować we własną witrynę. Dlaczego? Ponieważ na Facebooku nie mamy aż tylu możliwość do zaprezentowania swojej oferty. Przykładem może być tutaj brak możliwości umieszczenia na Facebooku obszernego menu z cenami w innych walutach dla klientów zagranicznych np. euro. Na swojej stronie www możemy umieścić wszystko, co chcemy pokazać w ofercie. Dobrze wykonana i nowoczesna strona internetowa jest wizytówką dla lokalu gastronomicznego.

Na stronie www możemy umieścić również dokładny adres lokalu z mapą i wskazówkami dojazdu. Wielu klientów ceni sobie takie informacje. Nie można zapominać o tym, że jeśli chcemy sprzedawać swoje dania również online, niezbędna będzie nam do tego strona internetowa, którą następnie połączymy z zewnętrznym systemem do sprzedaży.

Strona internetowa dla gastronomii- co powinna zawierać?

Menu i ceny

Zastanawiasz się, po co użytkownik będzie chciał wchodzić na stronę Twojej restauracji? Zdecydowanie po to, aby sprawdzić Twoje menu oraz cennik potraw. Klient ma prawo wiedzieć, jakich cen może się spodziewać podczas wizyty w Twoim lokalu. Dodatkowo, jeśli prowadzisz również sprzedaż na wynos, podanie cen na stronie będzie niezbędne.

Zdjęcia potraw

Na swojej stronie internetowej umieść zdjęcia potraw z menu. Profesjonalne zdjęcia mogą oddziaływać na kubki smakowe osób, które odwiedzą Twoją stronę. Dzięki czemu może zamówić danie na wynos lub zarezerwować stolik w Twojej restauracji.

O nas

W tym miejscu możesz przedstawić swój personel, szefa kuchni. Warto przedstawić swoją historię i opisać szerzej rodzaj kuchni, jakim się zajmujesz.

Kontakt

Nie zapomnij umieścić najważniejszego, czyli kontaktu. Do rezerwacji stolika czy złożenia zamówienia niezbędne będzie podanie numeru telefonu. Warto również umieścić na stronie mapę z adresem i wskazówkami dojazdu do Twojej restauracji.

Możliwość rezerwacji i zamówień online

Bardzo dobrym pomysłem jest dodanie możliwości zamawiania potraw lub rezerwowania stolika przez internet. Dzięki temu klient może zrobić to w łatwy sposób o każdej porze dnia i nocy.

Opinie

Rekomendacje innych klientów mogą być dobrą reklamą dla Twojego biznesu. Jak dodać opinie na stronę www? Jest to możliwe za pomocą dodania odpowiedniej wtyczki. Wtedy w witrynie będą pokazywać się opinie z Google lub Tripadvisor.

Jako Ambitna Marka od wielu lat zajmujemy się tworzeniem stron internetowych, w tym również dla gastronomii. Mieliśmy przyjemność wykonać witrynę dla restauracji sushi! 

Jeśli potrzebujesz pomocy w tworzeniu strony www, skontaktuj się z nami!