Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Zamów nagranie lektora do swojego wideo!

Nagranie lektorskie może być świetnym dodatkiem marketingowym do Twojego projektu! Pozwól wideo przekazać więcej niż tylko obraz!

ODKRYJ

Czy zastanawiasz się nad poprowadzeniem narracji w Twoim biznesowym filmie przez zawodowego lektora? A może uważasz, że jest to zbędne, albo… może sama/sam chcesz opowiedzieć o firmie i zareklamować ją?

Podpowiemy Ci, dlaczego jest to dobra decyzja!

Zacznijmy od tego, że każdy film – fabularny, dokumentalny, instruktażowy czy reklamowy- opowiada jakąś historię wykorzystując obraz i dźwięk. Te dwie warstwy angażujące zmysł wzroku i słuchu są jednakowo ważne. Mało tego – powinny być tak skomponowane i skorelowane ze sobą, aby stworzyć przekaz czytelny, ciekawy, intrygujący i wyzwalający u odbiorcy określone emocje.

Nasi Lektorzy

Lektor to głos Twojej firmy. Głos, który mówi do Twoich klientów z filmów, które wysyłasz w świat. Czy powinien to być mężczyzna, kobieta, a może dziecko? Czy powinien mówić po polsku, angielsku, czy w innym języku? Czy lektor w filmie powinien mówić spokojnie i miarowo, a może energetycznie i emocjonalnie? Te decyzje pomożemy Ci podjąć, dopasowując lektora do profilu Twojej firmy.

Poznaj naszych lektorów!

Beata Kłos

Jarosław Dubaniewicz

Mia Raz

Łukasz Kubiś

Uwielbia narrację i czytanie niskim, ciepłym głosem, ale potrafi też zagrać małą dziewczynkę. Niektóre z najbardziej znanych produkcji z jej udziałem to reklama Ibufenu i ogólnopolskie spoty miesięcznika Cztery Kąty.

Jego praca zaczęła się od czytania audiobooków dla dzieci. Wkrótce jego głos zaczął pojawiać się w spotach reklamowych, filmach promocyjnych, szkoleniowych i edukacyjnych. Użyczał głosu w filmach popularno-naukowych i przyrodniczych dla kanałów m.in. Discovery, National Geographic i Animal Planet.
Mia jest wokalistką, pisarką tekstów oraz aktorką. Jej muzyka dostępna na międzynarodowych platformach muzycznych jest połączeniem Avant-Popu, Popu i Elektroniki. Mia od wielu lat mieszka w Anglii, a jej aktywna praca artystyczna zabiera ją w częste podróże do miejsc takich jak Malta, Berlin, Barcelona, Meksyk, Tel Aviv.

Łukasz pracuje głosem od ponad 10 lat. Duże możliwości interpretacyjne tekstu. Jego głos można usłyszeć w reklamach emitowanych w Radiu Eska, Radiu Poznań i MC Radiu.

Z mikrofonem pracuje od zawsze. Śpiewała już w dzieciństwie. Poza lektorstwem “stara się umilać ludziom czas” – jak mówi – jako wokalistka i konferansjerka. Z powodzeniem, bo po drodze blisko trzydziestoletniej przygody wokalnej nagrała płytę i trzy clipy.

Współpracuje dziś z wieloma bankami głosów (m.in. Mikrofonika), domami produkcyjnymi i stacjami radiowymi. Czyta również audiobooki. Jest jednym z głosów reklamowych RMF FM. Do radia ma sentyment, bo swego czasu prowadziła własne programy.

Zawód lektora rozpoczął właściwie przypadkiem – zastępując w spotach reklamowych takie ówczesne „głosowe” sławy jak Lucjan Szołajski czy Krzysztof Świętochowski. Jako lektor jest obecny w spotach telewizyjnych, kinowych i radiowych. Nie tylko w kraju – słyszalny jest nawet w radiu Chicago czy Londyn. Praca reżysera sprawia, że z łatwością „autoreżyseruje” swoje zadania lektorskie, pracując nad właściwą interpretację i klimatem czytanych tekstów. Dodatkowo jest reżyserem nagrań wielu znanych i popularnych lektorów. Szerokie spektrum dokonań lektorskich obejmuje także nagrania aktorskie i czytanie poezji.
Praca z głosem jest dla Mii nie tylko sposobem wyrażania siebie i dzieleniem się swoimi umiejętnościami. To także forma terapii pomagająca w poznaniu siebie, zjednoczeniu się ze swoimi głosem i ciałem, do czego Mia Raz zawsze namawia innych. Swoją edukację i pracę artystyczną Mia rozpoczęła już jako nastolatka. Mieszkając w Warszawie, Mia miała okazję pracy jako aktorka w reklamach dla T-Mobile, Samsung, Coca- Cola. Wielka pasja do aktorstwa i muzyki, popchała Mię to przeprowadzki do Anglii, by tu Mia ukończyła studia na kierunku aktorskim w prestiżowej szkole ArtsEd w Londynie, ktòrej to opiekunem artystycznym jest sam Andrew Lloyd Webber and Sir Trevor Nunn.

Swoją przygodę z lektorstwem rozpoczął już na początku szkoły średniej, w której to jego zdolności wokalne oraz interpretacji tekstu zostały dostrzeżone przez polonistkę. Często występował w roli narratora w szkolnych apelach i różnych przedstawieniach. Pierwsze kroki na rynku komercyjnym stawiał w 2011 roku, nawiązał wówczas współpracę z jednym studiem nagraniowym w Łodzi. Nagrywał dla takich firm jak: IKEA, Wyższa Szkoła Bankowa, Coca-Cola, GoPro. Jest głosem neoBank. Łukasz posiada dynamiczny tembr głosu, idealnie wpasowujący się w konwencję wyrazistych kampanii reklamowych. Jak sam twierdzi: “Dziś już nie wystarczy być specem od reklam. Lektorów czytających  zawodowo jest w tej chwili bardzo dużo i jeśli chcesz liczyć na mnogość zleceń to trzeba być specem od wszystkiego – reklamy, szeptanki, filmy instruktażowe,  ivr.Trzeba wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i być “tym głosem”, który przeczyta wszystko”. 

 
Łukasz czyta reklamy, narracje do filmów, zapowiedzi ivr. Współpracuje z wieloma agencjami reklamowymi i bankami głosów w Polsce.

Posluchaj i wybierz idealny glos!

Mia Raz

Jarosław Dubaniewicz

Łukasz Kubiś

Beata Kłos

Dlaczego potrzebujesz dobrze przeczytanego tekstu marketingowego
w Twoim filmie?

Przede wszystkim zapewni to emocje niezbędne do dobrego odbioru i zapamiętania Twojej produkcji, a co za tym idzie, zapamiętania Twojej marki przez klientów.

Wybrane produkcje z udziałem naszych lektorów

Jesteś gotowy na rozwinięcie swojego biznesu?