Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » Co można sprzedawać w sklepie online?

Co można sprzedawać w sklepie online?

  Własny sklep to wolność. Możesz tak naprawdę sprzedawać co tylko chcesz. Jednak skoro ma się taki ogromny wybór, to na czym się skupić? Spróbuję Ci doradzić, co dokładnie możesz sprzedawać w sklepie online.

  Bardzo często, osoby prowadzące dobrze funkcjonującą stronę decydują się na założenie sklepu online. Nie ma co się dziwić. Posiadają dobrą grupę docelową, często znają target swoich klientów i chcą przekuć swoją pasję w pieniądz. O tym dlaczego warto założyć sklep online pisałem w tym artykule.

  Zakładając własny sklep online, nie mamy żadnych ograniczeń. Możemy sprzedawać co tylko chcemy. Co ważne – mogą to być zarówno produkty wirtualne, jak i materialne, a także usługi. Na czym się jednak skupić i co dokładnie można sprzedawać w sklepie online. Sprawdź poniższe przykłady.

  Zanim jednak otworzysz własny sklep zastanów się nad:

  • Swoją grupę docelową
  • Tematyką swojej strony/bloga
  • Dostępnością towaru materialnego

  Jest to bardzo ważne, bo przecież powiedzmy prowadząc blog o modzie, nie będziesz w swoim sklepie wystawiała narzędzi do samochodu.

  Co można sprzedawać w sklepie online?

  Pokaże Ci 3 różne produkty z własnego podwórka.

  1. Produkty materialne

  Produkty materialne są najprostsze, ponieważ wystarczy mieć produkt, zrobić mu zdjęcia, napisać opis i wystawić do sklepu. Taki produkt nabierze dodatkową wartość jeśli np. będzie spersonalizowany pod użytkownika lub będzie oryginalny. Nie ma sensu wystawiać na sprzedaż produktów, które są dostępne na rynku w hurtowych ilościach. Dlatego też, zanim postanowisz co sprzedawać w sklepie online to zrób burzę mózgów i zastanów się co ciekawego i specjalnego możesz swoim odbiorcom zaproponować.

  Prowadzimy sklep z artykułami dla zwierząt. Zanim go jednak uruchomiliśmy przeanalizowaliśmy rynek. Nie chcieliśmy sprzedawać “plastiku” z Chin, a też nie mieliśmy szans z wielkimi sklepami dla zwierząt. Postanowiliśmy skupić się na doskonałej jakości i personalizacji. Tak zaczęliśmy sprzedawać wysokiej jakości smycze i obroże ręcznie wykonane ze skóry. Dodatkiem do takiego produktu jest grawer w cenie.

  Sprawdź: https://sklep.prozwierz.pl

  2. Produkty wirtualne

  Produkty wirtualne są świetnym sposobem na dochód pasywny. Raz wykonana praca przynosi dochód przez określony czas. Jednak aby sprzedawać produkty wirtualne to należy wykonać więcej pracy, a także posiadać większą wiedzę technologiczną. Wszystkiego da się nauczyć! Sklep online z produktami wirtualnymi to ciekawy pomysł do sprzedaży kursów online czy ebooków.

  Nasza platforma z kursami online to właśnie przykład sklepu z produktami wirtualnymi. Osoba, kupująca kurs online po zrealizowaniu płatności otrzymuje link, pod którym może przystąpić do kursu. Wszystko w pełni zautomatyzowane. Chcesz założyć własną platformę kursową? Skontaktuj się z nami!

  Sprawdź: https://kursy.ambitnamarka.pl/

  3. Produkty – usługi

  Produkty usługi można porównać do produktów wirtualnych. Klient jednak nie otrzymuje od razu produktu lecz “zamawia” usługę. Zaletami wystawiania w swoim sklepie usług jest możliwość podłączenia płatności online, dzięki którym klient może od razu zrobić przelew za usługę lub zadatek. Jeśli np. tworzysz strony internetowe i skończyłeś/aś dla klienta stronę WWW, to możesz wystawić w sklepie produkt, który będzie danymi do logowania (oczywiście widoczny tylko dla klienta). Dopiero kiedy otrzymasz płatność taka osoba otrzymuje przekazanie gotowej strony internetowej. Taką samą zasadę można zastosować w przypadku np. fotografa lub produkcji wideo.

  W naszym sklepie internetowym znajdziesz pełno usług zaczynajac od copywritingu, przez tworzenie sklepu online. Jest to bardzo wygodne, ponieważ klient od razu może zdecydować się na daną usługę.

  Sprawdź: https://ambitnamarka.pl/sklep/

  Chcesz założyć sklep online? Pomożemy Ci w tym!