Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Dyrektywa Omnibus - popraw sklep na WooCommerce
Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Narzędzia marketingowe » Dyrektywa Omnibus – popraw sklep na WooCommerce

Dyrektywa Omnibus – popraw sklep na WooCommerce

Dyrektywa Omnibus to nowe rozporządzenie wydane przez Unię Europejską, które odnosi się do zmian w prawie konsumenckich. Dowiedz się więcej o dyrektywie Omnibus i już dzisiaj zadbaj o swój sklep na WooCommerce.

Czym jest dyrektywa Omnibus?

Dyrektywa Omnibus to nowe rozporządzenie, które ma na celu rozwiązanie pewnych nieprawidłowości lub niechcianych praktyk tworzonych przez sklepy internetowe. Została uchwalona  27 listopada 2019 i ma na celu ochronę praw konsumentów. Wprowadzenie dyrektywy Omnibus ma rozwiązać problem:

  • nieguciowego podnoszenia cen przed promocją przez sklepy internetowe;
  • zapewnienie większej transparentności zakupów online;
  • uproszczenie struktury obowiązków informacjami, które ciążą na przedsiębiorcy.

W Polsce dyrektywa weszła w życie 1 stycznia 2023 roku. Od tego czasu obowiązuje wszystkich polskich przedsiębiorców posiadających sklepy online (np. posiadające sklepy internetowe na WooCommerce, Shopper czy inne).

Dyrektywa Omnibus - popraw sklep na WooCommerce

Kary za naruszenie dyrektywy Omnibus

Unijny projekt przewiduje także kary za niedostosowanie przez sklepy internetowe nowych przepisów. Po stwierdzeniu nieprawidłowości – wojewódzki inspektor Inspekcji Handlowej może nałożyć na przedsiębiorcę karę w wysokości do 20 tysięcy złotych.

Warto dodać, że kara wzrasta w przypadku wielokrotnych nadużyć nawet do 40 000 złotych. Jest też możliwość otrzymania kary w wysokości 10% rocznego obrotu danego przedsiębiorcy. Taką karę można nałożyć w przypadku skrajnych przypadkach naruszania zbiorowych interesów konsumentów.

Dyrektywa Omnibus a sklep na WooCommerce

WooCommerce to bardzo popularny i chętnie używany silnik sklepowy stworzony na WordPress. Korzysta z niego wielu przedsiębiorców prowadząc na nim swoje sklepy internetowe, platformy sprzedaży kursów czy sklepy online sprzedający tylko produkty wirtualne.

Jeśli posiadasz taki sklep to jak najszybciej musisz dostosować go do nowej dyrektywy Omnibus. W przypadku, gdy potrzebujesz pomocy – zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz.

Przystosujemy Twój sklep online do najnowszej dyrektywy Omnibus, zadbamy o Twoje regulaminy i politykę prywatności, dzięki czemu nie narazisz się na karę.

Ambitna Marka pomoże w Dyrektywie Omnibus

Ambitna Marka pomoże w Dyrektywie Omnibus

Specjalizujemy się w stronach internetowych, sklepach online czy platformach kursowych, a także tworzymy funkcjonalności do sklepów internetowych. W swoich szeregach posiadamy specjalistów, którzy zajmą się Twoim sklepem i stworzą aktualne regulaminy i polityki prywatności obowiązujące w naszym kraju i w Unii Europejskiej. Jeśli potrzebujesz dostosować swoją stronę do dostępności strony według standardu WCAG 2.1 to skontaktuj się z nami.