Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Ile kosztuje założenie strony internetowej?

Ile kosztuje założenie strony internetowej?

Ile kosztuje własna strona internetowa? Jaki jest koszt strony internetowej? Z jakimi cenami trzeba się liczyć jeśli chce się mieć własną stronę internetową?

Co lepsze, wygoda czy własność? Przed takim pytaniem należy stanąć kiedy chce się rozpocząć przygodę z blogiem lub własną stroną internetową. Oczywiście tak dla jasności, blog jest stroną internetową.

Strony internetowe, sklepy online i platformy kursowe tworzę już od blisko 5 lat. Posiadam bardzo duże doświadczenie w tej dziedzinie i wykonałem wiele ciekawych projektów. Zachęcam Cię do skorzystania z naszych usług w tworzeniu stron internetowych, ponieważ dzięki temu otrzymujesz profesjonalną stronę razem ze wsparciem.

Przejdźmy jednak do tematu wpisu. Spytałem się na początku oto co jest lepsze – wygoda czy własność. Tworząc naszą stronę internetową możemy postawić na wygodę, wtedy to za “darmo” możemy stworzyć nasz blog lub wizytówkę firmy na takich platformach jak WordPress.com lub blogger.com. Niestety, strony stworzone na tych platformach nigdy nie będą nasze, nie będą profesjonalne i będą bardzo proste bez większych możliwości. O tego typu stronach opisałem w tym wpisie. To jest właśnie cena za wygodę, którą musimy zapłacić. Coś za coś.

Gdyby tak postawić na własność. Własna domena, własny hosting i własny system? Jest to bardziej skomplikowane i trudniejsze, szczególnie dla osoby nieinformatycznej i technologicznej. Jednak podsumujmy sobie, ile kosztuje założenie strony.

Aby założyć stronę internetową potrzebujemy mieć miejsce, gdzie będziemy przechowywali nasze pliki systemowe. Nie może to być folder na naszym komputerze. Musi być to miejsce w chmurze lub na zewnętrznych serwerach. Pierwszy nasz zakup to hosting. Z racji, że nie potrzebujemy zbyt dużo miejsca lecz warto by był w miarę szybki wybierzmy sobie hosting za 45 zł. Jest to cena zakupu hostingu na 1 rok. Co roku musimy przedłużać.

Teraz pora na naszą domenę czyli jak będzie się nasza strona internetowa nazywała. Możemy tutaj wybrać końcówkę .pl / .com / .org / .com.pl i wiele, wiele innych. Najtańsze są domeny z końcówką .pl, koszt takiej domeny to 13 zł. Jest to kwota również na 1 rok. Co roku należy przedłużać naszą domenę, w innym przypadku ktoś może nam ją wykupić. Kolejny rok płatny jest już 68 zł. Pozostało nam zabezpieczenie naszej domeny certyfikatem SSL. W aktualnej promocji kosztuje to 18 zł / na rok.

To wszystko co potrzebujemy, w sumie wychodzi 76 zł na rok. Oczywiście, jest to wyliczenie dla osoby, która potrafi tworzyć strony. Teraz musimy wiedzieć jak zainstalować hosting, jak podpiąć domenę, stworzyć i połączyć bazę danych i zainstalować certyfikat. Potem trzeba wiedzieć jak tworzyć strony.

Tak więc mamy 2 opcje – nauczyć się samemu tworzyć proste strony lub skorzystać z naszej pomocy.

1 opcja to nauka na naszym kursie WordPress kurs online poziom podstawowy. Cena kursu wynosi 99 zł i posiada 8 lekcji, gdzie krok po kroku nauczysz się instalację hostingu i wszystkie kroki opisane powyżej razem z tworzeniem stron. Tak więc za cenę 175 zł możemy mieć gotową stronę internetową lub blog, gdzie będziemy dzielili się swoimi przygodami lub stworzymy wizytówkę firmy.

2 opcja to skorzystanie z naszej usługi tworzenia stron internetowych, sklepów online lub platform kursowych. Pełna oferta dostępna jest tutaj, ale już za mniej niż 1000 zł zrobimy dla Ciebie profesjonalną stronę internetową, która godnie będzie reprezentowała Twoją firmę lub bloga.

To co jesteś gotowy na przygodę ze stroną internetową?