Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Blog o marketingu
Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Aktualności » Reklama płatna kursu online- kiedy można zacząć?

Reklama płatna kursu online- kiedy można zacząć?

  Na pewno nie raz spotkałeś się ze stwierdzeniem, że reklama jest dźwignią handlu. To stare, ale wciąż aktualne powiedzenie. Niezależnie od tego, jakie usługi lub produkty oferujesz, bez odpowiedniej reklamy nie będziesz w stanie zwiększyć sprzedaży i osiągnąć określonych zysków.

  W tym wpisie skupimy się na płatnej reklamie kursu online. W dzisiejszych czasach tworzenie kursów online to jeden z najlepszych sposobów na dzielenie się swoją ekspercką wiedzą.

  Stworzyłeś kurs online na swojej platformie sprzedażowej i nie wiesz, co zrobić, żeby ludzie się o nim dowiedzieli? Dobrze trafiłeś! Dzięki wpisowi dowiesz się, kiedy możesz zacząć myśleć o reklamie płatnej oraz jakie rodzaje reklamy masz do wyboru.

  Co to jest reklama płatna?

  Płatna reklama to dobry sposób na wzrost sprzedaży i zwiększenie ruchu w Twojej witrynie. Mechanizm działania płatnej reklamy jest bardzo prosty. Wybierasz odpowiednią platformę, na której chcesz się zareklamować, konfigurujesz i płacisz za reklamę, która następnie wyświetla się w wybranym przez Ciebie miejscu. Płatna reklama w przeciwieństwie do pozycjonowania działa natychmiastowo i nie wymaga czasu, aby Twoja marka była widoczna w sieci.

  Jakie reklamy wyróżniamy?

  Istnieje wiele rodzajów płatnej reklamy w internecie. Między innymi wyróżnić można reklamy w wyszukiwarce Google oraz mediach społecznościowych. To właśnie ta różnorodność sprawia, że reklama online pozwala realizować rozmaite cele marketingowe.

  Płatne reklamy w Google

  Google Ads oferuje możliwość tworzenia reklam w wyszukiwarce oraz w sieci wyszukiwania. Przede wszystkim wyróżniamy reklamy tekstowe, które wyświetlają się na określone hasła kluczowe w wyszukiwarce na górze oraz na dole strony. Po czym je poznać? Oznaczone są dopiskiem „reklama”, aby poinformować użytkowników, że są to linki sponsorowane.

  Reklamy produktowe to reklamy, które pojawiają się również w wynikach wyszukiwania, tak jak tekstowe. W przeciwieństwie do reklam tekstowych umożliwiają promowanie konkretnych produktów. Reklama jest w formie zdjęcia i podstawowych informacji na jego temat.

  Platforma reklamowa Google daje również możliwość prowadzenia reklam elastycznych. Te wyświetlają się w sieci wyszukiwania w formie banerów na zewnętrznych serwisach. Mają formę tekstową lub graficzną. Czemu określane są jako elastyczne? Ponieważ Twoim zadaniem jest jedynie przygotowanie kilku nagłówków oraz treści reklamy a system Google automatycznie przystosowuje format i rozmiar reklamy do miejsca, w którym się wyświetla.

  Płatne reklamy na Facebooku

  Jeśli chcesz dotrzeć do konkretnej, sprecyzowanej grupy odbiorców reklama na facebooku będzie dobrym rozwiązaniem. Z Facebook Ads trafisz do osób w konkretnym wieku, miejscu zamieszkania oraz specyficznych zainteresowaniach. Facebook daje możliwość promowania całego fanpege’a, wybranych postów, wydarzeń oraz kierowania ruchu na stronę internetową.

  Płatne reklamy wideo na YouTube

  YouTube jest najpopularniejszym serwisem, który umożliwia darmowe umieszczanie i odtwarzanie filmów wideo. Reklama wideo to jeden z najnowszych trendów marketingu. Zaletą YouTube Ads jest to, że możemy dotrzeć do osób, które interesują się danymi tematami, oglądają konkretne kanały i filmy a z naszą marką nie miały jeszcze styczności.

  Zainteresował Cię temat wideomarketingu? Jako Ambitna Marka zajmujemy się tworzeniem kampanii wideo. Film, który dla Ciebie stworzymy połączy Cię z odbiorcą i zwiększy znaczenie Twojej marki na rynku.

  Szacowany koszt reklamy kursu online

  Na to pytanie trudno odpowiedzieć, ale to nie znaczy że się nie da. Problem z reklamą płatną jest taki, że wymaga ona sporego budżetu – nie tylko na start ale również na późniejsze miesięczne opłacanie reklam. W końcu jak sama nazwa mówi – płacisz dostajesz, nie płacisz – nie ma reklamy. Wiele osób pyta nas jaki byłby koszt ustawienie reklamy płatnej kursu online. Warto wymienić dwie rzeczy, które wpływają na ostateczny koszt. Pierwszym z nich jest obsługa reklamy płatnej. Samo ustawienie to jedno lecz reklamę trzeba na bieżąco optymalizować i sprawdzać. Pozwala to zmniejszyć koszty reklamy per click i dotrzeć do większej ilości osób, a tym samym zwiększyć sprzedać. Jeśli zupełnie nie znasz się na reklamie płatnej i korzystasz z opcji “promuj post” to w 95% jest to przepalony budżet. Pieniądze wydasz – reklamę zobaczy kilka osób i nikt nie kupi. Druga sprawa to miesięczny budżet, ze swojej strony przygotujemy dla Ciebie cenę za klik na określone słowo kluczowe. To na ile haseł kluczowych chcesz się reklamować – zależy tylko od Ciebie. Wiadomo im bardziej słynne hasło kluczowe to koszt za kliknięcie będzie znacznie wyższy. Zapomnij o budżecie miesięcznym na reklamę płatną poniżej 1000 złotych. Aby reklama przyniosła konkretną korzyść musisz zainwestować około 2500 – 3500 złotych miesięcznie. Wtedy reklama płatna trafi do osób realnie zainteresowanych Twoim kursem online i tym samym szansa sprzedaży będzie większa.

  Kiedy możesz wystartować z płatną reklamą kursu online?

  Przed rozpoczęciem kampanii reklamowej przeprowadź audyt swojej strony internetowej lub platformy kursowej. Strona musi być odpowiednio przygotowana pod względem estetycznym oraz merytorycznym. Sprawdź, czy witryna jest spójna kolorystycznie, czy wszystkie elementy są równo ustawione a także czy poprawnie wyświetla się na smartfonie. Dobrym rozwiązaniem jest wysłanie swojej strony internetowej 5 osobom z branży, aby wyłapały pojawiające się błędy.

  Jeśli chcesz mieć dobrze przygotowaną witrynę- skontaktuj się z nami. Jako Ambitna Marka mamy 5 letnie doświadczenie w tworzeniu stron internetowych i platform kursowych. Stworzymy dla Ciebie responsywną i efektywną stronę. Jeśli już posiadasz swoją witrynę, chętnie doradzimy Ci, jakie zmiany możesz wprowadzić i odświeżymy Twoją stronę, aby była nowoczesna i odpowiadała aktualnym trendom.

  Przed wystartowaniem z reklamą, jeśli jeszcze nie masz- załóż profile w social mediach. Jeśli już posiadasz swoje konta, sprawdź czy posty są spójne pod względem estetycznym i czy na profilu można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje o Twojej firmie.

  Nie zapomnij, aby przygotować Lead Magnet dla swoich klientów. Zastanawiasz się, co to jest Lead Magnet? To darmowy przedmiot lub usługa, którą otrzyma Twój klient w zamian za pozostawienie swoich danych kontaktowych, zazwyczaj adresu e-mailowego. Najczęściej stosowanym Lead Magnetem jest rabat, który otrzymuje klient po zapisaniu się do newslettera. Pamiętaj, że kontakt z klientem za pomocą e-mail marketingu jest bardzo ważny, dlatego stwórz bazę mailingową i docieraj do klientów ze swoimi nowościami i promocjami. Posiadając bazę klientów możesz wykorzystać maile do dotarcia do nich, dzięki reklamie płatnej. Zmniejszy to koszty kosztu kliknięcia, a platforma z reklamą znajdzie osoby o podobnych zainteresowaniach.

  WIĘCEJ O LEAD MAGNET PRZECZYTASZ TUTAJ

  Pamiętaj. Reklama płatna kursu online to świetne narzędzie, lecz na jego sukces składają się przeróżne czynniki – między innymi te opisane powyżej. Dla każdego kursu online koszta reklamy będą inne. Zawsze przed rozpoczęciem reklamy płatnej przeprowadzamy audyt landing page’a i doradzamy ważne rzeczy, które mogą wpłynąć na niższą konwersję.