Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Abonament na zarządzanie stroną internetową. Czy warto?

Abonament na zarządzanie stroną internetową. Czy warto?

Wiele firm oferuje abonamenty na zarządzanie stroną internetową. W ramach abonamentów otrzymujemy stale aktualny system WordPress, wtyczki i zmiany na stronie. Czy jednak warto płacić często ok. 200 – 300 złotych (lub nawet więcej) za taką dodatkową usługę? Czytaj dalej i dowiedz się więcej.

Abonamenty na zarządzanie stroną internetową. Wiele firm za miesięczną opłatę wynoszącą zazwyczaj ok. 300 złotych oferuje aktualizację strony internetowej, sprawdzanie wtyczek i bezpieczeństwo na stronie.

Zacznijmy od początku. Dlaczego taka usługa? Zamawiając stronę internetową, najczęściej otrzymujemy gotowy produkt (czyt. Stronę www) postawioną na silniku WordPress. Nasza strona internetowa posiada wiele funkcjonalnych wtyczek, które można porównać do aplikacji na androidzie. Mówiąc prościej – wymagają one aktualizacji, które zwiększają ich funkcjonalność, poprawiają błędy i zabezpieczenia. Takiej samej aktualizacji wymaga nasz system, czyli WordPress. Nowe poprawki to nowe zmiany i dodatki, a także większe bezpieczeństwo naszej strony.

Tak więc otrzymując stronę internetową otrzymujemy również cały system, którym trzeba zarządzać, aktualizować, sprawdzać. Dlatego też wiele firm marketingowych lub skupiających się na stronach www wprowadziło abonament na zarządzanie stroną. Jak to wygląda w praktyce? Płacimy miesięcznie firmie, która aktualizuje nasze wtyczki i WordPress, a także wprowadza zmiany na naszej stronie i ew. to, co zostało wpisane w umowie. Koszt takiej usługi to zazwyczaj ok. 200 – 300 złotych miesięcznie, choć spotkałem się, że osoba płaciła ok. 700 zł za taką usługę.

Czytaj również: Ile kosztuje strona internetowa i hosting?

Dochodzimy do pytania, czy warto? Mógłbyś pomyśleć, że jako osoba, która zajmuje się stronami internetowymi odpowiedź będzie twierdząca. Nic bardziej mylnego. Uważam, że tego typu abonamenty to naciąganie nieświadomych klientów na koszta. Bardzo często spotykamy się z klientami, którzy posiadają tego typu abonamenty i miesięcznie płacą spore pieniądze będąc wielokrotnie zmuszani do dokupowania kolejnych usług. Zawsze naszych klientów (zarówno aktualnych jak i przyszłych) edukujemy jak nie pakować się w takie koszty i uczymy zarządzania własną stroną. Kiedy pokazuję klientom, że aktualizacja wtyczek i WordPress’a jest to jednokliknięcie myszką i kilka sekund czekania, robią wielkie oczy i śmiejąc się, że to takie proste, niestety często jest to śmiech przez łzy.

Oczywiście, zdaje sobie sprawę, że wiele osób nie ma czasu zarządzać własną stroną lub boi się, że po aktualizacji coś się zmieni lub wyskoczy błąd. Uważam jednak, że warto poznać mechanizm i sposób działania strony i wtedy jeśli sobie nie radzimy korzystać z usług abonamentowych. Ambitna Marka nie oferuje abonamentów na zarządzanie własną stroną internetową. Każdy z naszych klientów po otrzymaniu strony internetowej otrzymuje wideo kurs ukazujący działanie strony i dodatkowo w ramach ceny – miesięczne wsparcie. Żaden abonament nie jest potrzebny! Jeśli jednak nie radzisz sobie ze stroną internetową i potrzebujesz takiej co miesięcznej ochrony skontaktuj się z nami lub poznaj działanie wordpress’a przechodząc nasz kurs online na temat podstaw WordPress’a.

To, co łatwe – kiedyś było trudne!