Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Video marketing w biznesie
Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » Jak wykorzystać video marketing w biznesie?

Jak wykorzystać video marketing w biznesie?

  Video marketing od kilku lat jest dominującym trendem w marketingu. Na większości portali i serwisów internetowych dominują treści wideo. To podstawowy sposób komunikacji z ludźmi, którzy są zapracowani i brakuje im na codzień czasu na czytanie treści. A także sposób na dotarcie do młodego pokolenia, dla którego wideo jest standardem w komunikacji. Prowadząc swoją firmę powinieneś przemyśleć wprowadzenie video marketingu. Zastanawiasz się, jak to zrobić? W dzisiejszym wpisie przedstawię Ci, jak wykorzystać video marketing w biznesie.

  Co to jest video marketing?

  Video marketing to szybki przekaz treści w formie wideo, stworzony w celu reklamowania biznesu. Jakie treści można przekazywać użytkownikom? Między innymi ofertę Twojej firmy, użyteczne porady, historię marki oraz typowy dzień z Twojej firmy. Skutecznie prowadzony video marketing pomaga zwiększyć zaangażowanie odbiorców i zbudować zaufanie do marki.

  Jak wykorzystać video marketing w biznesie?

  Video marketing, który jest odpowiednio przemyślany i przygotowany może przynieść wiele korzyści dla Twojej firmy. Poniżej znajdziesz kilka przykładów na to, jak wprowadzić wideo marketing do działań biznesowych.

  Zacznij prowadzić firmowego vloga

  Prowadzisz bloga swojej firmy? To dobry moment, aby zacząć nagrywać filmy i prowadzić vloga! Treści w formie wideo mogą okazać się bardziej skuteczne i angażujące użytkowników niż artykuły na Twoim blogu. Ciekawą formą vloga firmowego jest nagrywanie wywiadów z osobami związanymi z Twoją branżą. Możesz również w ten sposób nagrywać poradniki wideo oraz odpowiadać na pytania klientów.

  Poprowadź relacje na żywo

  Relacje wideo przyciągają sporą grupę odbiorców oraz wzmacniają więź z klientami. Prowadząc live streaming możesz na bierząco odpowiadać na pytania i komentarze użytkowników. Właśnie w ten sposób możemy zbudować swoją zaangażowaną społeczność, która w przyszłości przełoży się na większą sprzedaż.

  Publikuj wideo w social mediach

  Wideo opublikowane w mediach społecznościowych pomaga zwiększyć zasięg postów. Wideo wyróżnia się spośród zwykłych grafik, dzięki czemu odbiorca zatrzymuje swój wzrok na filmiku. Jest to również sposób na zwiększenie zaangażowania wśród użytkowników.

  Umieść wideo na stronie www

  Czy wiesz, że dłuższe przebywanie użytkownika na Twojej stronie przekłada się na lepsze pozycjonowanie strony w Google? Umieszczenie wideo na stronie internetowej wydłuży czas przebywania użytkownika na stronie. Dobrze wkomponowane wideo na stronie firmowej będzie ciekawym i wyróżniającym się elementem wśród konkurencji.

  Ambitna Marka rozwinie Twój video marketing!

  Jeśli potrzebujesz pomocy w tworzeniu treści wideo, skontaktuj się z nami! Jako Ambitna Marka zajmujemy się video marketingiem od ponad 8 lat. Dyspomnujemy sprzętem video najwyższej jakości. Wykonamy dla Ciebie nagrania na social media. Działamy w każdej branży i nie boimy się wyzwań!