Przejdź do treści

Agencja Marketingowa

Strona główna » Blog o biznesie i marketingu » Jak być produktywnym przez cały dzień? 5 prostych porad?

Jak być produktywnym przez cały dzień? 5 prostych porad?

Produktywność przez cały dzień? To możliwe! Poznaj 5 prostych porad jak być produktywnym przez cały dzień i weź sprawy w swoje ręce! Koniec z prokrastynacją!

Kolejny dzień, kolejne zdania do wykonania. Jeszcze tylko posprzątamy kuchnie, wypijemy kawkę i może chwila w Internecie. Zaraz zabierzemy się za robotę. Nagle, patrzymy na zegarek i cały dzień upłynął nam na nic nierobieniu.

Okej, rozumiem czasem trzeba zrobić sobie chwile przerwy i nic nie robić przez cały dzień. Gorzej jeśli zaczynamy wpadać w codzienny nawyk prokrastynacji. Wtedy zaczyna się problem. Człowiek jest skłonny do lenistwa. Niestety, jest to smutna prawda, ponieważ dążymy do komfortu i unikamy pracy jak ognia.

Taka postawa jest nie do przyjęcia, gdy prowadzimy własny projekt lub biznes. Produktywność to jedna z najważniejszych cech w dzisiejszym świecie. Dlaczego ważna? Bowiem istnieje coraz więcej rozpraszaczy i rzeczy, które chcą nam tą produktywność zabrać. Bez produktywności nie zbudujemy marki, nie rozwiniemy naszego projektu, ani nie sprzedamy naszych usług lub produktów. Produktywność to duża składowa naszego sukcesu.

W naszym codziennym życiu otaczają nas setki rozpraszaczy, które pomniejszają naszą produktywność lub całkowicie ją zabijają. Jak więc pozostać produktywnym przez cały dzień? Poznaj 5 prostych rad, które już dzisiaj możesz wprowadzić do swojego życia, aby pozostać produktywnym przez cały dzień.

Jak być produktywnym przez cały dzień? 5 prostych porad?

Wyłącz social media.

Prosta i oczywista zasada, lecz bardzo mało osób ją docenia i wprowadza w życie. Wystarczy dźwięk powiadomienia nadchodzącej wiadomości, a nasze skupienie na pracy drastycznie spada zmniejszając naszą produktywność. Szacuje się, że umysł potrzebuje ok. 3 minut, aby ponownie przejść z jednej czynności na drugą i całkowicie się na niej skupić. Wyobraź sobie, że co chwile jesteś tak rozpraszany. Dodatkowo sprawdzanie „co na fejsie” lub jakie znajomy wrzucił fotki na Instagramie obniżają naszą produktywności i przenoszą nas w stan prokrastynacji. Parę minutek na fejsie często przeradza się w godziny, które moglibyśmy wykorzystać na wykonaniu pracy. Rada: wyłącz powiadomienia na Social Media, a najlepiej zostaw telefon w innym pokoju, aby Cię nie kusił.

Zjedz żabę.

Zjedz żabę to popularna metafora w zarządzaniu i organizacji. Najtrudniejsze zadania często podświadomie nas przerażają i zniechęcają do pracy. Boimy się tych zadań i unikając ich cały czas zaprzątamy sobie nimi głowę. Oczywiście zjedz żabę nie polega na wybraniu się do francuskiej restauracji w celu skosztowania żabich udek lecz polega na wykonaniu najtrudniejszych zadań na samym początku. Z samego rana posiadamy najwięcej motywacji i nasza produktywność jest największa. Dlatego poświęćmy poranek na wykonaniu tych zadań, a dzięki temu na dalszą część dnia pozostaną tylko te najłatwiejsze.

Zrób sobie przerwę.

Cały dzień nad komputerem nie należy do najprzyjemniejszych. Po kilku godzinach mamy wszystkiego dosyć, a jeszcze tyle zadań przed nami! Jeśli czujesz spadek produktywności i zmęczenie to nie rzucaj wszystkiego i nie wyjeżdżaj w Bieszczady tylko zrób sobie 15 minut przerwy i pójdź na spacer. Świeże powietrze i mała aktywność sprawią, że wróci Ci energia i zapał do pracy, a Twoja produktywność wzrośnie. Pamiętaj, nie bierz na spacer telefonu, oderwij się od ekranu i się zrelaksuj.

Unikaj multi-taskingu.

Mutli-tasking czyli wykonywanie naraz wielu czynności. Coś, co każdy z nas robi i do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Mimo, że nie sprawia nam to problemów to multi-tasking wysysa naszą energie i zmniejsza tym samym naszą produktywność. Robiąc jedną rzecz – skupmy się na niej, dopóki jej nie wykonamy. Dzięki temu będziemy wykonywali nasze zadania z pełną energią, nawet przez cały dzień.

Dobrze zaplanuj.

Listy To-do – tak powszechne, a tak niedocenianie. Zawsze przed pracą, weź kartkę i długopis i zapisz swoje zadania na dzisiejszy dzień. Jeśli zadań masz bardzo dużo to podziel je na kolejne dni. Długa lista zdań przeraża i obniża naszą produktywność. Spisywanie zadań pozwala oczyścić umysł, aby nie musiał się męczyć pamiętając je. Dodatkowo możemy na bieżąco śledzić nad czym pracujemy i ile aktualnie wykonaliśmy pracy.

Na dzisiaj to tyle prostych porad, które pozwolą być produktywnym przez cały dzień. Jakie Ty masz porady, aby zostać produktywnym przez cały dzień?